Győzelemmel debütált Szőke Balázs és Filipovics Gordan

2023.03.25.

Magabiztos győzelmet arattunk hazai pályán a Hübner Nyíregyháza BS ellen a férfikosárlabda NB I./A-csoportjának 25. fordulójában.

A meccs előtt köszöntötték Andalics Málnát névnapja, Hajduk Attilát pedig az 50. születésnapja alkalmából. Gratulálunk és jó egészséget, sok boldogságot kívánunk nekik!
A szakmai stáb még nem számíthatott a dán karmesterre, Sebastian Arisra, Paár Márk viszont újra ott lehetett a felnőttkeretben is.
Kometa Kaposvári KK–Hübner Nyíregyháza BS 86–70 (25–11, 23–19, 27–24, 11–16)
Kaposvári Városi Sportcsarnok, 850 néző. Vezette: Tőzsér Dénes Kelemen, Györfy Rúben, Kapusi Gábor.
Kometa Kaposvári KK: Brown (33/18), Halmai D. (4), Parsons (15), Gabric (14/3), Hughes (10). Csere: Puska B. (1), Hendlein R. (4), Krnjajski (5), Bogdán B. (-). Vezetőedző: Szőke Balázs, edző: Filipovics Gordan.
Hübner Nyíregyháza BS: Perry (9), Kiss B. (-), Bazsó (9/6), Pipiras (11/9), Copes (16). Csere: Kone (13), Bonifert (2), Szobi (4), Kass (-), Dickerson (-), Fazekas (6). Vezetőedző: Darko Radulovics. Másodedző: Alberto Ona.
A mérkőzés alakulása
2. perc: 4–0, 4. perc: 6–2, 8. perc: 19–7, 10. perc: 25–11, 12. perc: 30–16, 14. perc: 36–20, 17. perc: 41–26, 20. perc: 48–30, 24. perc: 55–38, 27. perc: 63–44, 30. perc: 75–54, 33. perc: 76–62, 37. perc: 81–70.

A találkozó előtt Szőke Balázs vezetődző azt kérte, tartasanak ki a csapat mellett a szurkolók, még annak ellenére is, hogy nem jött össze a play off. A közönségünk pedig eleget tett a tréner kérésének, sokan jöttek ki és végig buzdították a csapatot. A szakmai stáb még nem számíthatott a dán karmesterre, Sebastian Arisra, Paár Márk viszont újra ott lehetett a felnőttkeretben is.

A meccs ünnpélyes pillanatokkal indult, hiszen Andalics Málnát névnapja, Hajduk Attilát pedig az 50. születésnapja alkalmából köszönttte az együttesünk. Gratulálunk és jó egészséget, sok boldogságot kívánunk nekik!

Úgy kezdtük az összecsapást, ahogy ezt ilyenkor kell, a vendégek csak elvétve találtak be, mi pedig folyamatosan építettük ki az előnyünket, mely az első negyed végére 14 pontra duzzadt. A folytatásban is jobbára az történt a pályán, amit a Szőke Balázs, Filipovics Gordan edzőkettős kitalált. Nem csak eredményesen, látványosan is játszottunk, Isiah Brown feladását például Michael Hughes zsákolta be, a szép akció után talpra ugrott az egész csarnok. De az amerikai irányítónk amúgy is ihletett formában játszott, a meccsen összesen 33 pontig, 4-4 lepattanóig és gólpasszig jutott, ráadásul a kilenc triplakísérletéből hat eredményes volt, 41 VAL-lal zárt.

A folytatásban magabiztosan tartottuk a fórunkat, néha ugyan közelebb lopóztak a nyíregyházaiak, de látótávolságon belülre egyszer sem kerültek, legalábbis az utolsó negyed elejéig. Amikor is a hibáinkat kihasználva egy 15–1-es etapot produkáltak, de az edzői stáb résen volt, időt kért és rendezte a sorokat. Az utolsó két percben már állva ünnepltek a nézők, a lefújás után pedig együtt a játékosokkal.