Kiváló védekezés, remek hangulat: győzelem az OSE ellen

2023.01.21.

Nagyon fontos győzelmet arattunk hazai pályán az MVM-OSE Lions ellen a férfikosárlabda NB I./A tizenhetedik fordulójában.

Már De'Sean Parsons-szal, de még a vállficam után lábadozó Krnjajski Borisz nélkül vártuk az Oroszlány elleni összecsapást. A két szurkolótábor legendásan jó kapcsolatot ápol egymással, s ezúttal is megvendégelte az aktuális házigazda az ellenfél szimpatizánsait. A Coffee Park és Játszótérnél volt minden, mi szem, szájnak ingere, s Nagy Imre, azaz Guba méltán híres lángosát is meg lehetett kóstolni.
Amúgy volt miért visszavágnunk riválisunknak, hiszen idegenben egy rengeteg hibát hozó meccsen szenvedtünk vereséget, ráadásul Michael Hughest és az akkor még nálunk játszó Dayon Griffint is kiállították a játékvezetők.
Halmai Dániel ezúttal a kezdőben kapott helyett és rögtön egy triplával debütált, majd még egyet értékesített. Egy ellopott labda után Aris passzát húzta be Hughes, azaz kiválóan, 10–0-ás rohanással kezdtük a remek hangulatú mérkőzést. Ugyan két távolival jelezte az OSE, nem adta fel, de azonnal jött Gabric válasza. Hendlein Rolandot is harcba küldte Ivan Rudez, a kapitányunk pedig egy tőle megszokott pöcizéssel tett le a névjegyét. Sokat elmondott a védekezésünkről, hogy mindössze tizenegy pontot kaptunk az első negyedben és tartottuk a fórunkat.
Nagy csatát hozott a folytatás, Halmai Dániel bevágta harmadik trojkáját, ráadásul három kísérletből. Illés Máté tartotta meccsben a vendégeket, akik főleg a kinti dobásaikra építettek. Kicsit megtorpant a támadójátékunk, így időt kellett kérnie vezetőedzőnknek. Mely után Puska Bence vert be egy hármast, ám ezzel együtt is négy pontra zárkóztak az oroszlányiak, ám a félidő szlusszpoénja Hendlein Rolandé volt, miután egy lecsorgó labdát terelt a gyűrűbe.
A harmadik felvonás eleje is a miénk volt, Hughes alley oop-ja után talpra ugrott a csarnok, centerünk ezután kiharcolt egy belemenést is. Újfent elővették a leghatékonyabb fegyverüket a vendégek, a kinti dobásokat, nekünk viszont szinte semmi nem jött össze, így ellenfelünk feljött egységnyire. A lehető legjobbkor jött Isiah Brown két hármasa, Illés Máté azonban szinte képtelen volt hibázni. A harmadik felvonás utolsó három pontját Gabric szerezte, így 57–54 állt az eredményjelzőn a záróetap előtt. Mely Aris távolijával indult és Parsons is megszerezte első mezőnykosarát, ráadásul egy büntetőt is értkesített, ami után kilenc volt közte. Szinte tapintani lehetett a feszültséget, mindkét együttes mozgósította az utolsó tartalékait. Parsons lopott el egy passzt, s a szerzett labdából egy óriásit zsákolt. Az utolsó percek ugyan tartogattak még izgalmat, de a győzelmünk már nem forgott veszélyben, s ebben kulcsszerep volt Sebastian Arisnak, a dán irányítónk ugyanis zsinórban öt pontot szerzett.
Kometa Kaposvári KK–MVM-OSE Lions 78–68 (23–11, 17–23, 17–20, 21–14)
Kaposvári Városi Sportcsarnok, 1070 néző. V.: Cziffra Csaba Zsolt, Kapitány Gellért, Földesi Ádám.
Kometa Kaposvári KK: Brown (14/6), Aris (18/12), Halmai D. (9/9), Gabric (15/6), Hughes (9). Csere: Puska B. (3), Parsons (6), Hendlein R. (4). Vezetőedző: Ivan Rudez. Edzők: Szőke Balázs és Filipovics Gordan.
MVM-OSE Lions: Illés (24/18), Szabadfi (-), Ruják (9/3), Calloway (18/9) Krestinin (8). Csere: Dorogi (-), Henry (4), Mucza T. (5/3), . Vezetőedző: Simon Petrov. Másodedző: Fodor Ármin.
Az eredmény alakulása
2. perc: 7–0, 5. perc: 15–6, 7. perc: 17–9, 10. perc: 23–11, 13. perc: 30–19, 15. perc: 34–22, 18. perc: 35–28, 20. perc: 40–34, 22. perc: 42–36, 24. perc: 46–39, 26. perc: 48–45, 28. perc: 54–50, 30. perc: 57–54, 32. perc: 62–54, 34. perc: 63–57, 36. perc: 71–61, 38. perc: 76–63.
Kipontozódott: Calloway a 36. percben.

A harmadik felvonás eleje is a miénk volt, Hughes alley oop-ja után talpra ugrott a csarnok, centerünk ezután kiharcolt egy belemenést is. Újfent elővették a leghatékonyabb fegyverüket a vendégek, a kinti dobásokat, nekünk viszont szinte semmi nem jött össze a meccs ezen szakaszában, így ellenfelünk feljött egységnyire. A lehető legjobbkor jött Isiah Brown két hármasa, Illés Máté azonban szinte képtelen volt hibázni. A harmadik felvonás utolsó három pontját Gabric szerezte, így 57–54 állt az eredményjelzőn a záróetap előtt. Mely Aris távolijával indult és Parsons is megszerezte első mezőnykosarát, ráadásul egy büntetőt is értkesített, ami után kilenc volt közte. Szinte tapintani lehetett a feszültséget, mindkét együttes mozgósította az utolsó tartalékait. Parsons lopott el egy passzt, s a szerzett labdából egy óriásit zsákolt. Az utolsó percek ugyan tartogattak még izgalmat, de a győzelmünk már nem forgott veszélyben, s ebben kulcsszerepe volt Sebastian Arisnak, a dán irányítónk ugyanis zsinórban öt pontot szerzett.