Visszavágott a Paks a kaposvári vereségért

2023.01.14.

Nagy csatában szenvedtünk vereséget az Atomerőmű SE otthonában a férfikosárlabda NB I./A tizenhatodik fordulójában.

De'Sean Parsons papírjai késve érkeztek meg az izraeli szövetségtől, így sajnos nem számíthattunk az újonnan igazolt amerikai játékosra. Hendlein Roland lába  rendbe jött és Bogdán Benedek is meggyógyult, így mindkét kosárlabdázóra számíthatott az Ivan Rudez edző vezette szakmai stáb, Krnjajski Boriszra viszont még nem. Az odavágót, még a Kaposvár Arénában, mi nyertük egy felejthetetlen, remek hangulatú, egylabdás meccsen.
Ahogy az várható volt, nagy elánnal kezdett mindkét együttes, ám a hazaiak egy kicsivel jobban céloztak, így náluk volt a minimális előny, aztán elég volt egy-két kihagyott helyzet, már több mint tíz volt közte. Nagyon nem mentek a dobások, kintről és középtávolról sem tudtunk betalálni, s ezt az ASE kihasználta és az első negyed végéig megtartotta fórját. Gabric vette vállára a csapatot, s az ő vezérletével kezdtük meg a felzárkózást, ám Grobur újabb távolija után időt kellett kérnie Ivan Rudeznek. Michael Hughest állították meg szabálytalanul zsákolás közben, amiért sportszerűtlen járt, Gabric duplájával pedig már csak három volt a hátrányunk. A félidő slusszpoénját Gabric szolgáltathatta volna, de a félpályása leperdült a gyűrűről.
A paksiak kezdték jobban a második játékrészt és hamar visszaállították a tíz fölötti különbséget. Mentünk előre becsülettel, de amint közelebb lopóztunk jött egy-két hiba védekezésben, vagy éppen egy tripla, ami megakasztotta a felzárkózást. Aztán Aris és Brown villanásaival újfent látótávolságba került (65–61) ellenfelünk, magához is rendelte övéit Csirke Ferenc, a tolnaiak vezetőedzője. Fergeteges utolsó két percet produkáltak a felek, csak úgy hullottak a trojkák, a dobóverseny után, az utolsó etap előtt 72–71 állt az eredményjelzőn.
Négy vendégponttal kezdődött az utolsó felvonás, melyre Hughes felelt két jó büntetővel. Óriási csata zajlott a pályán, a tolnaiak foggal, körömmel őrizték előnyüket, mi pedig mindent megtettünk az egyenlítésért. Már csak négy perc volt vissza a találkozóból, amikor hattal mentek a hazaiak, Brown harcolt ki egy 2+1-et Atkinsonon, de a plusz egy kimaradt. Az ellentámadásból Eilingsfeld volt eredményes és Buckingham is betalált kintről, Edwin duplájával aztán már magabiztosan vezetett az ASE, mely visszavágott a Kaposváron elszenvedett vereségért.
Atomerőmű SE–Kometa Kaposvári KK 93–81 (29–17, 16–23, 27–31, 21–10)
Paks, Atomerőmű Sportegyesület Sportcsarnok, X00 néző. V.:  dr. Mészáros Balázs, Minár László Balázs, Györfy Rúben.
Atomerőmű SE: Edwin (), Pajor (), Buckingham (), Eilingsfeld (), Atkinson (). Csere: Taiwo (), Grubor (), Karosi (), . Vezetőedző: Csirke Ferenc. Edző: Szentendrei Áron.
Kometa Kaposvári KK: Brown (), Aris (), Puska B. (), Gabric (), Hughes (). Csere: Paár M. (), Hendlein R. (), Bogdán B. (), Halmai D. (). Vezetőedző: Ivan Rudez. Edző: Szőke Balázs és Filipovics Gordan.
Kipontozódott: Puska B. a 37. percben.
Az eredmény alakulása.
2. perc: 7–4, 4. perc: 13–9, 6. perc: 16–13, 8. perc: 27–13, 10. perc: 29–17, 14. perc: 37–26, 16. perc: 41–33, 18. perc: 43–40, 23. perc: 55–44, 26. perc: 65–57, 28. perc: 65–63, 30. perc: 72–71, 32. perc: 7673, 36. perc: 81–75, 38. perc: 86–77

De'Sean Parsons papírjai késve érkeztek meg az izraeli szövetségtől, így sajnos nem számíthattunk az újonnan igazolt amerikai játékosra. Hendlein Roland lába  rendbe jött és Bogdán Benedek is meggyógyult, így mindkét kosárlabdázót harcba küldhette az Ivan Rudez edző vezette szakmai stáb, Krnjajski Boriszt viszont még nem. Az odavágót, még a Kaposvár Arénában, mi nyertük egy felejthetetlen, remek hangulatú, egylabdás meccsen.

Paks, Atomerőmű Sportegyesület Sportcsarnok. V.: dr. Mészáros Balázs, Minár László Balázs, Györfy Rúben.

Atomerőmű SE: Edwin (22/6), Pajor (10/6), Buckingham (14/12), Eilingsfeld (11), Atkinson (10). Csere: Taiwo (8), Grubor (18/12), Karosi (-). Vezetőedző: Csirke Ferenc. Edző: Szentendrei Áron.
Kometa Kaposvári KK: Brown (19), Aris (17/9), Puska B. (2), Gabric (17), Hughes (17). Csere: Paár M. (3/3), Hendlein R. (3/3), Bogdán B. (3/3), Halmai D. (-). Vezetőedző: Ivan Rudez. Edző: Szőke Balázs és Filipovics Gordan.Kipontozódott: Puska B. a 37. percben.
2. perc: 7–4, 4. perc: 13–9, 6. perc: 16–13, 8. perc: 27–13, 10. perc: 29–17, 14. perc: 37–26, 16. perc: 41–33, 18. perc: 43–40, 23. perc: 55–44, 26. perc: 65–57, 28. perc: 65–63, 30. perc: 72–71, 32. perc: 76–73, 36. perc: 81–75, 38. perc: 86–77

Fotók: Molnár Gyula

2024.04.27 18:00
AlfaGumi KaposvárGrosbasketDreher Sörgyárak Zrt.Dorottya BistroLa PergolaMTOKTT Ablakrendszer Kft.Oros GumiszervizPepsi