A sok hiba pecsételte meg a sorsunkat a Sopron ellen

2022.12.08.

Vereséget szenvedtünk hazai pályán a Sopron KC csapatától a férfikosárlabda NB I./A tizenegyedik fordulójában.

Zsinórban négy vereség után fogadtuk a Sopron KC együttesét, ezért égető szükségünk volt egy győzelemre ahhoz, hogy elinduljunk felfelé. Ahogy Hendlein Roland is fogalmazott, vissza kell találni a helyes útra, küzdeni kell egymásért, Kaposvárért, a szurkolókért, akiknek újra vissza kell nyerni a bizalmát. Tomislav Gabric letöltötte a Budapest Honvéd ellen összeszedett eltiltását, így újra ott lehetett a pályán a többiekkel.

Nagyon elkapta a fonalat az elején a Sopron, mely kiválóan dobta triplákat, s hamar tízpontos előnyre tett szert. Ivan Rudez időt kért, de hiába, ellenfelünk szinte minden helyzetből betalált, nálunk viszont sok volt a hiba. Ha szereztünk is egy-egy kosarat, mindjárt érkezet is rá a válasz. Sajnos védekezésben és támadásban sem találtuk a fonalat, s az első negyed végére 14 egységnyi hátrányba kerültünk.

A folytatásban Krnjajski lépett elő vezérnek, s zsinórban szerzett öt pontjával loptuk közelebb magunkat, Kosztasz Flevarakisz magához is hívta csapatát, a rövid szünet után Jones emelt be egy triplát, melyre Hughes zsákolással felelt. Egy szépen kidolgozott akció végén Gabric maradt tisztán és nem is hibázott a sarokból, a vendégek mestere ismét időt kért, hiszen már csak három volt közte. Újra villant a horvát játékosunk, s máris ledolgoztuk a tetemes hátrányunkat, ami óriási szó, hiszen nagyon mélyről kellett visszajönnünk. A félidő végén akár a vezetést is átvehettük volna, de Gabric, akinek öt hármasából négy ült, nyolc méterről ráemelt dobása leperdült a gyűrűről.

A 22. percben tört meg a jég, Gabric pöccintésével átvettük a vezetést. Az SKC azonban újra váltani tudott és Jones, valamint Barnett pontjaival ellépett. Nagy harc dúlt a pályán, az eredmény sokáig nem változott, 58–65 volt, J. Durham két jó büntetője törte meg a hosszas kosárcsendet. Aris kígyózott be a védők között és szép ziccert dobott, majd kiharcolt egy sporszerűtlen hibát; mindkét büntetőt bedobta és az akció végén is ő volt eredményes. Ennek ellenére is hat pontra nőtt az SKC fórja a harmadik etap végére.

A zárószakasz is nagy csatát hozott, folyamatosan ott loholtunk ellenfelünk nyakán. Jonsék kiválóan dobtak kintről, s ezzel tartottak előrébb. A hajrához közeledve aztán előjöttek a hibák, melyeket a soproniak könyörtelenül kihasználtak, sorra könnyű kosarakat szerezhettek, s a végén ennek köszönhetően fölényes győzelmet arattak.

Kometa Kaposvári KK–Sopron KC 79–96 (19–33, 32–20, 13–17, 15–26)
Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 450 néző. V.: Nagy Viktor, Ádám József, Kovács Nimród János.
Kometa Kaposvári KK: Krnjajski (10/3), Aris (14/3), Puska B. (3/3), Gabric (23/15), Hughes (11). Csere: Griffin (18/3), Hendlein (-), Paár M. (-), Csorvási M. (-), Bogdán B. (-). Vezetőedző: Ivan Rudez. Edzők: Szőke Balázs és Filipovics Gordan.
Sopron KC: joseph (27/12), Jones (16/12), Valerio-Bodon (21/9), Barnett (8), J. Durham (16). Csere: Molnár M. (6), Shine (-), Sitku (2), Csendes (-), Supola (-), Schöll (-). Vezetőedző: Kosztasz Flevarakisz.

Az eredmény alakulása.

2. perc: 3–6, 4. perc: 3–13, 6. perc: 8–19, 8. perc: 13–27, 10. perc: 19–33, 12. perc: 24–35, 14. perc: 31–41, 16. perc: 40–43, 18. perc: 45–45, 20. perc: 51–53, 22. perc: 56–55, 24. perc: 58–60, 26. perc: 58–65, 29. perc: 64–67, 33. perc: 69–76, 36. perc: 73–86, 38. perc: 75–91.

2024.04.20 18:00