A paksiak is vesztesen távoztak Kaposvárról

2019.02.09.

Remek utolsó perceket produkálva végül biztos győzelmet aratott csapatunk az Atomerőmű SE ellen és továbbra is versenyben van a középházi rájátszásért vívott harcban.

Kaposvári KK–Atomerőmű SE 88–77 (19–20, 19–19, 26–19, 24–19)

Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 1000 néző. Vezette: Földházi T., Minár L. B., Lengyel Á.

Kaposvári KK: Ubilla (15/3), Johnson (18/3), Markovics (12), Hendlein (16), Spica (12). Csere: Pustahvar (5/3), Halász (3/3), Baki (7/3). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.

Atomerőmű SE: Kovács Á. (12/3), Ruják (11/3), Faust (26/18), Eilingsfeld (9/3), Jevtovics (12). Csere: Norfleet (-), Henton (7), Medve (-). Vezetőedző: Schmidt Béla.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 7–7, 7. perc: 13–18, 12. perc: 23–23, 17. perc: 36–33, 22. perc: 40–46, 27. perc: 51–53, 32. perc: 66–61, 37. perc: 74–73. Kipontozódott: Kovács Á. (a 40. percben). Jók: Ubilla, Hendlein, Spica, Markovics, Johnson, illetve Faust (a mezőny legjobbja), Eilingsfeld, Ruják.

Bár a héten szeretett volna gondoskodni a távozó Bojan Trajkovszki utódáról a tolnai együttes, ez mégsem sikerült. Pénteken este a tolnai klub hivatalos honlapján hozták nyilvánosságra, hogy a Joseph Lual-Acuil nem felelt meg az orvosi vizsgálatokon. Sajtóinformációk alapján szívproblémái vannak az ausztrál-szudáni centernek, aki így mégsem lehetett ott a piros-kék együttesben a Kaposvári KK ellen. Mindezt persze aligha bánták Hendleinék. Persze ezzel együtt is erős kerettel bír az ASE, így komoly feladat előtt álltak Fekete Ádám vezetőedző tanítványai.

Ubilla duplájával rajtolt a Kaposvár, ráadásként pedig Johnson emelt be egy triplát. Ruják hét pontjával tartotta a lépést az ASE, Kávács Ákos pedig már a tolnaiakat juttatta vezetéshez. Faust nagy zsákolását követően a vendégek jutottak előrébb, akik 20–19-es vezetéssel zárták a játékrészt. A folytatásban sem ment a távoli dobás a hazaiaknak, akik addigi kilenc kísérletükből csak egyszer voltak eredményesek. Hendlein egyenlített 23–23-nál, Pustahvar triplája pedig már a vezetést jelentette. A félidőt mégis Eilingsfeld közelijével a vendégek nyerték egyetlen ponttal. A nagyszünetet követően ugyanő kezdett sarkos hármassal, ráadásul Faust is betalált messziről. Jókor jött Hendlein 2+1-es akciója, Markovics ziccere pedig megint vezetést jelentett a somogyiaknak. Faust nem hagyta, hogy leszakadjon az ASE, de Ubilla és Hendlein gondoskodott arról, hogy 64–58-as hazai vezetéssel kezdődjön a negyedik negyed. Parádés hangulatban és bravúros Baki kosárral kezdődött a záró szakasz, de Jevtovics zsákolva egyenlített 66–66-nál. Spica lendítette tovább a kaposváriakat, ám Faustot nem lehetett tartani. Teljesen nyílt volt a meccs az utolsó három perc előtt, amire 74–73-al fordultak a csapatok. A vége előtt egy perccel Ubilla dobot hármast, majd labdalopása után ziccert is, ezzel pedig eldőlt a találkozó. A somogyiak ezzel versenyben maradtak a középházi rájátszásért vívott harcban, ezt pedig méltán ünnepelte vastapssal a kitartó és lelkes hazai publikum.

A kaposváriak a Sopron után a Pakssal szemben is jobbak az egymás elleni összevetésben, ami az alapszakasz végén még sokat érhet a somogyiaknak.

Fekete Ádám: – Úgy gondolom, hogy sikerült kijönnünk abból a mély gödörből, amiben voltunk. Látszik, hogy újra van csapata Kaposvárnak, ez pedig a szurkolóink miatt is nagyon fontos. Nem voltunk elég agresszívek sem védekezésben sem pedig támadásban. Ezen változtattunk a második félidőben. Hamarabb is eldőlhetett volna a meccs, de Faust extra teljesítménye meccsben tartotta a Paksot. Az utolsó percekben aztán kontrollált akcióink döntőek voltak.

Schmidt Béla: – Megérdemelt győzelmet aratott a Kaposvár. Nem 35 percig tart egy mérkőzés. Az utolsó öt percben már elfáradtunk és mindig hibáztunk védekezésben. Támadásban egyénieskedve próbáltunk kosarat szerezni, ami nem sikerült. Szomorú vagyok, mert azt gondoltam, hogy sikerül elindulni felfelé.

Marko Spica: – Bár nem mindig játszottunk jól ezen a meccsen, végül sikerült nyerni. Nagyon boldog vagyok, hogy újabb győzelemmel folytattuk a bajnokságot.

Ruják András: – Az a 10-20 pont, amit a belépésekből szereztek, azzal voltak jobbak a kaposváriak. A kettő-kettőket jól valósították meg, pedig készültünk erre. Ez döntött a javukra.

2024.03.30 18:00
MarázPlastGyőri Kft.MTOKKVGYLisaesther Rendezvényház és ÉtteremOros GumiszervizStier PincészetAlfaGumi KaposvárTOTI Sport