Dobni úgy kell, mint az óramű
Kyle Swanston szerint a titok nem a sok edzésben van.
Tavaly Japánban játszottál, van valami érdekes történeted a japánokról és a csapatról?
Igen, tavaly Japánban voltam, Akitában, ahol nagyon sokat tanultam abban a pár hónapban a kultúrájukról. A legfontosabb dolog náluk, hogy tiszteld saját magad és másokat is.Mókás volt számomra, hogy Valentin napon Japánban a NŐK adnak ajándékot a FÉRFIAKNAK, így egy meccs után körbementünk és a női rajongóktól csokit és ajándékokat kaptunk.
A barátnőd meglátogatott születésnapodon, és Budapestre is elmentetek. Hol voltatok?
Természetesen sokat sétáltunk és elmentünk néhány étterembe. Aztán elmentünk egy kosármeccsre is, mert egy floridai barátom (London Warren) Budapesten kosárlabdázik B osztályban (szerk: kicsi a világ...)
Miért éppen Kaposvárra jöttél következő állomásként?
Azért Kaposvárt választottam profi utazásom következő lépéseként, mert hosszas vizsgálat után úgy itéltem meg, hogy ebben a csapatban lehet valami speciális, ami nekem hosszú távon segítségemre lesz.
Mi a célod a kosárlabda életben?
A célom MOST és MINDIG az lesz, hogy a lehető legmagasabb szintet elérjem és a lehető legmagasabb szinten játsszak.
Mi a titok, van valamilyen mérkőzés előtti procedúra, ami szerencsét hozhat, hogy jó formában légy, mit teszel a jó formáért?
Szerintem a jó dobóteljesítmény és a kívánt eredmény elérésének a titka nem csak az edzés, hanem az edzés módja. Úgy gondolom, hogy le lehet menni a terembe, napi 500-at is rádobni, aztán mégis átlagos dobó leszel, amikor eljön a meccs napja. Szerintem edzés során akkor kell tökéletesíteni a dobásod, amikor mérkőzéshez hasonló helyzetben vagy. Ezt a mozdulatot kell megismételni a meccsen is, óramű pontossággal.