Itthon tartotta a kupát csapatunk

2014.09.12.

A Kaposvári KK együttese nyerte a IV. Orosz László Férfikosárlabda Emléktornát. A somogyiak a szegedieket verték a döntőben. A harmadik helyen a Pécset legyőző MAFC végzett.

A harmadik helyért:
Pécsi VSK-PANNONPOWER–MAFC 65–70 (22–19, 7–20, 12–12, 24–19)
Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 50 néző. Vezette: Söjtöry, Bartics, Koncsek.
Pécsi VSK: White (2), Pahlmblad (11), Bíró (-), Délity (-), Horti (9). Csere: Somogyfoki (1), Sztojanovics (3), Bödör (6), Halász (11). Vezetőedző: Csirke Ferenc. Edző: Czigler László.
MAFC: Fodor K. (5/3), Misek (-), Lakosa (12), Fekete (3/3), Toutziarakis (16/3). Csere: Mohay (-), Timkó (4), Lakits (4), Szabó (4), Watson (17/9), Tursics (3/3). Vezetőedző: Stefan Timbus. Edző: Vavra András.
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–7. 7. perc: 8–13. 12. perc: 22–21. 17. perc: 25–35. 22. perc: 29–41. 27. perc: 34–46. 34. perc: 51–57. 38. perc: –. Kipontozódott: Horti (a 38. percben).
Az első játékrészt még a pécsiek nyerték három ponttal, ám a folytatásban támadásban csak kevés alkalommal volt eredményes a baranyai együttes. Mindössze hét pontra futotta Budimirék erejéből. Ennek nem is lehetett más következménye, mint az, hogy tíz pontos hátrányt szedtek össze. A nagyszünet után sem változott sokat a meccs képe. A szervezettebben kosárlabdázó fővárosiak biztosan tartották a különbséget. A záró szakaszt aztán összeszedettebben, sokkal jobb védekezéssel indított a Pécs, amely ezzel reális esélyt teremtett a felzárkózásra. Amint azonban túl közel kerültek volna a riválishoz Watson és Fekete tripláival újra ellépett a MAFC. A végjátékban Horti kipontozódott, ennek ellenére mindent megpróbált a Pécs az egyenlítés érdekében. Tursics triplájával aztán eldőlt a találkozó, így a budapestiek örülhettek a bronzéremnek.
A döntőben az előző játéknap két győztes alakulata találkozott.
Kaposvári KK–Naturtex-SZTE Szedeák 89–75 (24–27, 27–8, 26–23, 12–17)
Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 300 néző. Vezette: Farkas, Maár, Szabó G.
Kaposvári KK: Gibson (21/9), Raivio (16/3), Fodor M. (11/9), Hendlein (16), Grebenár (2). Csere: Horváth M. (4), Jancsikin (4), Benke (12), Kovács S. (2), Papp P. (1), Kocsis Z. (-), Tóth M. (-). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.
Naturtex-SZTE Szedeák: Jeremirov (24/15), Vágvölgyi (3/3), Csorvási L. (15/3), Majsztorovics (8/6), Balaban (20). Csere: Kiss Zs. (-), Demeter (2), Kuntics (-), Mike (3/3). Vezetőedző: Nikola Lazics. Edző: Simándi Árpád.
Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–4. 7. perc: 12–12. 12. perc: 28–27. 17. perc: 42–31. 24. perc: 58–46. 28. perc: 71–55. 32. perc: 79–61. 37. perc: 86–68.
A IV. Orosz László Férfikosárlabda Emléktorna végeredménye: 1. Kaposvári KK, 2. Naturtex-SZTE Szedeák, 3. MAFC, 4. Pécsi VSK-PANNONPOWER.
Különdíjasok - legjobb center: Darko Balaban (Naturtex-SZTE Szedeák). Legértékesebb játékos (MVP): Hendlein Roland (KaposváriKK).

Pénteken a helyosztókkal folytatódott a Kaposvári Városi Sportcsarnokban rendezett IV. Orosz László Férfikosárlabda Emléktorna - Fogadó a Bárányhoz.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–7. 7. perc: 8–13. 12. perc: 22–21. 17. perc: 25–35. 22. perc: 29–41. 27. perc: 34–46. 34. perc: 51–57. Kipontozódott: Horti (a 38. percben).

Jól rajtolt a szegedi alakulat, amely némiképp átszervezte kezdőcsapatát, ám ennek ellenére négy perc elteltével már a gyors akciókat erőltető kaposváriak tartottak előrébb. Jerimirov vezérletével zárkózott a Szeged, amely a vezetést is visszavette a negyed végén. A folytatás már jobban alakult a hazaiak szempontjából, olyannyira, hogy 34–27-nél időt is kért Lazics edző, hogy megállítsa a lendületbe jövő kaposváriakat. A negyed derekán a megsérülő Jancsikint kellett lecserélni a hazaiaknak, akik a Jeremirov elleni technikai hiba után komolyabb előnyt kovácsoltak a nagyszünetig. A vezetés tudatában ugyan kissé puhábban kosárlabdáztak a kaposváriak, ám Fodor Márton, Raivio és Gibson triplái, valamint a csereként érkező fiatalok újabb lendületet hoztak a csapat játékába. Ennek is köszönhetően a végjáték már izgalommentesen alakult, mert a tornagyőzelmet nem fenyegette veszély.   Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–4. 7. perc: 12–12. 12. perc: 28–27. 17. perc: 42–31. 24. perc: 58–46. 28. perc: 71–55. 32. perc: 79–61. 37. perc: 86–68.

Különdíjasok - legjobb center: Darko Balaban (Naturtex-SZTE Szedeák). Legértékesebb játékos (MVP): Hendlein Roland (Kaposvári KK).

2024.03.30 18:00
MarázPlastGrosbasketLa PergolaTT Ablakrendszer Kft.Dreher Sörgyárak Zrt.Stier PincészetPepsiOros GumiszervizKVGY