Kétszeri hosszabbítás után nyerte a tornát a Pécs

2012.09.30.

A helyosztó mérkőzéseket rendezték a Kaposvári Városi Sportcsarnokban a II. Orosz László Emléktornán.

A harmadik helyért:
KK Vrijednosnice OS Darda–TOP COP Security Jászberényi KSE 81–89 (20–24, 14–26, 21–21, 26–18)
Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 100 néző. Vezette: Söjtöry, Koncsek, Bartics.
KK Vrijednosnice OS Darda: Glavinic (2), Meznaric (15/3), Panduric (17/3), Perajica (12), Tesija (13). Csere: Bicvic (21/3), Saric (-), Cvitanovic (1). Vezetőedző: Senad Muminovic. Edző: Vanja Miljkovic.
TOP COP Security Jászberényi KSE: Rakics (16/6), Madár A. (4), Markovics (11), Horti (11), Dramicsanin (27/12). Csere: Szabó P. (12/6), Török (4), Molnár B. (-), Varga (3/3). Vezetőedző: Földi Sándor. Edző: Horváth Balázs.
A döntőben:
Kaposvári KK–Pécsi VSK-PANNONPOWER 92–94 (27–14, 17–21, 22–26, 11–16, 7–7, 8–10)
Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 200 néző. Vezette: Vétek, Lövész, Bálind.
Kaposvári KK: Dunn (12/6), Drahos (5/3), Swanston (22/12), Dávid (16/6), Spica (19/3). Csere: Hendlein (12/6), Kiss K. (6/3), Szőke (-). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.
Pécsi VSK-PANNONPOWER: Loesing (21/3), Kovács P. (14/9), Bíró O. (2), Dill (4), Tóth N. (22). Csere: Legion (22/9), Bödör (3), Halász (2), Nagy K. (4).Vezetőedző: Csirke Ferenc. Edző: Czigler László.
Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–2. 7. perc: 18–8. 12. perc: 32–20. 17. perc: 42–31. 22. perc: 47–39. 27. perc: 55–51. 32. perc: 66–64. 37. perc: 72–71, 42. perc: 79–77, 48. perc: 86–86. Jók: Swanston, Dávid, illetve Legion, Tóth N., Loesing, Kovács P. Kipontozódott: Kiss K. (a 39. percben).
A győzelem egyben a vasárnapi döntős részvételt is jelentette Szőkéék számára. Ott a horvátokat verő pécsiek voltak az ellenfelek. Az első percekben Swanston három triplájával kovácsolt tíz pontnyi előnyt a Kaposvár, melyet a negyed végéig újabb hárommal sikerült megfejelni. A folytatásban elsősorban Tóth Norbert révén faragta le hátrányát a Pécs, amely a nagyszünetet követően is komoly erőfeszítéseket tett az egyenlítésért. Ez a 32. percben Legion duplájával sikerült is 66–66 volt ekkor az eredmény. A végjátékban óriási küzdelem zajlott a győzelemért, de 77–77 után következhetett a hosszabbítás, melynek utolsó pillanataiban Dunn eladta a labdát, majd meg is sérült, Spica azonban kiegyenlített. Az újabb ráadásban Tóth N. büntetőire Swanston válaszolt, a meccset pedig Loesing utolsó másodperces kosara döntötte el.
A II. Orosz László Emléktorna végeredménye: 1. Pécsi VSK-PANNONPOWER, 2. Kaposvári KK, 3. TOP COP Security Jászberényi KSE, 4. KK Vrijednosnice OS Darda. A torna legjobb kaposvári játékosának járó különdíjat Dávid Gergely vehette át. A díjakat Sárdi Péter a Somogy Megyei Kosárlabda Szövetség tiszteletbeli elnöke, valamint Orosz László idősebb fia, Orosz Bence adta át.