Döntőt érő győzelemmel rajtolt a KKK

2012.09.29.

Kaposvári győzelemmel kezdődött a Somogy Megyei Kosárlabda-Szövetség támogatásával rendezett II. Orosz László Emléktorna a Kaposvári Városi Sportcsarnokban.

Kaposvári KK-TOP COP Security Jászberényi KSE 95–82 (17–14, 26–25, 27–24, 25–19)
Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 300 néző. Vezette: Gelencsér, Minták, Praksch.
Kaposvári KK: Dunn (14/6), Drahos (2), Swanston (15/9), Dávid (24/3), Spica (12). Csere: Szőke (3), Kiss K. (10/6), Hendlein (5/3), Kovács S. (4), Bíró (6). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.
TOP COP Security Jászberényi KSE: Rakics (12/3), Madár A. (7/3), Markovics (13), Horti (19), Dramicsanin (19/6). Csere: Szabó P. (6), Török (6/3). Vezetőedző: Földi Sándor. Edző: Horváth Balázs.
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–0. 7. perc: 11–11. 12. perc: 22–17. 17. perc: 31–33. 22. perc: 47–41. 28. perc: 66–55. 32. perc: 70–67. 37. perc: 83–71. Jók: Dávid, Dunn, Spica, Kiss K., Swanston, illetve Dramicsanin, Horti, Markovics, Rakics.
Mindkét együttes elsősorban tesztelésre szerette volna felhasználni a II. Orosz László Emléktorna első összecsapását. A hazaiakanál a sérüléséből lábadozó Christopher Dunn is játékra jelentkezett ugyan, ám Fekete Ádám vezetőedző elmondta, hogy még nincs igazán bevethető állapotban. Ennek megfelelően csak öt-öt perc játékot terveztek mindkét félidőben az amerikainak.
A jászberényieknél – az első kaposvári bajnokcsapat edzője – Földi Sándor kesereghetett, mert Soós Gábor nélkül kellett szerepeltetni csapatát. A Kaposváron is megforduló bedobó belázasodott, így nem tudta vállalni a meccset. A kezdőcsapatban kapott helyet azonban új szerzeményük, a 28 éves, 2 méter magas 100 kilós szerb Milos Markovics az elmúlt két szezonban a nagyváradiak csapatát erősítette
Az első percekben akadozott a hazai gépezet, Dunn triplája és Dávid sorozatos kosarai kellettek ahhoz, hogy újra vezessen és a negyedet is megnyerje a Kaposvári KK. A vendégeknél Horti jeleskedett, de a hazaiak eladott labdái is kellettek ahhoz, hogy fordítani tudjon a Jászberény. Gyorsabb, kombinatívabb volt ezekben a percekben a vendéggárda. Rövidesen javítani tudott védekezésén a somogyi együttes, amely a nagyszünetig a sikeres távoli találatokkal ismét a maga javára fordította az eredményt. A nagyszünet után a kaposváriak robbantottak és Dávid, valamint Dunn kosaraival növelték a különbséget. Utóbbi is nagy kedvvel kosárlabdázott, az előre megbeszélt öt perc helyett majdnem végig a pályán volt.
A záró játékrészben még Dramicsanin visszahozta a jászberényieket, de a hazaiak ekkor már nem hagytak esélyt a fordításra.
A kaposváriak ezzel a vasárnap 12.15 órakor kezdődő döntőbe jutottak.

2024.04.20 18:00
Pek-SnackOros GumiszervizLisaesther Rendezvényház és ÉtteremLa PergolaOptiCost Security Kft.Dreher Sörgyárak Zrt.Trattoria La PrimaDorottya BistroStier Pincészet