2012.09.14.

Zalaegerszeg után Székesfehérvár. Dunn 31 ponttal és 43 IBM ponttal mutatkozott be,

Alba Fehérvár - Kaposvári KK 77-82 (23-26, 16-23, 20-13, 18-18)
Alba: Turner 2, Medve 8/3, Hollis 24/6, Juhos -, Lekli 4. Csere: Bódi 5/3, Cox 11/3, Supola 23/6.
Kaposvár: Dunn 31/12, Drahos -, Szőke 7, Dávid 12/3, Spica 16. Csere: Kiss K. 9/9, Hendlein 5/3, Kovács S. -, Bíró 2.
A második negyed elején szép támadásokat vezetett az Alba Fehérvár, a védekezésük is kezdett összeállni, de a játékrész második felében megint elromlott valami Fehérváron. Nehezen jöttek a pontok. A másik oldalon viszont Marco Spica a palánk alatt szinte azt csinált, amit akart. 39-51 volt a félidei eredmény.
A harmadik negyed, óriási erőfeszítések mellet a fehérváriaknak kedvezett, akik ezzel jelentős mennyiséget ledolgoztak hátrányukból. 59-64-ról várták a csapatok az utolsó felvonást.
Tovább kapaszkodott az Alba. A negyed felénél egy ponttal a vezetést is sikerült átvenniük egy rövid időre, mivel a Kaposvárnak öt percen keresztül nem sikerült pontot dobnia, igaz a fehérváriaknak sem sokat. Felkészülési mérkőzéseket meghazudtoló iramot diktáltak a csapatok, nem kevés izgalmak mellett. Három perccel a vége előtt egálnál kért időt Fekete Ádám. Ezt követően megpróbált pár ponttal ellépni az Alba, de a Kaposvárnak minden támadásra sikerült eredményesen válaszolni. Az utolsó percben pedig Dunn és Hendlein hidegvérrel szórták a triplákat, amire hazai oldalon már nem volt válasz, így nagy küzdelemben végül a Kaposvári KK nyert 77-82-re.
Braniszlav Dzunics, az Alba Fehérvár edzője: Az első félidőben nem igen védekeztünk, ez aztán az eredményen is meglátszott. A második félidőben kezdett összeállni a védekezés, ebből le tudtunk támadni. Nagyon messze vagyunk még a csúcsformától!
Fekete Ádám, a Kaposvár edzője: Gratulálok a fiuknak! Úgy érzem, mindenki hozzá tudott tenni a mai eredményhez és szinte az egész csapat extrán játszott.
Sós Tamás

Alba Fehérvár - Kaposvári KK 77-82 (23-26, 16-23, 20-13, 18-18)Alba: Turner 2, Medve 8/3, Hollis 24/6, Juhos -, Lekli 4. Csere: Bódi 5/3, Cox 11/3, Supola 23/6.

felkészülési mérkőzés Damien Holis kosarával indult a felkészülési találkozó a Vodafone Sportcentrumban. Hollis kosarára Dávid Gergő válaszolt egy triplával. A csapatok fej-fej mellett haladtak a negyed feléig. Az ötödik perctől viszont a Kaposvár felülkerekedett a fehérvári csapaton. Főleg palánk alatt bizonyult kevésnek a Keller Ákost nélkülöző Alba Fehérvár. Dzunics mester kért időt a hetedik percben, 10-19-nél. A negyed végére sikerült közelebb kerülnie ellenfeléhez Braniszlav Dzunics legénységének. 23-26 lett az első negyed vége.