Visszavágott az Oroszlány a kaposvári vereségért

2022.05.04.

Nem volt esélye az Oroszlány ellen csapatunknak, így az utolsó két hazai középszakasz mérkőzésen kell kiharcolni a legjobb nyolc közé jutást.

MVM-OSE Lions–Kaposvári KK 101–73 (26–19, 28–20, 22–15, 25–19)

Oroszlány, Krajnyik ”Akác” András Sportcsarnok, 600 néző. Vezette: Földházi Tamás Péter, Győrffy Pál Attila, Nyilas István.

MVM-OSE Lions: Ihring (17/12), Carev (10/6), Calhoun (21/15), Molnár M. (11), Burns (12). Csere: Parrish (-), Mesicek B. (25/12), Garamvölgyi (2), Ruják (3/3), Mucza (-). Vezetőedző: Sebastjan Krasovec. Edző: Fodor Ármin.

Kaposvári KK: Hilliard (8), T. J. Price (21/9), Plézer (-), Hendlein (2), Martin (11). Csere: X. Ford (15/6), Diggs (-), Puska (-), Krnjajszki (6), Csorvási (-), Bogdán (10/6). Vezetőedző: Nikola Lazics. Edző: Szőke Balázs, Filipovics Gordan.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 6–2, 7. perc: 17–9, 12. perc: 26–23, 17. perc: 47–37, 22. perc: 54–42, 27. perc: 69–52, 32. perc: 78–54, 37. perc: 89–66. Kipontozódott: Martin (a 37. percben). Jók: Ihring, Carev, Calhoun, Mesicek, Molnár M., illetve T. J. Price, Bogdán.

A legjobb nyolc közé jutás szempontjából mindkét együttes számára kulcsfontosságú mérkőzésre látogatott Oroszlányba a Kaposvári KK. A vendégek szerezték a találkozó első pontjait, Hendlein ziccere talált utat a gyűrűbe. Hamar fordítottak a hazaiak, akik Calhoun triplája, valamint a Hilliard ellen reklamálásért megítélt technikai hiba után 6–2-re léptek el. A vendégek védekezése nem volt elég hatékony, Carev második triplája, Molnár 2+1-es akciója, valamint Burns kosara után már 17–9 állt az eredményjelzőn. Időt is kért Nikola Lazics. A legjobbkor jött a csereként érkező X. Ford két triplája, de a negyed vége ismét a hazaiaké volt.

A folytatásban az átmenetileg javuló védekezéssel sikerült labdákat szerezni, így már csak egyetlen pont volt a különbség. Az egyenlítés azonban elmaradt, mert főleg egyéni akciókkal próbálkoztak a vendégek. Újabb Lazics időkérés következett 36–27-nél, de a sikertelen kaposvári dobások után rendre oroszlányi találatok következtek. A félidő végére Ihring tripláival már tetemes előnyt kovácsoltak a sokkal pontosabban kosárlabdázó hazaiak.

Martin öt pontjával verekedte vissza magát a tíz pontos határ alá vendéggárda, jött is azonnal Sebastjan Krasovec időkérése. A folytatásban ismét hazai percek következtek, a záró játékrészre a büntetőket is hibázó vendégek újra komoly hátrányba kerültek. Húsz pont feletti hátrány ledolgozása várt a somogyiakra, ám hiába sikerült eleinte közelebb férkőzni, a sorozatos újabb hibák miatt már csak a végső különbség mértéke volt kérdéses.

2024.04.27 18:00
Lisaesther Rendezvényház és ÉtteremCaffé PertéAzúr DrogériaMarázPlastGrosbasketDorottya BistroTrattoria La PrimaTT Ablakrendszer Kft.MTOK