Hazai vereséggel folytattunk a középszakasz küzdelmeit

2022.04.30.

Hazai vereséggel folytatta szereplését csapatunk a középszakaszban a vendég Szeged ellen.

Kaposvári KK–Naturtex-SZTE-Szedeák 88–96 (16–28, 19–27, 26–19, 26–22)

Kaposvár, Kaposvár Aréna, 800 néző. Vezette: Praksch Péter Árpád, Nagy Viktor, Fodor Attila.

Kaposvári KK: Hilliard (15), T. J. Price (18/3), Plézer (3/3), Hendlein (7/3), Martin (15). Csere: Krnjajszki (7/3), Csorvási (2), X. Ford (14), Diggs (6/3). Vezetőedző: Nikola Lazics. Edző: Szőke Balázs, Filipovics Gordan.

Naturtex-SZTE-Szedeák: Persons (14/9), Szatmári (-), Cook (19/6), Bognár (12/3), Alston (30/3). Csere: Keller I. (6/6), Filipovic S. (-), Davis (11/3), Kerpel-Fronius B. (-), Mayer (-), Polányi (4). Vezetőedző: Simándi Árpád. Edző: Kiss Zsolt.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 2–10, 7. perc: 7–21, 12. perc: 18–28, 17. perc: 29–42, 22. perc: 39–60, 27. perc: 54–69, 32. perc: 64–76, 37. perc: 78–88. Kipontozódott: Martin (a 38. percben). Jók: X. Ford, illetve Persons, Alston, Cook, Bognár.

A találkozó előtt köszöntötték a kaposváriak U20-as korosztályú együttesét, amely a közelmúltban rendezett országos döntőn a negyedik helyen végzett.

A felnőttek találkozóján Bognár szerezte az első pontokat a Szegednek, de T. J. Price hamar válaszolt a túloldalon. Hibátlan támadójátékkal rukkoltak elő a vendégek, akik Cook triplájával már 10–2-re húztak el. Azonnal jött is Nikola Lazics időkérése, hiszen biztosan nem így képzelte csapata rajtját. Hilliard 2+1-es akciója után T. J. Price faragta tovább a hátrányt, de Alston találatai előbb visszaállították, majd növelték a különbséget. A csereként érkezők közül X. Ford öt pontjával is csak a tízes határ környékén maradtak a hazaiak.

A folytatásban eleinte jobban védekeztek a somogyiak, akik a tizenkettedik percben kerültek is tíz pont alá. Sokáig nem tartott ez a helyzet, mert Alston nagy zsákolása után újra a szegediek örülhettek. Kidolgozott akciók után tartotta előnyét a vendégcsapat, amely a volt kaposvári Rashun Davis triplájával már 40–26-ra lépett el. Lazics edző újabb időkérése után sem változott a játék képe. A sokkal motiváltabban kosárlabdázó szegediek Keller tripláival húsz pont fölé növelték előnyüket. Komoly kihívást jelentett a hazaiaknak nagy hátrány ledolgozása, amely nem is sikerült, hiszen a védekezés továbbra is nagyon szellős volt. A vendégek remek százalékkal értékesítették helyzeteiket, míg a somogyiak az üres dobásokat is elhibázták. A reklamáló Martin ellen ráadásul technikait is ítéltek, a kapott lehetőséggel pedig éltek is a vendégek.

A 26. percben végre sikerült labdákat szerezni, 48–66-nál időt is kért Simándi Árpád. Krnjajszki hármasa után Diggs három büntetője következett, így 57–69 állt a táblán. Megjött a szurkolók hangja is, de Hendlein triplája után, hamar jött Persons válasza. Ezzel együtt legalább a záró szakaszra maradt esély a felzárkózásra. Küzdöttek is a hazaiak, de Persons hármasaival tartotta pozícióját a Szeged. Hendlein szép blokkja hiába jött, mert Davis egyéni megoldásokkal repítette a győzelem felé a a vendégeket. Három és fél perccel a vége előtt még időt kért Nikola Lazics, T. J. Price pedig triplával, majd ziccerrel faragott a hátrányon. Martin kipontozódása után már tíz pont alatti volt a különbség, de a szegediek diadalát nem sikerült megakadályozni.

STATISZTIKA

Nikola Lazics: – Sokkal jobb volt a Szeged, megérdemelten nyert. Nagyon rosszul kezdtünk, energia nélkül játszottunk. Kilencvenhat pontot kaptunk hazai pályán ez jelzi, hogy abszolút nem védekeztünk ma. Rengeteg problémánk volt támadásban is. Van még három mérkőzésünk és megpróbálunk javítani.

Hendlein Roland: – Nagyon rossz mérkőzést játszottunk, rossz ritmusban kosárlabdáztunk. Rosszul védekeztünk, rosszul támadtunk. Semmi nem jött össze. Szeretnél elnézést kérni a hazai szurkolóktól, amiért ennyire gyenge játékot produkáltunk. Megpróbálunk javítani a következő mérkőzéseken. Mindenképpen a nyolc a cél, szeretnénk bekerülni a rájátszásba.

Simándi Árpád: – Abszolút megérdemelt győzelmet arattunk. Az első perctől kezdve kontrolláltuk a mérkőzést. A második félidőben egy kicsit a fáradtságnak is köszönhetően elkövettünk pár hibát. Ettől függetlenül észnél voltunk és sikerült a végjátékot okosan lemenedzselni. További sok sikert kívánok a Kaposvárnak!

Tayler Anthony Persons: – Az edzőnk kérte, hogy az első perctől kezdve keményen játsszunk. Tudtuk, hogy az ellenfél egy hosszabb szünet után lép pályára, ezért próbáltunk azonnal nekik esni. Végig vezettünk, büszke vagyok a csapatomra. Ha elkapjuk a ritmust, akkor nagyon jó csapatjátékot játszunk.

2024.03.30 18:00