A MAFC elleni szoros vereség ellenére is maradt még esély az elődöntőbe jutásra

Kaposvári KK U20 – MAFC U20 90-91 (24-12, 27-25, 23-28, 16-26)

Vezette: Rózsavölgyi, Földesi, Horváth

Kaposvári KK U20: Halmai D. (4), Paár M. (13/3), Puska B. (23/15), Hajduk A. (12/6), Antalics D. (4). Csere: Fehér B. (18/9), Győr B. (7), Dániel Á. (9/9). Vezetőedző: Szőke Balázs, edző: Filipovics Gordan, Tamás Péter

MAFC U20, l.d.: Pintér D. (21/9), Bőzse B. (17), Biber Á. (15), Tóth V. (15/15).

Mindkét együttes vereséggel kezdett a nyitónapon, a mieink kilenc ponttal kaptak ki az NKA Pécstől, míg a fővárosiak 12 ponttal maradtak alul a Körmend ellen.

A csoport első pénteki összecsapásán elszenvedte szezonbeli első vereségét a Körmend, miután a pécsiek a KKK után a vasiakat is felülmúlták.

Kiválóan kezdtük az első pénteki mérkőzést, remek távoli dobásokkal az ötödik percre már 21-4-es előnyre tettünk szert. Főleg Hajduk és Puska játszott remekül, ám előbbi sajnos a 9. percben (bár a játékvezetők őt figyelmeztették szimulálásért) térdsérülést szenvedett és a folytatásban már nem is tudott újra visszatérni. A második negyed derekáig tovább nőtt az előnyünk, Fehér ponterősen érkezett a padról, a különbség pedig több ízben is 24 pont volt már. A félidő vége előtt aztán felzárkózott a MAFC és végül 51-37 állt az eredményjelzőn.

A fordulás után a zónavédekezésre váltó fővárosiak fokozatosan kezdték ledolgozni hátrányukat: a harmadik negyed második felében már állandósult a tíz ponton belüli távolság. Támadásban továbbra jól céloztak a mieink, de védekezésben egyre több volt a bosszantó hiba. A végjátékra teljesen nyílttá vált az összecsapás, a MAFC pedig a 39. percbe érkezve, 87-88-nál először a meccsen átvette a vezetést. Fehér triplája és egy labdaszerzés után még felvillant az esély a fordításra, de a hátralevő 17 másodperc alatt nem sikerült már tiszta dobóhelyzetbe kerülnünk.

A vereséggel ugyanakkor még szállt el minden esély a legjobb négy közé jutásra: ehhez azonban 19 órakor hazai pályán kellene legyőzni az NBI/A-csoportjában veretlen Körmendet.

A mérkőzés visszanézhető a YouTube csatornán, statisztika itt.