A Körmend elleni kiütéses diadallal zártuk az alapszakaszt

2022.03.26.

Remek játékkal aratott kiütéses győzelmet az Egis Körmend ellen csapatunk, amely a hatodik helyen zárta a Tippmix NB I./A csoportos Férfikosárlabda-bajnokság alapszakaszát.

Kaposvári KK–Egis-Körmend 87–61 (21–18, 22–14, 24–18, 20–11)

Kaposvár, Kaposvár Aréna, 1500 néző. Vezette: Kapitány G., Goda L., Makrai M.

Kaposvári KK: Hilliard (10/3), T. J. Price (24/6), Plézer (4/3), X. Ford (5/3), Martin (32/6). Csere: Krnjajszki (3/3), Diggs (-), Hendlein (4), Puska (2), Paár (-), Hajduk (3/3). Vezetőedző: Nikola Lazics. Edző: Szőke Balázs, Filipovics Gordan.

Egis-Körmend: Stokes (7), White (9), Martinez (11/9), Szavics (9/3), Gordon (7). Csere: Kiss M. (-), Kenéz (-), Ferencz (15/12), Durázi (-), Takács K. (2), Doktor (1). Vezetőedző: Andonisz Konsztandinidisz.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 2–5, 7. perc: 15–11, 12. perc: 26–21, 17. perc: 34–26, 23. perc: 48–34, 28. perc: 62–44, 32. perc: 67–52, 37. perc: 78–56. Jók: Martin (a mezőny legjobbja), T. J. Price, Hilliard, illetve nem akadt kiemelkedő teljesítmény.

Hosszú hetek után készülődhetett ismét társaival együtt a mérkőzésre a kaposváriak csapatkapitánya Hendlein Roland. Mellette ugyancsak bemelegített Csorvási Milán is, ám sérülése után még ő sem volt száz százalékos állapotban. A hét második felében Bogdán Benedek betegedett meg, így rá nem számíthatott Nikola Lazics vezetőedző. A körmendiek a találkozó előtt jelentették be, hogy csapatkapitányuk, Ferencz Csaba újabb két évre kötelezte el magát, így marad a vasiaknál. A vendégeknél Henry és Krivacsevics hagyta ki a találkozót.

A találkozó előtt Szita Károly Kaposvár polgármestere köszöntötte Sztojan Ivkovicsot, aki az elmúlt három esztendőben sokat tett azért, hogy a somogyi megyeszékhely kosárlabdacsapata ismét a legjobbak közt szerepelhessen.

Martinez triplájával indított a Körmend, de Martin pontjaival tartották magukat a kaposváriak. A hazaiak centerét nem tudták tartani a vendégek, igaz pontosabban támadtak az első percekben. Plézer egyenlített triplával, T. J. Price ziccere pedig már a somogyi vezetést jelentette 13–11-nél. Időkérés után javult a Körmend védekezése, de a negyedet a hazaiak nyerték.

A folytatást X. Ford triplája vezette fel, majd Martin szerzett egymás után kétszer is pontokat. Az amerikai játékos szinte hiba nélkül dobott, a 16. percben már 18 pontnál járt. T. J. Price sem maradt le tőle sokkal, újabb hármasa megint időkérésre sarkallta Andonisz Konsztandinidiszt. A játékrész vége a hazaiaknak sikerült jobban 43–32-es eredménnyel vonultak pihenőre a csapatok.

A nagyszünet után Hendlein is pályára lépett, aki idén januárban szerepelt legutóbb a somogyiaknál. Martin ott folytatta, ahol korábban abbahagyta, Hendlein pedig óriási ovációt kapott a szurkolóktól amikor megkaparintotta első lepattanóját. Ferencz lopta közelebb csapatát egy sarkos triplával, majd Stokes igazolta klasszisát. Mindez hiába, mert az önzetlenül, csapatként játszó somogyiak 58–42-nél újabb időkérésre késztették a vendégeket. A negyedet Hilliard triplája zárta, ennek köszönhetően 67–50-ről indult a záró szakasz.

Hiába zónázott a Körmend, T. J. Price hármasa a húsz pontos hazai vezetést jelentette. A jól védekező kaposváriak többször is megszerezték a labdát, az újabb támadások pedig rendre pontokkal végződtek. A körmendieken látszott, hogy már nagyon várják a meccs végét. A 37. percben Doktor gondolta úgy, hogy a zsákolni akaró Martint szabályosan szerelni tudja, de sportszerűtlen hiba lett a vége. Az utolsó percekben fiatalok is szerepet kaptak, így ők is a részesei lehettek a nem mindennapi győzelemnek. Hajduk és Puska kosarainál már állva ünnepelték a szurkolók csapatukat, amely az utóbbi évek legjobb alapszakasz szereplését produkálta.

Nikola Lazics: – Gratulálok a fiúknak, majdnem az egész mérkőzésen jól védekeztünk, kellően agresszívek voltunk, ez volt a kulcs. Támadásban is okosabbak voltunk, több jó választásunk volt. Sikerült kintről és a palánk alól is eredményesnek lennünk. Jó l játszottunk, abszolút elégedett vagyok. Remek hangulat volt a csarnokban, szeretnénk így folytatni, meglátjuk mire lesz elegendő.

Andonisz Konsztandinidesz: – Megérdemelt győzelmet aratott a Kaposvár, sokkal jobb volt. Ami minket illet, semmit nem érdemeltünk meg. Számomra a mai teljesítményünk szégyen. Minden játékosnak és edzőnek tudnia kell, hogy melyik klubot képviseli. Bár minden tiszteletem Lazics mesteré és a Kaposváré, de ez részünkről akkor is szégyen. Remélem ez a meccs jó ébresztő volt a folytatás előtt.

Wayne Martin: – Kemény mérkőzés volt. Jól védekeztünk és ezúttal a támadásunk is rendben volt. Ez hozta meg az újabb sikerünket. Köszönjük a szurkolók támogatását, nagyon sokat jelent számunkra a segítségük!

Martinez Ralf: – Nehéz volt felkészülnünk. Ugyan kellő pozitivítással álltunk a meccshez, de azt el kell fogadnunk, hogy nem sikerült a héten teljes kerettel edzeni. Időről időre tértek vissza az emberek, az edzés hiánya pedig meglátszott. A jövő héten már orvosolni tudjuk ezeket, visszatérnek a magas emberek és minden poszton meg tudjuk állni a helyünket. Ez most sajnos így jött ki. El kell indulnunk felfelé, hogy ne hagyjuk cserben se magunkat, se a klubot sem pedig a szurkolókat.