Pontosabb játékkal kerekedett felül a Szolnok

2022.03.12.

Nagyot harcolt a bajnoki döntőre is esélyes Szolnoki Olajbányász ellen csapatunk, de végül a pontosabban kosárlabdázó alföldiek nyertek.

Kaposvári KK–Szolnoki Olajbányász 75–80 (13–21, 21–22, 13–19, 28–18)

Kaposvár, Kaposvár Aréna, 1300 néző. Vezette: Praksch, Pozsonyi, Major

Kaposvári KK: Hilliard (21/3), T. J. Price (17/3), Plézer (-), X. Ford (14), Martin (19). Csere: Diggs (-), Puska (2), Bogdán (2), Krnjajszki (-). Vezetőedző: Nikola Lazics. Edző: Szőke Balázs, Filipovics Gordan.
Szolnoki Olajbányász: Young (11), Cummings (18/3), Kovács P. (3), Subotic (17/9), Taiwo (4). Csere: Pallai (-), Cakarun (13), Pongó M. (-), Badzim (14/9), Rudner (-). Vezetőedző: Gasper Potocnik. Edző: Szarvas Gábor.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 7–1, 7. perc: 7–17, 12. perc: 20–29, 17. perc: 27–37, 22. perc: 38–43, 27. perc: 43–54, 32. perc: 51–62, 37. perc: 63–71. Kipontozódott: X. Ford (a 40. percben), Martin (a 40. percben). Jók: Martin, T. J. Price, illetve Subotic, Badzim, Cakarun, Cummings.

Hendlein Roland és Csorvási Milán nélkül vette fel a harcot a Szolnoki Olajbányásszal a kaposvári együttes, amely hamar átvette a vezetést a találkozó elején. T. J. Price 2+1-es akciójával nőtt tovább a különbség, de Subotic pontjaival hamar felzárkóztak a vendégek. A hatodik percben már időt kellett kérnie Nikola Lazics vezetőedzőnek, mert a lazábbá váló védekezés miatt öt ponttal elléptek a szolnokiak. Badzim távoli találataira nem volt ellenszere a hazaiaknak, így 13–21-el zárult az első játékrész.

Martin és T. J. Price csökkentette ugyan a különbséget, de Badzim és Subotic sem hibázott a túloldalon. Hilliard lendített a kaposváriakon, de erre is volt gyors szolnoki válasz. Amíg a vendégeknél hatan is feliratkoztak a pontszerzők közé addig a somogyiaknál tizennyolc perc alatt csak hárman voltak eredményesek. A tizenkilencedik percben Cakarun kapott sportszerűtlen hibát, amiért meglökte Martint. Utóbbi büntetői, valamint Puska közelije 34–39-nél már kikényszerítette Potocnik edző időkérését. Csapata végül 34–43-ra alakította a félidő eredményét.

Bogdán és Hilliard kosarai indították a harmadik negyedet, de Cakarun és Cummings nem engedte, hogy közelebb férkőzzenek a kaposváriak. T. J. Price három pontja után Bogdán ellen ítéltek sportszerűtlen hibát, ezt követően pedig Young bünetetői és Cummings triplája állította vissza a korábbi különbséget. A záró szakasz előtt Ford technikait kapott reklamálásért, az újabb lehetőséggel pedig ismét éltek a szolnokiak.

Az addigi legnagyobb előny tudatában vághattak neki az alföldiek az utolsó szakasznak. Nem adták fel a kaposváriak és minden erőt mozgósítottak az újabb felzárkózásért. Ford ziccere után ismét tíz pont alá jutottak a hazaiak, de hiába, mert az újabb eladott labdák ismét a szolnokiakat juttatták előnyösebb helyzetbe. Ford büntetőit követően már csak öt pont volt a hátrány. Az utolsó percben Martin ellen sportszerűtlen hibát vétett Subotics, előbbi pedig utána törlesztésért kapott ugyanilyen ítéletet és kipontozódott. A találkozót végül nagy csatában a pontosabban kosárlabdázó szolnokiak nyerték.

Nikola Lazics: – Gratulálok a Szolnoknak! Jobbak voltak ma, főleg a harmadik negyedben. Támadásban volt problémánk, kicsit idegesek is voltunk, de volt is okunk rá… A kulcspillanatokban néhány hibánk, ezért nem tudtunk felzárkózni. Nem adtuk fel és végig küzdöttünk, harcoltunk.

Gasper Potocnik: – Tudtuk, hogy nehéz meccs vár ránk, mert jó csapat a Kaposvár. A hiányzók miatt ugyan nehéz helyzetben vannak, de ennek ellenére is erősek. A meccs elején kontrolláltuk a játékot, de az utolsó periódusban voltak hibáink. Nem mozgattuk jól a labdát, a hazaiak pedig kihasználták ezt. Ennek ellenére a győzelmünk nem forgott veszélyben.

Bogdán Benedek: – Először is gratulálok a Szolnoknak! Nagyon fizikális meccs volt. Az első félidőben kilenc pontos hátránnyal mentünk az öltözőbe, próbáltuk felszívni magunkat, ami annyira nem sikerült, de a negyedik negyedben vissza tudtunk jönni. Sajnos hat pontnál közelebb már az apró hibák miatt nem sikerült kerülni.

Taiwo Samuel: – Gratulálok a csapatomnak, nehéz meccset nyertünk meg. Tudtuk, hogy nem lesz könnyű dolgunk, mert jó csapat a Kaposvár, remek játékosok alkotják. Megpróbáltunk csapatként védekezni ellenük, ez eredményezte a sikerünket.