Csak az utolsó perc döntött az Alba javára

Végig kiélezett nagy csatában négy ponttal kapott ki hősiesen küzdő csapatunk Székesfehérváron.

Alba Fehérvár–Kaposvári KK 96–92 (22–27, 27–18, 17–25, 30–22)

Székesfehérvár, Alba Regia Sportcsarnok, 700 néző. Vezette: Győrffy P. A., Csabai-Kaskötő B., Török R.

Alba Fehérvár: Pongó M. (13/9), Vojvoda (24/15), Takács M. (2), Fakuade (19/3), Omenaka (-). Csere: Davis (9), Lukács (-), Szabó Zs. (5/3), Stark (20/3), Balsay (4/3), Smith (-). Vezetőedző: Matthias Zollner. Edző: Jandro Zubillaga.

Kaposvári KK: Hilliard (26/12), T. J. Price (20/9), Plézer (3), Martin (18), Csorvási (-). Csere: Krnjajszki (5/3), Puska (-), X. Ford (16/3), Bogdán (4). Vezetőedző: Nikola Lazics. Edző: Szőke Balázs, Filipovics Gordan.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 3–3, 7. perc: 12–18, 12. perc: 27–29, 17. perc: 36–36, 24. perc: 55–51, 28. perc: 62–62, 33. perc: 71–73, 37. perc: 84–80. Kipontozódott: Pongó (a 35. percben). Jók: Vojvoda, Pongó, Fakuade, Stark, illetve Hilliard, Martin, T. J. Price.

Ahogy közeledik az alapszakasz vége, egyre nagyobb jelentőséggel bír valamennyi mérkőzés. Komoly téttel bírt a kaposváriak székesfehérvári vendégjátéka is. A hazaiak a legjobb öt közé pályáznak, így nem hibázhattak otthonukban. A somogyiak a rájátszás elérését tűzték ki célul, erre pedig meg is van az esély. Nikola Lazics vezetőedző alakulata Hendlein Rolandot és Quincy Diggs-et nélkülözve is szeretett volna szoros meccset játszani.

A kaposváriakat a hétköznap ellenére sokan kísérték el a találkozóra, melyen ismét kezdőként lépett pályára az Albában a somogyiak egykori játékosa Vojvoda Dávid. Ugyancsak volt csapata ellen kezdett Csorvási Milán is. Jobban rajtolt az Alba, de Martin is hamar megszerezte az első pontokat a vendégeknek, T. J. Price pedig egyenlített. Nem tudta leszakítani riválisát a hazai alakulat, T. J. Price és Hilliard tripláival pedig a vezetést is átvették a kaposváriak. Az ötödik perceben már időt kért Matthias Zollner vezetőedző, de az ekkor remekül védekező és pontosan dobó vendégek a negyed végéig megtartották az előnyüket.

A folytatásban aztán a felállást változtató Alba akarata érvényesült és 29–29-nél már Nikola Lazicsnak kellett időkéréssel megszakíttatni a játékot. Fakuade vezérletével más sebességi fokozatban kosárlabdázott az Alba, amely a vezetést is átvette. Vojvoda triplája és Davis ziccere újabb időkérést kényszerített ki a somogyi oldalon. A félidő végéig Vojvoda és Pongó távoli találataira T. J. Price büntetője és Hilliard utolsó pillanatban szerzett ziccere jött válaszul.

A nagyszünetet követően sem hagyta magát leszakítani a lelkes szurkolói által támogatott kaposvári együttes Ford révén egyenlített 55–55-re, majd Hilliard szólója után a vezetést is átvette. A 28. percben Ford esett nagyot a palánk alatt, a játékvezetők visszanézték a szituációt videóról és sportszerűtlen hibának minősítették az ellene elkövetett szabálytalanságot. Martint nem tudták fékezni a fehérváriak, de Stark, Szabó és Vojvoda találataival már újra a fehérváriak tartottak előrébb.

A negyedik negyedben Bogdán ellen ítéltek sportszerűtlen hibát, Pongó pedig hiba nélkül büntetőzött. A legjobbkor jött Krnjajszki triplája, de Vojvoda kétszer is betalált a távolról a túloldalon. Négy pontos kaposvári hátránnyal kezdődött az utolsó három perc, Hilliard és Krnjajszki pedig hamar egyenlített 84–84-nél. Vojvodában mindig bízhattak társai, gyakorlatilag egymaga felelt az Alba pontjaiért. Az utolsó percben T. J Price triplájára Stark távolija volt a válasz, aki két büntetővel végül bebiztosította csapata győzelmét.