Hosszabbításban harcolta ki az első hazai diadalt csapatunk

2021.10.21.

Hosszabbításban szerezte meg első hazai győzelmét csapatunk, amely a DEAC-TUNGSRAM együttesét látta vendégül a Kaposvár Arénában.

Kaposvári KK – DEAC-Tungsram 96–91 (27–25, 14–18, 24–14, 19 –27, 12–7) – hosszabbítás után

Kaposvár, Kaposvár Aréna, 300 néző. Vezette: Tőzsér D., Török R., Győrfy R.

Kaposvári KK: Hilliard (21/9), T. J. Price (13/6), Plézer (3/3), Hendlein (12/6), Martin (17). Csere: Krnjajszki (5), Ford (19/6), Puska (4), Csorvási (2). Vezetőedző: Nikola Lazics. Edző: Szőke Balázs, Filipovics Gordan.

DEAC-Tungsram: Thames (30/12), Polyák (2), Valerio-Bodon (5/3), Dzseletovics (19/6), Aska (18). Csere: Neuwirth (3/3), Lapornik (13/3), Kerpel-Fronius G. (-), Kovács II Á. (1). Vezetőedző: Milenko Topics. Edzők: Lekli József, Andjelko Mandics.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 7–3, 7. perc: 21–18, 12. perc: 27–27, 17. perc: 33–30, 22. perc: 46–47, 27. perc: 56–50, 32. perc: 68–59, 37. perc: 77–73, 43. perc: 86–84. Kipontozódott: Hendlein (a 45. percben). Jók: Hendlein, Hilliard, illetve Thames, Dzseletovics.

Bár mindkét mérkőző fél vereséget követően próbált javítani a hazaiak várhatták kedvezőbb előjelekkel az összecsapást. Nálunk Hilliard küzdött kisebb sérüléssel, ám vállalni tudta a játékot. A debrecenieknél két alapembernek számító kosárlabdázó is kiesett sérülés miatt. Sem Tóth Ádám, sem pedig Djordje Drenovac nem állhatott Milenko Topics vezetőedző rendelkezésére.

Martin találatával indult a meccs, majd Plézer használt ki egy üres helyzetet triplával. Jól céloztak távolról a kaposváriak, Hilliard és Hendlein is így szerzett újabb pontokat. Milenko Topics időkérése után Thames lopta közelebb a Debrecent, de Aska védése is gondot okozott a somogyiaknál. A negyed is kiegyenlített játékot hozott, csupán két pontnyi volt a kaposváriak előnye.

A folytatásban Dzseletovics pontjaival a meccs folyamán először vette át a vezetést a DEAC. Felváltva estek a találatok ebben az időszakban, egyik csapat sem tudott ellépni az ellenféltől. Ford találataival sikerült újra fordítani, Puska pedig szép tempóval tartotta a minimális előnyt csapatának. A félidő utolsó mozzanataként Thames hármasa hullott a gyűrűbe, így 41–43-al vonultak pihenőre a csapatok.

Akárcsak az első játékrész a szünet utáni játék is Martin találatával kezdődött, majd Ford gyönyörű, tiszta szerelése kapott megérdemelt tapsot. Hendlein harcossága kamatozott a lepattanóknál, a jó védekezéseket követően pedig tíz pont feletti előnyhöz jutottak a hazaiak. Jó ritmussal játszottak ekkor a somogyiak, akik egy 17–2-es szakasszal léptek el.

A záró játékrészt 65–57-es vezetéssel indíthatták a kaposváriak, melyet Ford hármasa növelt tovább. Thames 2+1-es akciójával került ismét tízen belülre a DEAC, a kihagyott büntetők miatt pedig tovább csökkent a nehezen megszerzett előny. Megtorpantak a kaposváriak, ezt kihasználva tizenegy pontos hátrányt dolgozott le a hajdúsági alakulat. Nagyon kellett volna Price bravúros triplája, ám a videózás után kiderült, hogy időn túl született. A végjátékban Hendlein ellen sportszerűtlen hibát ítéltek, de Ford négy ponttal egyenlített 81–81-re. Dzseletovics triplájára, Price azonnal válaszolt, így jöhetett a hosszabbítás.

Nagy energiákat mozgósított a ráadásban a Kaposvári KK, amely Hilliard palánkos triplájával jutott vezetéshez az utolsó percben.

STATISZTIKA

Nikola Lazics: – Nagyon döcögött a játék az egész meccsen. Amikor a saját játékunkat tudtuk játszani, akkor rendre sikerült előnyt kiépítenünk. Aztán megtorpantunk és esélyt adtunk az ellenfélnek a felzárkózásra. Nagyon fontos hazai győzelmet arattunk.

Milenko Topics: – Nagyon kemény mérkőzést vívtunk. Megéreztük két kulcsjátékosunk hiányát. Ennek ellenére megvolt az esélyünk a győzelemre, de az ellenfél nagyon nehéz dobásokat értékesített a találkozó végén és kicsikarta a győzelmet.

Xavier Ford: – Nagy energiával kezdtük a mérkőzést. A második negyedben volt az ellenfélnek egy jó periódusa és rosszul is zártuk a félidőt. Az öltözőben támadásban türelmes játékot kért tőlünk az edző támadásban. A harmadik negyedünk jól sikerült, szerintem ez volt az egész szezon legjobb negyede. Jól járattuk a labdát és kiválóan védekeztünk. Kemény meccs volt egy nagyon jó csapat ellen és rendkívül fontos győzelmet arattunk.

Xavier Thames: – Kemény csatát vívtunk a Kaposvárral. Küzdelmes összecsapás volt, amelyen volt esélyünk a győzelemre is. A hosszabbításban több extra kosárral vívta ki a győzelmet a hazai csapat.