Az Atomerőmű SE is győztesen távozott a Kaposvár Arénából

2021.10.09.

Nem tudta megismételni a Szegeden az első félidőben mutatott teljesítményét csapatunk, amely hazai vereséggel folytatta szereplését a bajnoki alapszakaszban.

Kaposvári KK–Atomerőmű SE 74–90 (22–28, 17–17, 21–20, 14–25)

Kaposvár, Kaposvár Aréna, 600 néző. Vezette: Benczur T., Minár L. B., Lengyel Á. J.

Kaposvári KK: Hilliard (18/12), T. J. Price (13/6), Plézer (3/3), Ford (6), Martin (19/3). Csere: Puska (-), Krnjajszki (6/3), Csorvási (2), Hendlein (7/3), Bogdán (-). Vezetőedző: Nikola Lazics. Edző: Szőke Balázs, Filipovics Gordan.

Atomerőmű SE: Brown (15/12), Frank (2), Brozja (14/3), Eilingsfeld (8), Melvin (21/9). Csere: Djukanovics (2), Kovács Á. (10/3), Karosi (3/3), Buljevic (15), Kis A. (-). Vezetőedző: Teo Hojc. Edző: Jan Pavlík.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 2–3, 7. perc: 12–17, 12. perc: 23–28, 17. perc: 31–34, 22. perc: 39–45, 27. perc: 57–55, 32. perc: 63–68, 37. perc: 70–79. Jók: Martin, Hilliard, illetve Brzoja, Buljevic, Brown, Kovács Á.

Mindkét együttes nyert a legutóbbi bajnoki forduló során, így jó előjelekkel várhatták az összecsapást. A kaposváriak első hazai, a paksiak pedig az első idegenbeli sikerükért léptek pályára. Kapkodva kezdtek a csapatok, több akció is kihasználatlanul maradt. Hiába jutott vezetéshez a somogyi együttes, Brozja öt ponttal fordított a lassan kosárlabdázó hazaiak ellen. Nikola Lazicsnak hamar időt kellett kérnie, mert nem a megbeszélteket látta a vissza a pályán lévőktől. Javítottak is a kaposváriak, Ford találataival sikerült felzárkózni. A következő percekben aztán elég volt néhány újabb figyelmetlenség ahhoz, hogy újra a tolnaiak tartsanak előrébb. Végül hat pontos előnnyel nyerte az első negyedet a vendég alakulat.

A folytatásban Kovács Ákos sportszerűtlen hibáját követően Hilliard és Martin tripláival tudott még közelebb férkőzni a somogyi alakulat. A tolnaiak Buljevic eredményes centermunkájára mindig számíthattak, de Melvinnek is jó megoldásai voltak.

A nagyszünetet követően Martin lopta a távolságot, aki remekül szedte a támadó lepattanókat is. Küzdött-hajtott az egyenlítésért a kaposvári gárda, a 25. percben 50–50-nél a remeklő Martin pontjaival ez sikerült is. Több jó védekezést követően a vezetést is átvették a hazaiak, de csak Brown két hármasáig tartott a nehezen megszerzett előny.

A záró szakaszt öt egységnyi előnnyel kezdhették a tolnaiak, akik fontos lepattanókkal teremtettek újabb pontszerzési lehetőségeket maguknak. Hat perccel a vége előtt Csorvási ellen ítéltek sportszerűtlen hibát, mert törlesztett Buljevic-nek. A végjátékban tízpontos hátrányt próbáltak ledolgozni Hilliardék, de ez a higgadtan kosárlabdázó, jól védekező tolnaiak ellen már nem sikerült.

STATISZTIKA

Nikola Lazics: – Abszolút megérdemelt győzelmet aratott a Paks. Jobbak voltak az egész mérkőzésen. Ismét nagyon rosszul játszottunk, talán a harmadik negyedben voltunk kicsit jobb pozícióban, amikor átvettük a vezetést. Utána megint rengeteg butaságot csináltunk. Az első félidőben volt 14 eladott labdánk, ez nagyon sok. Ezúttal sem kosárlabdáztunk, mint csapat.

Teo Hojc: – Jól védekeztünk, ez volt a győzelmünk kulcsa. Támadásban jól járattuk a labdát, ez pedig a második félidőben még jobban ment. A dobószázalékunk is feljavult, igazi csapatmunkával értük el a sikert.

Wayne Martin: – Az első félidő végén hibáztunk és a második játékrészt sem kezdtük úgy, ahogy kellett volna. Sok pontot engedtünk az ellenfélnek a második esélyből, mert nem szedtük jól a lepattanókat. Mindenképp harcosabban kell kosárlabdáznunk a folytatásban.

Cleveland Melvin:Nagy szükségünk volt erre a győzelemre, mert rosszul kezdtük a szezont. Rájöttünk, hogy a sikerekért sokkal keményebben kell dolgoznunk. A saját játékunkat kell, hogy játszunk és ez sikerült.