Szegeden aratott diadallal javított csapatunk

2021.10.06.

Kiváló első félidőben nyújtott játékkal aratott újabb értékes idegenbeli győzelmet csapatunk, amely 2018 után tudott ismét nyerni az Újszegedi Sportcsarnokban.

Naturtex-SZTE-Szedeák–Kaposvári KK 75–76 (13–26, 16–23, 20–17, 26–10)

Szeged, Újszegedi Sportcsarnok, 600 néző. Vezette: Papp P., Mészáros B., Török R.

Naturtex-SZTE-Szedeák: Persons (18/6), Polányi (3/3), Cook (13/3), Hunt (2), Alston (-). Csere: Balogh Sz. (-), Bognár (21/12), Szatmári (-), Keller I. (13/6), Filipovic S. (3), Kerpel-Fronius B. (2). Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics.

Kaposvári KK: Hilliard (6), T. J. Price (10), Plézer (2), Ford (20/6), Martin (17). Csere: Krnjajszki (5/3), Csorvási (6), Hendlein (7), Puska (3/3), Paár (-). Vezetőedző: Nikola Lazics. Edző: Szőke Balázs, Filipovics Gordan.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 3–8, 7. perc: 9–20, 12. perc: 18–26, 17. perc: 21–43, 22. perc: 29–53, 27. perc: 45–59, 33. perc: 57–68, 37. perc: 65–72. Kipontozódott: Hunt (a 32. percben), Bognár (a 40. percben). Jók: Bognár, Persons, Keller I., illetve Ford, Martin.

A bajnoki alapszakasz negyedik mérkőzését Szegeden játszotta a Kaposvári KK együttese. A Tisza-partiakat a felkészülés során két alkalommal is legyőzte már a somogyi gárda, ám az igaz tétre menő csata a korábbiaknál is kiélezettebb küzdelmet ígért. A hazaiak számára plusz motiváció volt, hogy első alkalommal szerepeltek saját szurkolóik előtt. Mindkét alakulat sérült nélkül, teljes csapattal készülhetett a találkozóra.

Persons büntetőjével szerzett vezetést a Szeged, melynek tagjai már a labdafelhozatalban is igyekeztek minél inkább zavarni a somogyiakat. Már az első percektől több passzos játékot erőltettek a kaposváriak, akik egészen másként kosárlabdáztak, mint legutóbb az Oroszlány elleni meccsen. Át is vette a vezetést a vendégegyüttes, amelyben a hibátlanul dobó Ford hamar eljutott tíz pontig. T. J. Price is összekapta magát, a negyedet pedig a somogyiak nyerték több, mint tíz ponttal.

Bognár távoli találataival zárkóztak a szegediek, de Martin is rendre kihasználta lehetőségeit a túloldali palánk alatt. Puska triplájával és Martin pontjaival  21–41 állt az eredményjelzőn. Utóbbi akkorát kapott egy ütközésnél, hogy a kontaktlencséje is kiesett. Emiatt le is kellett cserélni egy rövid időre. A negyed vége kiegyenlített játékot hozott, így maradt a húsz pontnyi különbség.

A pihenő után újabb Bognár tripla következett, majd Keller zsákolása faragta tovább a különbséget. A negyedet azonban Krnjajszki bravúros triplája zárta 49–66-ra az eredményt. Óriási erőket mozgósítottak a szegediek a felzárkózásért és távoli találatokkal az egyenlítés közelébe értek. Hat perccel a vége előtt 61–68-nál ismét időt kért Nikola Lazics, mert több kaposvári támadás is eredménytelen volt. Persons igazi vezérként hajtotta a szegedieket, akik kétszer is blokkolták Price próbálkozásait.

Közel öt perc telt el kaposvári pont nélkül, a rossz sorozatot Ford törte meg. A hazaiaknál Bognár és Persons is ellenállhatatlan volt, óriási szerepük volt a 72–72-es egyenlítésben. Cook triplája aztán már a fordítást jelentette, de Hilliard büntetői ismét a Kaposvárt juttatták előnyhöz. Az utolsó hazai akciót sikerült kivédekezni, így 2018 után újra bravúros diadalt arattak a somogyiak az Újszegedi Sportcsarnokban.

STATISZTIKA

Simándi Árpád: Egyetlen csapat ellen sem lehet így játszani, ahogy mi játszottunk az első félidőben. A második félidőben küzdöttünk, de ez ma kevés volt.

Nikola Lazics: Úgy érzem magam, mintha kikaptunk volna. Ahogy Ford is mondta, az első félidőben minden jól nézett ki, sok könnyű pontot szereztünk, de az utolsó negyedben ismét nem voltunk pályán, akárcsak az Oroszlány ellen. Óriási hullámok vannak a játékunkban, a Szeged sokkal agresszívabb volt a szünet után. Számunkra ez egy nagy győzelem, mert biztos vagyok, hogy akárcsak tavaly, nehéz lesz Szegeden nyerni bárkinek. Gratulálok a tavalyi eredményhez a szegedieknek! Ha valamit szeretnénk elérni ebben a szezonban, akkor javulnunk kell, ha tovább zajlott volna a játék, talán a kórházban kötök ki...

Kerpel-Fronius Balázs: Nehéz értékelni ezt a mai meccset. Nem tudom, miért alakult úgy az első félidő, ahogy. A Kaposvár a játék minden elemében felülmúlt bennünket az első félidőben, ezen nincs mit szépíteni. Meccs előtt is mondtam, hogy az első hazai meccsek általában nehezek. Görcsösen, nem csapatként játszottunk, ez pedig nem volt ránk jellemző. Oroszországban is azt mutattuk meg, hogy akkor tudunk eredményt elérni, ha csapatként játszunk. A második félidőben mindenki harcolt és odatette magát, büszke vagyok a srácokra, ez egy pozitív dolog még akkor is, ha nehéz bármilyen pozitívumról beszélni egy ilyen meccs után.

Xavier Ford: – Az első félidőben jó kosárlabdát játszottunk, a második félidő viszont ennek az ellentétje volt. Rossz döntéseket hoztunk és elvesztettük a saját ritmusunkat. Küzdöttünk, és nem volt szép meccs, de végül megnyertük.