Két nyert negyed is kevés volt Zalában

2021.09.25.

Végig kiélezett mérkőzésen, hiába nyert meg két negyedet csapatunk, végül nagy csatában kikapott Zalaegerszegen.

Zalakerámia ZTE KK–Kaposvári KK 80–77 (29–22, 15–17, 12–20, 24–18)

Zalaegerszeg, Zalakerámia, Sport- és Rendezvénycsarnok, 800 néző. Vezette: Kapitány G., Tőzsér D., Sörlei A.

Zalakerámia ZTE KK: Wilson (21/6), Németh A. (4), Polster (-), Barnett (8/3), Harris (15). Csere: Révész (6/3), Horti (6), Guyton (16/12), Heron (4), Simo (-). Vezetőedző: Teo Cizmic. Edzők: Heinrich Róbert, Baki Gergely.

Kaposvári KK: Hilliard (17/3), T. J. Price (2), Plézer (5/3), Ford (19), Martin (25). Csere: Kranjajszki (7/3), Csorvási (-), Hendlein (2), Paár (-). Vezetőedző: Nikola Lazics. Edző: Szőke Balázs, Filipovics Gordan.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 8–3, 7. perc: 19–14, 12. perc: 31–24, 17. perc: 36–34, 22. perc: 48–41, 28. perc: 55–56, 32. perc: 64–63, 37. perc: 69–70. Jók: Harris, Guyton, Wilson, illetve Ford, Martin.

Ellentétes előjelekkel várhatta a találkozót a két együttes. A hazaiak  a bajnoki alapszakasz nyitó fordulójában otthonukban kaptak ki az Egis Körmendtől, míg a kaposváriak Kecskeméten tudtak nyerni.

Ford büntetőjével a somogyiak szerezték az első pontot, de az elhibázott támadások miatt a zalaiak jutottak előnyhöz. A harmadik percben már 8–3 állt az eredményjelzőn, jött is a többször hibázó Price helyett Krnjajszki. Harris megállítása egyelőre nem sikerült a vendégeknek, a center egyetlen dobását sem hibázta el. Nem kellett sokat várni Nikola Lazics időkérésére, hiszen csapata védekezése igencsak elmaradt az általa elvárttól. A volt egerszegi Plézer triplájával kezdték a felzárkózást a vendégek, akik Hendlein ziccerével 21–18-ra alakították az eredményt. Guyton tripláival ismét meglépett a ZTE, a negyedet pedig Krnjajszki bravúros kosara zárta.

A folytatásban próbált szigorúbban védekezni a Kaposvári KK, ám hiába sikerült mindez, a támadást többnyire eredmény nélkül zárultak. A hazaiak sem remekeltek ekkor, így maradt a tíz pont körüli különbség. Martin öt pontjával sikerült közelebb férkőzni, a szervezettebb támadójáték pedig az eredményességen is változtatott. A félidő végeredményét Warren és Guyton triplái alakították 44–39-re.

A pihenőt követően is a zalaiak szerezték az első pontokat, de Hilliard érezte, hogy több kell tőle, mint az első két negyedben. Martin óriásit blokkot osztott ki Révésznek, Krnjajszki triplájával 55–56-nál pedig már ismét a vendégek vezettek. Harris azonban riadót fújt a hazai oldalon és az ő találataival fordítottak a zalaiak. Lazics edző azonnal megállíttatta a játékot, ezt követően pedig Martin 2+1-es akciója már a 69–70-et jelentette. Wilson öt pontot tett a közösbe, ezzel másfél perccel a vége előtt újra ellépett a ZTE. Hilliard hozta vissza a kaposvári reményeket, de Barnett zsákolása és büntetői a zalai diadalt jelentették.

Az U20-as mérkőzésen: Zalakerámia ZTE KK–Kaposvári KK 95–56.

STATISZTIKA

Teo Cizmic: - Gratulálok a játékosaimnak a nagy küzdéshez! A mérkőzés előtt is mondtam, hogy ez nagyon kemény mérkőzés lesz, hiszen ellenfelünk az előző fordulóban Kecskeméten tudott nyerni, ami nehéz feladat. Három napon belül ez volt a második pokolian nehéz mérkőzésünk, melyen nagyon fontos volt a győzelem a fiúknak, főleg a szerdán történtek fényében. A siker hozzásegíthet minket, hogy jó mentális állapotban tudjuk folytani a felkészülést.

Nikola Lazic: - Kemény, egylabdás mérkőzés vívtunk a ZTE –vel. A hibáinkat jól használta ki a ZTE, főleg a végjátékban. Az első negyedben sok pontot kaptunk, majd a másodiktól már sokkal jobban védekeztünk és vezettünk is, de a végén sok rossz döntést hoztunk és kikaptunk.

Derrick Wilson: - Tudtuk előzetesen, hogy ellenfelünk nagyon jó csapat. Döntőnek bizonyult, hogy a csapat az egész mérkőzésen együtt, egymásért tudott küzdeni.

Wayne Martin: - Ez egy nagyon küzdelmes mérkőzés volt, egyszer a ZTE vezetett egyszer mi.