Végre ismét a Kaposvár Arénában örülhettek győzelemnek a szurkolók

2021.05.01.

Újabb győzelemmel folytatta csapatunk az alsóházi rájátszást. Immár a szurkolók előtt sikerült nyerni a Zalakerámia-ZTE KK együttese ellen a Kaposvár Arénában.

Kaposvári KK–Zalakerámia ZTE KK 81–74 (22–21, 17–16, 21–18, 21–19)

Kaposvár, Kaposvár Aréna, 100 néző. Vezette: Földházi T., Minár L., Kovács N.

Kaposvári KK: Krnjajszki (18/3), Miliszavljevics (18/3), Baki (12/6), Bogdán (3/3), Hendlein (18). Csere: Plézer (6/3), Puska (6), Takács A. (-). Vezetőedző: Nikola Lazics. Edző: Szőke Balázs, Filipovics Gordan.

Zalakerámia ZTE KK: Simon (6), Bonifert (5/3), Polster (5/3), Vuko (25/3), Szabó Zs. (22/9). Csere: Antóni (6/6), Simó (2), Makkos (-), Szalay (3/3), Csuti (-), Büki (-). Megbízott vezetőedző: Heinrich Róbert.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 4–3, 7. perc: 16–12, 14. perc: 26–25, 18. perc: 36–29, 22. perc: 39–42, 27. perc: 48–52, 32. perc: 68–58, 37. perc: 77–69. Kipontozódott: Puska (a 36. percben). Jók: Krnjajszki, Miliszavljevics, Hendlein, Baki, illetve Vuko, Szabó Zs.

Negyedszer találkozott a két csapat a bajnoki pontvadászatban. Eddig kétszer zalai siker, egyszer somogyi diadal született. A Kaposvár Arénában nem tudta legyőzni a ZTE csapatát az akkor még Fekete Ádám edző vezette alakulat, a hosszabbítás után 69–78-as eredménnyel végződő összecsapást követően érkezett Nikola Lazics a kaposváriak kispadjára. Érdekesség, hogy amint akkor, ezúttal is Heinrich Róbert irányította megbízott vezetőedzőként a vendégek munkáját.

Mindkét tréner a fiatalok növekvő játéklehetőségét hangsúlyozta a találkozó előtt, nagyon nem is tehettek mást, hiszen különböző okok miatt a kaposváriaknál és a zalaiaknál is meglehetősen kevés felnőtt kosárlabdázó maradt a keretben, akire számíthattak a szakvezetők.

Hosszú hónapok után – az előírt védőintézkedések betartása mellett – ismét érkezhettek szurkolók a Kaposvár Arénába. A koronavírus-járvány miatti kihagyást követően mintegy száz szurkoló foglalt helyet.

A meccsen mindkét alakulat már csak egy légióst vonultatott fel. A kaposváriak első pontjait a bokasérülése ellenére a találkozót vállaló Krnjajszki Borisz szerezte. Baki Gergely is gyosan beköszönt egy triplával volt csapatának, Miliszavljevics pedig erre is rátett egy hármast. Bonifert, Vuko és Bonifert sem hagyta, hogy elhúzzon a hazai együttes, így 22–21-nél mentek pihenőre a csapatok.

A második negyed elején is jól tartotta magát a zalai alakulat, amely Vuko találatával vezetett, igaz csak Plézer triplájáig. Baki újabb hármasa szép passzok után született, ez megérdemelten aratott nyíltszíni tapsot. A félidő vége előtt Puska Bence is feliratkozott a pontszerzők közé, de a fordulás után a vendégek egy 8–0-ás rohanással domináltak. Szabót többnyire nem tudták megakadályozni a pontszerzésben, így az egyenlítésért kellett harcolni a somogyiaknak. Nikola Lazics időkérése után Miliszavljevics 2+1-es akciója után már 53–52 állt az eredményjelző táblán.

Jól rajtoltak a záró szakaszban a kaposváriak, akik Miliszavljevics büntetőivel lépták át a tíz pontos határt. Szabó Zsolt és Vuko is jelezte, hogy még nem tekintik lefutottnak a meccset, ezért is jött jókor Krnjajszki triplája. A végjátékban a somogyiak jól gazdálkodtak előnyükkel és megnyerték a találkozót. A tavaly október óta először visszatérő szurkolók pedig tapssal köszöntötték a győztes kaposváriakat.

Nikola Lazics: – Látszik, hogy fáradt mindkettő csapat. Túl sok mérkőzést játszunk ebben az időszakban, egy hét alatt ez volt a harmadik találkozónk. Kevés játékosunk van a rotációban és utaztunk is a héten, de aki volt az megtette a magáét. Amikor jól védekeztünk, jó volt a ritmusunk és gyors indításokból, könnyű pontokkal kialakítottunk egy tíz pontos előnyt. Ebben pillanatban a győzelem volt a fontos.

Heinrich Róbert: – Gratulálok a a Kaposvárnak a győzelemhez! Örülök, hogy valamennyi játékosunk pályára tudott kerülni. Minden fiatal tanulságos időt töltött a pályán, Nyilván ebből fognak tudni kamatoztatni a jövőben. A hibáikból is és a jó dolgaikból is. Ez egy fontos része volt a mérkőzésnek. Szerettünk volna egy jobb eredményt elérni ennél, de a védekezésben olyan sok hibát követtünk el, amit egyébként meg szoktunk oldani, ha nagyon élesek a játékosok. Ennek ellenére köszönöm nekik ezt a küzdést és mégegyszer gratulálok a Kaposvárnak!

Puska Bence: – Örültem a játéklehetőségnek. Szűkös a keretünk, mi fiatalok is megkapjuk a lehetőséget és próbálunk is élni vele és száz százalékot nyújtani a pályán. Csapatként együtt voltunk ezen a meccsen. A harmadik negyedtől egy kicsit jobban összeszedtünk a védekezést. Akkor sikerült tíz pontos előnyt kiharcolni és azt megtartottunk a találkozó végére.

Szabó Zsolt: – Védekezésben nem mindig voltunk a helyzet magaslatán. Nagyon sokszor üresen hagytuk a Kaposvár játékosait a gyűrű alá belépve és a hátsó befutásokból. Sokszor ilyen szituációt ki tudtunk volna védeni, akkor talán jobb ritmusban tudtunk volna támadásban menni. Akkor talán szorosabb lehetett volna a mérkőzés. A második félidőben voltak olyan hibáink védekezésben, amikből könnyű kosarakat kaptunk és ezzel elveszítettük a mérkőzést.