A Pécs elleni bravúros sikerrel szakítottuk meg a rossz sorozatot

2021.04.24.

Bár gyakorlatilag mindössze egyetlen légióssal játszott csapatunk, magabiztos győzelmet arattunk a PVSK ellenében.

Kaposvári KK–Pécsi VSK-VEOLIA 91–68 (23–23, 22–20, 22–9, 24–16)

Kaposvár, Kaposvár Aréna, zárt kapuk mögött, vezette: Ádám J., dr. Mészáros B., Sörlei A.

Kaposvári KK: Krnjajszki (13), Miliszavljevics (30/9), Rivers (2), Bogdán (4), Hendlein (13). Csere: Baki (13/3), Plézer (16/6), Puska (-). Vezetőedző: Nikola Lazics. Edző: Szőke Balázs, Filipovics Gordan.

Pécsi VSK-VEOLIA: Ruják (2), Funderburk (23/12), Dragasevics (6/6), Demeter (2), Brkics (20). Csere: Budimir (3/3), Krivacsevics (6), Lewis (6). Vezetőedző: Dragan Alekszics. Edző: Andrija Csirics.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 5–5, 7. perc: 19–15, 12. perc: 27–26, 17. perc: 34–36, 23. perc: 45–43, 27. perc: 60–48, 32. perc: 72–52, 37. perc: 84–61.

Jók: Krnjajszki, Miliszavljevics, Hendlein, Plézer, Baki, illetve Funderburk, Brkic.

Hatodik mérkőzését játszotta a Kaposvári KK együttese az élvonalbeli férfikosárlabda bajnokság alsóházi rájátszásban. Eddig nem ment a tartalékos felállásban szereplő kaposváriaknak, hiszen egy győzelem után zsinórban négy vereség következett. A pécsiek elleni szombat esti találkozón három korábban a kezdőcsapatban szereplő kosárlabdázóra sem számíthatott Nikola Lazics vezetőedző. Révész Ádám, Jeff Allen és Morris Curry sem volt ott a pályán a feldobásnál. Az amúgy is szűkös rotációs lehetőség ezzel tovább csökkent a teljes csapattal érkező pécsiek ellen. A somogyiak mindössze hat 2000 előtt született játékossal szerepeltek.

Miliszavljevics triplája és Krnjajszki találata vezette be a meccset, de hamar fordítottak a vendégek. Ahogy várható volt Brkic védése jelentette az egyik legnehezebb feladatot a hazaiaknak, akik gyakorlatilag center nélkül játszottak. A hatodik percben Rivers hagyta el a átmenetileg a pályát, mert rövid ápolásra szorult. A baranyaiak folyamatos cserékkel tartották frissen csapatukat. Krnjajszki egy 2+1-es akcióval lopta közelebb a kaposváriakat volt együttese ellen. Hiába vették át a vezetést a somogyiak Brkic korlátlan úr volt a palánk alatt, így a negyed 23–23-al végződött.

A folytatásban Rivers újabb nagy pofont kapott a lepattanóért vívott harc során, így megint le kellett cserélni az amerikait. Az ő kiválása érzékeny veszteség volt az amúgy is ezer sebből vérző Kaposvárnak. A helyére érkező Plézer gyorsan egy ziccerrel mutatkozott be, de a túloldalon Budimir sem maradt adós. A 17. percben Bogdán már a harmadik faultját könyvelhette el, igaz nem volt könnyű helyzetben a magasabb baranyaiakkal szemben. Miliszavljevics erőszakossága kamatozott többször is a somogyi oldalon, így 45–43-al vonultak pihenőre a csapatok.

A nagyszünet után sérülése miatt Rivers a kispadon maradt, a pályán lévők pedig nélküle is remekül tartották magukat. Funderburk 20. pontjával zárkóztatta a Pécset, de a jó védekezés, valamint Baki triplája miatt Dragan Alekszicsnek kellett időt kérni 58–46-nál. A bátran játszó Plézer gyors öt pontja után 65–52 állt a táblán, a záró szakasz pedig tizenöt pontos kaposvári előnnyel kezdődött. Plézer nagyon elkapta a fonalat, Hendlein ziccere után pedig újabb pécsi időkérés következett. Húsz pont volt a különbség, de ekkor még sok idő volt hátra. Próbált hosszan támadni a hazai alakulat a lehető legjobb helyzeteket kivárva. A reklamáló Brkic kapott technikait, az utolsó három percben pedig Miliszavljevics tripláival még biztosabbá vált a hazaiak teljesen megérdemelt győzelme.

Nikola Lazics: – Gratulálok a fiúknak ez egy szép győzelem vol! Jó ritmusban játszottunk, főleg a második félidőben pedig jól is védekeztünk. Nekem is kicsit meglepetés volt a játékunk így ezen a meccsen, Rivers is kivált, mert nem tudta folytatni a játékot, de a többiek éltek a lehetőséggel. Megyünk tovább és megpróbáljuk a lehető legjobb eredményt elérni a bajnokság hátralévő részében.

Dragan Alekszics: – Gratulálok a Kaposvárnak! Megmutatták, hogyan kell küzdeni a klubért, a mezért, a városért, mindazért, amit képviselsz. Elnézést kérek a szurkolóktól. Nem ugyanaz a csapat vagyunk, mint amely voltunk. Nem tudom mi történt, lépésről-lépésre kerültünk lejjebb. Úgy tűnik, hogy fejben már mindenki lezárta a szezont. Edzőként nekem a legrosszabb azt nézni, hogy kosárlabdázóink feladták és nem állnak készen a játékra. Még egyszer elnézést kérek, és remélem tudunk javítani majd. Gratulálok a Kaposvárnak, mert minden labdáért harcoltak és megérdemelten arattak győzelmet!

Plézer Gábor: – Örültem a lehetőségnek, próbáltam élni vele. Úgy gondolom megvalósítottunk mindent, amit a héten gyakoroltunk, a Pécs játékait elemeztük és a második félidőben kevés ponton tartottuk őket. Ez volt a győzelem kulcsa!

Ruják András: – Gratulálok a Kaposvárnak, azt hiszem, amit elterveztek, azt pont így tervezték, mi pedig pont nem így. Sajnos, ami az elmúlt meccseken történt, az most ma kicsúcsosodott. Amikor volt egy kis probléma, akkor teljesen szétesett a csapatunk, ebből pedig nagyarányú vereség lett, amelyet szakmailag nem is tudok elemezni.