Újabb bravúros és megérdemelt győzelem az arénában

2021.03.12.

Újabb bravúros sikerrel folytatta szereplését az NB I./A csoportos férfikosárlabda-bajnokságban csapatunk, amely a harmadik helyen álló DEAC együttesét is legyőzte 93–72-re a Kaposvár Arénában.

Kaposvári KK–Debreceni EAC 93–72 (28–15, 23–17, 20–22, 22–18)

Kaposvár, Kaposvár Aréna, zárt kapuk mögött. Vezette: Győrffy P. A., Tóth C., Kovács N.

Kaposvári Kosárlabda Klub: M. Curry (27/18), Krnjajszki (7/3), Rivers (21), Allen (11), Révész (6). Csere: Hendlein (4), Miliszavljevics (11/3), Plézer (-), Bogdán (6/3). Vezetőedző: Nikola Lazics. Edző: Szőke Balázs, Filipovics Gordan.

Debreceni EAC: Moore (7/3), Somogyi (-), Guyton (4), Hines (13/3), Tóth Á. (12). Csere: Moody (13/6), Drenovac (21/6), Polyák (-), Molnár M. (2), Molnár D. (-), Neuwirth (-). Vezetőedző: Kovács Adrián. Edző: Andjelko Mandics.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 3–6, 7. perc: 18–13, 12. perc: 33–17, 17. perc: 45–24, 22. perc: 54–34, 27. perc: 63–45, 32. perc: 71–56, 37. perc: 64–67.

Kipontozódott: Guyton (a 33. percben).

Jók: M. Curry, Miliszavljevics, Rivers, Allen, Krnjajszki, illetve Drenovac, Tóth Á., Hines.

A találkozó előtt Hendlein Rolandot köszöntötték a somogyiak egy emlékplakettel, abból az alkalomból, hogy a csapatkapitány a 450. tétmeccséhez érkezett a Kaposvári KK alakulatában.

Egy szomorú felvezetője is volt az összecsapásnak, egy perces gyászszünettel adóztak a közelmúltban elhuny Bartsch János emlékének. Az egykori Somogy Megyei Testnevelési és Sporthivatal volt igazgatója évtizedeken át szurkolt a kosárlabda-csapatnak a lelátóról.

A hazaiak szerettek volna visszavágni a januári 90–49-es debreceni vereségért, a vendégeknek pedig a sérülésből visszatérő Moody-val kiegészülve még az alapszakasz megnyerésére is volt esélye.

Két triplával indítottak a hajdúságiak, de a negyedik percben már Rivers duplájával már a somogyiak tartottak előrébb. Nem sokáig, mert Tóth Ádám zsákolása a fordítást jelentette. Allen és Rivers vezérletével még a negyed vége előtt 23–13-ra léptek el a lelkesen kosárlabdázó hazaiak. Miliszavljevics öt ponttal szállt be a meccsbe, rövidesen pedig csaknem húsz pont volt a különbség. Kiválóan védekeztek a kaposváriak, a félidőig a csereként érkezők is hozzátettek a játékhoz, így Allen óriási zsákolása után 51–32-vel zárult a második negyed.

A pihenő után a fizikai erejét remekül hasznosító Tóth Ádám révén vált eredményesebbé a DEAC, amely agresszívebben is védekezett. A záró szakaszra csökkent is a különbség, de így is 71–54-ről indult a negyedik negyed. M. Curry több labdát is eladott, az ellenfél pedig Drenovac és Hines révén nyílttá tette a meccset. A végjátékra újabb rohamot vezettek a somogyiak, akik a lélektanilag is fontos pillanatokban újabb és újabb pontokat tudtak szerezni végleg eldöntve ezzel a mérkőzést. A somogyiak legközelebb március 20-án, szombaton lépnek pályára, akkor az Oroszlány lesz a vendég.

Nikola Lazics: – Abszolút megérdemelt a győzelmünk, mert az első perctől mi vezettünk és kontrolláltuk a mérkőzést. Az első és második negyedben jól védekeztünk és jó ritmusban voltunk. Jó döntéseket hoztunk és sok könnyű pontot dobtunk. Előnyt szereztünk és utána sokkal könnyebb volt játszani. A harmadik és negyedik negyedben kicsit megtorpantunk. Elsősorban azért, mert a Debrecen is sokkal agresszívebb volt. Curry ma abszolút vezér volt a pályán. Nagyon büszke vagyok a csapatra!

Kovács Adrián: – Gratulálok a Kaposvárnak! Sokkal jobban kosárlabdáztak ma nálunk, abszolút megérdemelten győztek. Nyilván a nyolc zsinórban megnyert meccs után és a korábbi nagyarányú Kaposvár elleni sikerünk után mentálisan nem úgy érkeztünk erre a mérkőzésre, ahogy kellett volna. Ez természetesen az én hibám. Legközelebb egy kicsit máshogy kell készülnünk ilyen szempontból, hiszen a technikai, taktikai felkészülés mellett az is nagyon fontos, hogy a srácok mentálisan miként érkeznek egy mérkőzésre. Rengeteg gyermeteg hibát vétettünk.

Morris Curry: – Nagyon jó mérkőzést játszottunk, jó eredménnyel. Igazi csapatként játszottunk, sajnálom, hogy ez nem a kezdetek óta van így. Úgy kosárlabdáztunk, hogy közben jól is érezzük magunkat. Gratulálok az ellenfélnek és saját csapatomnak is!
Ronald Moore: – Nagyon agresszíven játszott a Kaposvár, mi pedig túl lassan reagáltunk erre. Próbáltuk visszajönni a játékba és kijavítani a hibáinkat, de ez nem ment túl jól. Megérdemelten nyert a Kaposvár. Tanulnunk kell a hibákból és minél jobban felkészülni a következő mérkőzésre.