Kiütéses diadallal vágott vissza csapatunk a zalaiak otthonában

2021.03.06.

Kiütéses diadallal vágott vissza csapatunk idegenben a Zalakerámia ZTE KK együttesének a tavaly Kaposváron elszenvedetett kétszeri hosszabbításos vereségért.

Zalakerámia ZTE KK–Kaposvári KK 69–103 (18–32, 20–25, 11–18, 20–29)

Zalaegerszeg, Zalakerámia Sport- és Rendezvénycsarnok, zárt kapuk mögött. Vezette: Kapitány G., Nagy V., Boros T.

Zalakerámia ZTE KK: Duren (5/3), Donaldson (24/18), Wiggs (8/6), Völgyi (2), Vuko (4). Csere: Glenn (12), Bonifert (2), Szabó Zs. (4), Polster (5/3), Simon K. (3/3). Vezetőedző: Luca Bechi. Edző: Heinrich Róbert.

Kaposvári KK: M. Curry (13/9), Krnjajszki (5), Rivers (18/6), Allen (21), Révész (17). Csere: Hendlein (14), Miliszavljevics (13/9), Plézer (2), Bogdán (-), Puska (-). Vezetőedző: Nikola Lazics. Edző: Szőke Balázs, Filipovics Gordan.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 6–6, 7. perc: 13–21, 12. perc: 22–35, 17. perc: 32–50, 22. perc: 38–59, 27. perc: 44–67, 32. perc: 53–81, 37. perc: 58–94.

Jók: Glenn, Donaldson, illetve Révész, Allen, M. Curry, Rivers, Hendlein, Miliszavljevics.

Mindkét együttes számára kulcsfontosságú összecsapás volt a bajnoki alapszakasz 26. fordulójának mérkőzése. A ZTE szerette volna minél jobban növelni a távolságot az utolsó helyezett Jászberénnyel szemben, míg a kaposváriak számára egy győzelemmel még halvány reménysugárként a rájátszás elérése is cél maradhatott. A zalaiak teljes kerettel készülődhettek, míg a kaposváriaknál a héten újabb térdműtéten áteső Hock Gergő hiányzott sérülése miatt.

Allen nagy zsákolásával indult a meccs, de a zalaiak két triplával tartották a lépést. A Hendlein helyén kezdő Révész eredményesen játszott, hamar jutott hibátlan mérleggel nyolc pontig. Jól védekeztek a somogyiak, a hetedik percben 13–24-nél időt is kellett kérni Luca Bechi edzőnek. Rivers első triplájával tovább nőtt a különbség, a negyed vége előtt pedig Plézer Gábor is pályára lépett volt csapata ellen a kaposváriaknál. Glenn révén lopakodott közelebb a ZTE, de Rivers és Hendlein gondoskodott róla, hogy tíz pont feletti maradjon a somogyiak előnye. Távolról Duren és Polster is jól célzott, ekkor Lazics edző szakíttatta meg a játékot. A zalai zóna próbálta megszűrni a vendégek támadásait, de Curry triplája, majd Allen 2+1-es akciója visszaállította a korábbi különbséget. Révész nagyon harciasan kosárlabdázott, ennek eredményeként ő is tíz pont fölé jutott a félidő vége előtt.

A fordulás előtt több tiszta dobóhelyzet is kimaradt a somogyiaknál, a hazaiak pedig ezt kihasználva faragtak a hátrányukon. A szünet után az Allen, Révész duó folytatta a termelést, így már több, mint húsz ponttal, 59–38-ra vezettek a vendégek. Allen újabb pazar zsákolása után ismét zalai időkérés következett, de akreatívabban támadó kaposváriakat ez sem zökkentette ki. A záró szakaszban sem változott a játék képet, a hazaiak láthatóan beletörődtek a vereségbe. Allen duplája után 55–85 állt az eredményjelzőn, Curry pedig a 15. kosarat érő passzát is kiosztotta társainak. Az utolsó percekben csak a különbség mértéke volt a kérdés, a magabiztos és teljesen megérdemelt kaposvári győzelmet nem fenyegette veszély.