Óriási bravúrral vágott vissza csapatunk az Albának

2021.02.06.

Óriási akaraterővel, újabb bravúros győzelmet aratott csapatunk, amely Székesfehérváron nyert, így visszavágott a szerdai hazai kétszeri hosszabbítás után elvesztett meccsért.

Alba Fehérvár–Kaposvári KK 82–88 (12–24, 24–27, 31–12, 15–25)

Székesfehérvár, Alba Regia Sportcsarnok, zárt kapuk mögött, vezette: Cziffra Cs., Minár L., Szilágyi B.

Alba Fehérvár: R. Curry (14/9), Vojvoda (22/6), Hearst (12/9), Davis (20/3), Omenaka (2). Csere: Lukács (2), Csorvási (6), Markovics (4), Takács Martin (-). Vezetőedző: Forray Gábor.

Kaposvári KK: M. Curry (14/6), Krnjajszki (19/3), Rivers (27/6), Hendlein (2), Révész (6). Csere: Bogdán (-), Miliszavljevics (20/6), Baki (-). Vezetőedző: Nikola Lazics. Edző: Szőke Balázs, Filipovics Gordan.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 3–2, 7. perc: 12–16, 12. perc: 15–29, 17. perc: 30–42, 22. perc: 41–51, 27. perc: 57–59, 32. perc: 67–67, 37. perc: 77–78.

Kipontozódott: Lukács (a 37. percben), illetve M. Curry (a 37. percben).

Jók: Vojvoda, Davis, Hearts, illetve Rivers, Krnjajszki, Miliszavljevics.

A székesfehérváriak a két légiós Turner és Ahmad nélkül álltak fel, a kaposváriaknál pedig az új szerzemény, az amerikai Jeffery Edward Allen nem állhatott még Nikola Lazics vezetőedző rendelkezésére. Kiválóan tartották magukat a vendégek a találkozó elején. A nyolcadik percben Rivers zsákolt hatalmasat, majd még a negyed vége előtt újabb pontokkal növelte a kaposváriak előnyét. A második negyed elején Davis próbálta csökkenteni a hazaiak hátrányát, de a kiválóan védekező és eredményesen támadó somogyiak nem engedték ezt, sőt egyre nőtt a különbség. Egészen Forray Gábor időkéréséig. Azt követően átvette az irányítást az Alba és megfordította a negyed eredményét. Ezzel együtt még mindig tíz pontos kívül voltak a hazaiak egészen Vojvoda két kosaráig. Ekkor Nikola Lazics kért időt, de R. Curry triplái tovább olvasztották a különbséget. A félidő vége a kaposváriaknak sikerült jobban, Krnjajszki vezérletével 36–51-re sikerült alakítani az eredményt.

A nagyszünetet követően jobban rajtoltak a fehérváriak, így Miliszavljevics remek zsákolása is csak átmenetileg fékezte a hazaiakat. Vojvoda hármasa után újabb Lazics időkérés következett, de az eladott labdák után gyorsan kontrázó Alba a 28. percben 62–61-nél átvette a vezetést. A negyedet nagyon elvesztette a kaposvári alakulat, amely védekezésben és támadásban is szétesően játszott ezekben a percekben. A záró szakaszt 67–63-nál kezdték a csapatok, de Révész egyenlíteni tudott. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, Rivers és Vojvoda külön párbajt vívott, mindketten remekül kosárlabdáztak, igaz előbbi pontosabban célzott távolról. A 37. percben M. Curry, majd Lukács pontozódott ki, a végjátékban pedig óriási izgalmakat hozott. Végül Miliszavljevics és Krnjajszki is hibátlanul büntetőzött, Révész pedig kulcspillanatban szerzett labdát. Ezzel a kaposváriak teljesen megérdemelt győzelmet arattak, újabb óriási bravúrt értek el és visszavágtak a szerdai hazai vereségért.