Érvényesítette a papírformát a Falco KC

2021.01.03.

Jól kezdett és derekasan küzdött csapatunk, de végül vereséget szenvedett az esélyesebb szombathelyiektől.

Nem tudott meglepetést okozni a kaposvári gárda
Esélyeshez méltóan, magabiztos győzelmet aratott vasárnap este a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely alakulata a Kaposvári KK együttese ellen az NB I./A csoportos férfikosárlabda-bajnokság mérkőzésén.
A bajnoki címvédő Falco-Vulcano KC Szombathely együtteséhez látogat vasárnap a Kaposvári KK együttese. A két alakulat a koronavírus-járvány miatt a hetedik fordulóból elmaradt mérkőzést pótolja az NB I./A csoportos férfikosárlabda-bajnokságban.
A vasi csapat kiválóan szerepelt egészen az elmúlt hetekig. Zsinórban megnyert hat összecsapásukat követően azonban meglepetésre kétszer is vereséget szenvedtek Gasper Okorn vezetőedző tanítványai. Előbb a Sopron KC ellen madartak alul a NOVOMATIC Arénában, majd hosszú idő után hazai pályán is kikaptak a Szolnoki Olaj KK gárdájától. A Kaposvári KK alakulatánál érthetően javult a hangulat, hiszen Nikola Lazics vezetőedző irányításával idegenben verték a JKSE-t. A szombathelyieknél Anderson sérüléssel bajlódott és az újonnan igazolt horvát Boris Barac pedig még nem játszhatott. Ami a kaposváriak illeti, Hock Gergő mellett a jászberényi meccsen kisebb sérülést szenvedő Hendlein Roland sem tudott pályára lépni.
Rivers nagy zsákolásával és Jukic duplájával indult a meccs, a hazaiak részéről pedig Searcy kezdte a pontgyártást. Triplákkal fordítottak a vasiak, a kaposvári nevelésű Benke Szilárd büntetőivel pedig át is vették a vezetést a hatodik percben. Kimaradtak a dobások a vendégeknél, így az első negyedet Bruinsma vezérletével az esélyes Falco nyerte. A folytatásban megakadt a somogyiak támadójátéka. Curry ekkor nem tudta bontani a vasiak védelmét, a kényszerű megoldásokat pedig könnyen védte a Falco. Curry és Kranjajszki triplái után azonnal jött Gasper Okorn időkérése, de Jukic duplájával tízen belülre került a Kaposvár. A hajrára visszatértek a hazaiak kezdő játékosai, akik újra egyértelművé tették a különbséget.
A nagyszünet után a jól játszó Benke hármassal növelte a szombathelyiek előnyét, a hazaiak védekezése ellen pedig rendre elhaltak a kaposváriak próbálkozásai. Rivers ezúttal nem talált be kintről, nagyon hiányoztak a kosarai. Miliszavljevics öt pontjával azért legalább egyenlőre hozták a negyedet a somogyiak. A záró szakaszban Bogdán jelentkezett triplával és duplával is, sokat faragott a hátrányon a negyedet megnyerő somogyi csapat az ekkor már a fiatalokat is szerepeltető Falco ellen, de az egyenlítésre nem volt esély.
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–
Kaposvári KK 84–72
(20–13, 26–17, 21–21, 17–21)
Szombathely, Arena Savaria, zárt kapuk mögött, vezette: Benczur T., Praksch P., Török R.
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely: Váradi (15/9), Doktor (-), Benke (12/6), Bruinsma (19/9), Searcy (6). Csere: Lake (12), Perl (20/3), Milosevics (-), Dancsecs (-), Kovács B. (-). Vezetőedző: Gasper Okorn. Edző: Milos Konakov.
Kaposvári KK: M. Curry (20/6), Krnjajszki (3/3), Miliszavljevics (15/6), Rivers (12), Jukic (10). Csere: Révész (4), Baki (3/3), Bogdán (5/3). Vezetőedző: Nikola Lazics. Edző: Szőke Balázs, Filipovics Gordan.
Az eredmény alakulása: 3. perc: 0–4, 7. perc: 12–8, 12. perc: 26–13, 17. perc: 34–26, 22. perc: 51–32, 27. perc: 62–43, 32. perc: 70–54, 37. perc: 78–61.
Kipontozódott: Searcy (a 29. percben). Jók: Bruinsma, Benke, Perl, Váradi, illetve Jukic, Miliszavljevics.
Az U20-as mérkőzésen:
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely U20–
Kaposvári KK U20 65–87 (20–23, 13–20, 12–21, 20–23)
Kaposvári KK: Takács A. (-), Paár M. (30/15), Cohill E. (26/3), Puska B. (10), Hajduk A. (10). Csere: Fehér B. (9/6), Dániel Á. (2), Sótonyi Á. (-), Vajda L. (-). Edző: Szőke Balázs.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Kaposvári KK 84–72 (20–13, 26–17, 21–21, 17–21)

Az eredmény alakulása: 3. perc: 0–4, 7. perc: 12–8, 12. perc: 26–13, 17. perc: 34–26, 22. perc: 51–32, 27. perc: 62–43, 32. perc: 70–54, 37. perc: 78–61. Kipontozódott: Searcy (a 29. percben). Jók: Bruinsma, Benke, Perl, Váradi, illetve Jukic, Miliszavljevics, Curry.

A szombathelyieknél Anderson sérüléssel bajlódott és az újonnan igazolt horvát Boris Barac pedig még nem játszhatott. Ami a kaposváriak illeti, Hock Gergő mellett a jászberényi meccsen kisebb sérülést szenvedő Hendlein Roland sem tudott pályára lépni.

Rivers nagy zsákolásával és Jukic duplájával indult a meccs, a hazaiak részéről pedig Searcy kezdte a pontgyártást. Triplákkal fordítottak a vasiak, a kaposvári nevelésű Benke Szilárd büntetőivel pedig át is vették a vezetést a hatodik percben. Kimaradtak a dobások a vendégeknél, így az első negyedet Bruinsma vezérletével az esélyes Falco nyerte.

A folytatásban megakadt a somogyiak támadójátéka. Curry ekkor nem tudta bontani a vasiak védelmét, a kényszerű megoldásokat pedig könnyen védte a Falco. Curry és Kranjajszki triplái után azonnal jött Gasper Okorn időkérése, de Jukic duplájával tízen belülre került a Kaposvár. A hajrára visszatértek a hazaiak kezdő játékosai, akik újra egyértelművé tették a különbséget.