Az újabb vereség után Fekete Ádám felajánlotta lemondását

2020.12.12.

Nem tudott javítani helyzetén csapatunk, amely a hosszabbításban kikapott a vendég Zalakerámia-ZTE gárdájától. A vereség utáni sajtótájékoztatón Fekete Ádám vezetőedző felajánlotta lemondását.

Kaposvári KK–Zalakerámia ZTE KK 69–78 (13–15, 25–20, 18–15 , 10–16, 3–10) – hosszabbítás után

Kaposvár, Kaposvár Aréna, zárt kapuk mögött. Vezette: Földházi T., Nyilas I., Kovács N.

Kaposvári KK: M. Curry (14/6), Krnjajszki (4), Rivers (17/6), Hendlein (11/3), Jukic (8). Csere: Révész (3), Miliszavljevics (7), Bogdán (5/3), Takács A. (-). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Szőke Balázs, Filipovics Gordan.

Zalakerámia ZTE KK: Duren (23/6), Delas (13), Bonifert (3), Vuko (13/3), Glenn (8). Csere: Plézer (3), Ahmed (3/3), Szabó Zs. (10), Polster (-), Simon K. (-). Megbíztott edző: Heinrich Róbert.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 4–3, 7. perc: 9–11, 12. perc: 13–18, 17. perc: 28–29, 22. perc: 43–38, 27. perc: 49–46, 32. perc: 58–50, 37. perc: 62–60, 43. perc: 66–70.

Jók: Rivers, Hendlein, illetve Duren, Vuko.

Nem jó előjelekkel várhatta a létfontosságú mérkőzést a Kaposvári KK együttese, hiszen a sportorvosi engedélyre váró Puska Bence és a térdproblémákkal küzdő Hock Gergő eleve kénytelen volt kihagyni a találkozót. Mellettük Demetre Riversnek az utolsó edzések egyikén kifordult a bokája. Őt Horváth Tamás gyúró vette kezelésbe és még közvetlenül a találkozó előtt is bizonytalan volt a játéka. A zalai alakulatot már a horvát a munka alól felmentett Ante Nazor vezetőedzőt megbízott edzőként helyettesítő Heinrich Róbert vezette.

A bemelegítés után Rivers vállalta a játékot, így megszokott ötösével rajtolt a Kaposvár. Mindkét együttes elszántan küzdött és eleinte fej-fej mellett haladtak a csapatok. Sok volt a pontatlanság mindkét oldalon, rengeteg dobást hibáztak a játékosok. Miliszavljevics hozott lendületet a somogyiaknál, ám ő is hibázott, ráadásul büntetőket. Rivers 2+1-es akciójával sikerült átvenni a vezetést 20–18-nál. A 15. percben Szabó Zsolt sportszerűtlen hibáját követően Krnjajszki értékesítt büntetőket, de ez csak átmeneti siker volt. Keményen küzdöttek a zalaiak is, látszott, hogy bizonyítani akar a társaság. Vissza is vették a vezetést, egészen Rivers büntetőjééig. Közben Krnjajszkit ápolni kellett egy kisebb sérülés miatt, így a fiatal-szabály miatt Takács Arnold is pályára került. A félidőt Hendlein triplája zárta, ezzel alakult 38–35-re az eredmény. Curry tripla indította a harmadik negyedet a somogyiaknál, de Duren nem hagyta, hogy elhúzzanak a hazaiak. Rivers harcossága kamatozott a kaposváriaknál, Bogdán pedig bravúros dobással szerezte meg első pontjait, ráadásul egy triplát is beemelt. A záró szakaszban is próbált tapadni ellenfelére a ZTE, és ez sokat szabálytalankodó somogyiakkal szemben sikerült is a vendégeknek. Óriási izgalmakat hoztak az utolsó percek, Duren pontjaival ismét a ZTE vezetett, a kaposvári időkérést követően Miliszavljevics egyenlített 64–64-nél. Az utolsó percben Delas dobhatott a győzelemért, de mivel kihagyta, jöhetett a hosszabbítás. Zalai pontokkal indult a ráadás, Curryt pedig ujjsérülés miatt ápolni kellett. A hátra lévő időben is a jobban védekező vendégek akarata érvényesült, így a leblokkoló hazaiak nem tudták megakadályozni a vendégek győzelmét.

Fekete Ádám: – Megbíztam a csapatban és ez volt az a mérkőzés, ahol nem tudtam elképzelni, hogy vereséget szenvedünk, bármilyen felállásban, bármilyen problémákkal. Pontosan azért, mert volt egy előre mutató időszaka a csapatnak, de úgyanúgy, mint a szezon során eddig megtorpantunk és utána lezuhanunk a mélységbe. Ez történt most is. Nagyon sajnálom, hogy így van, de nem akarom ecsetelni, hogy miért. Nyilvánvaló, hogy egy ilyen mérkőzés után és egy ilyen negatív széria után kötelességem felajánlani a lemondásomat. Pontosan azért, mert szeretem a kaposvári kosárlabdátszerintem mindenkinek meg kell adni azt az esélyt, aki ebben dolgozik, hogy ez jobb legyen. Nagyon rosszul megy a játék, nagyon rossz szériában vagyunk. Talán valaki fel tudja ezt rázni és egy kicsit előrébb tudunk lépni a realitás talaján maradva.

Heinrich Róbert: – Ez a mérkőzés nem a szépségdíjáról lesz híres. Ha nagyon őszinte akarok lenni, akkor ez egy elég rossz mérkőzés volt. Viszont amiért mindkét csapatot meg kell, hogy dicsérjem, az a küzdeni akarásuk és az, hogy kitették a szívüket a pályára és mindent megpróbáltak a győzelem érdekében. Most ez nekünk sikerült jobban. Már van két győzelmünk és büszke is vagyok, hogy mindkettőt hosszabbításban tudtuk megnyerni. Nekünk ez nagyon nagy erőt kell, hogy adjon a jövőre nézve, mert van erő a csapatunkban.

Hendlein Roland: – Sajnos mi egy morális válságban vagyunk. Az egész csapat hullámzó teljesítményt nyújt az egész évben. Hol lent, hol fent, de inkább lent vagyunk. Ez látszik is és olyan mérkőzéseken tudunk kikapni, amiket az első félidőben már úgymond megnyertünk. Ez tényleg komoly problémákra vall. Változás kell a csapatnak, szerintem az Ádám megtette az első lépést és meglátjuk, hogy mi lesz belőle.

Bonifert Bendegúz: – Nagyon kiélezett és izzadtságszagú meccset vívtunk, ami nem volt túl szép, de szerintem megmutattuk azt, hogy tudunk fontos pillanatokban koncentrálni és az utolsó vérig küzdeni. Ezért a hosszabbításban sokkal jobban játszottunk, mint ők, így tudtuk behúzni a meccset. Nagyon örülünk, jó a hangulat, de nézünk tovább előre és készülünk a jövő heti meccsekre.

2024.04.27 18:00