A szünet után fordított a Szeged

2020.10.21.

Hiába nyújtott az első félidőben jobb teljesítményt csapatunk, a szünet után a szegedieknek ment jobban a játék és végül a találkozót is megnyerték.

Kaposvári KK–Naturtex-SZTE Szedeák 51–64 (16–15, 21–12, 7–17, 7–20)

Kaposvár, Kaposvár Aréna, 500 néző. Vezette: Cziffra Cs., Minár L., Nagy V.

Kaposvári KK: M. Curry (19/9), Krnjajszki (4), Rivers (12/6), Hendlein (4), Jukic (9). Csere: Miliszavljevics (3/3), Révész (-), Sinovec (-), Hock (-), Baki (-). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Szőke Balázs, Filipovics Gordan.

Naturtex-SZTE Szedeák: Kerpel-Fronius G. (6), Govens (6/3), Brown (8/3), Dzeletovics (22/12), Dickey (12). Csere: Keller I. (7/3), Kerpel-Fronius B. (3), Mayer (-), Olasz (-). Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics. Edző: Simándi Árpád.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 8–5, 7. perc: 15–9, 12. perc: 26–17, 17. perc: 32–23, 23. perc: 37–32, 28. perc: 42–40, 32. perc: 44–46, 37. perc: 46–54. Jók: nem akadt kiemelkedő teljesítmény, illetve Kerpel-Fronius G., Dickey, Dzeletovics.

Krnjajszki és Curry találataival rajtoltak a somogyiak, különösen előbbi vetette bele magát nagy elánnal a küzdelembe. A többiekre sem lehetett panasz, hiszen folyamatosan vezettek a házigazdák. Főleg a védekezésben nyújtott többet a somogyi alakulat a Körmenden látottaknál. A negyed vágjátékában aztán zárkózott a Szeged és 16–15-ig jött fel.

A folytatásban Curry harcolt ki faultokat és a pontszerzésből kivette a részét. Rivers sem akart lemaradni mögötte, a hazaiak pedig először jutottak tíz pontos különbségig. Hendlein zsákolásával ezen is túllendültek, a szünetre pedig 37–27-el vonultak pihenőre a csapatok.

Dzeletovics triplája tartotta versenyben a vendégeket, és Dickey is tarthatatlan volt ekkor. A hazaiak próbálták minél inkább akadályozni Govenst a játék szervezésében és ez Krnjajszki-Miliszavljevics duónak többnyire sikerült is. A szegedi irányító csak a 26. percben szerezte első pontját, büntetőből. A társai közül Dzeletovics vette hátára csapatát és tripláival egyből ledogozta a különbséget. A támadásban nagyon visszaeső kaposváriak eltékozoltán előnyüket, a negyedik negyed 44–44-es állásnál kezdődött.

Brown büntetőivel először jutott vezetéshez a Szeged, amely Govens triplájával el is lépett a somogyiaktól. Harcolt, küzdött a hazai egylet, de ekkor is több hiba csúszott a támadójátékba a remekül védekező Szeged ellen. Dzeletovics rendre kihasználta helyzeteit és a jobb végjátéknak köszönhetően nyerni is tudtak a vendégek.

STATISZTIKA

Fekete Ádám:Óriási csalódás az a teljesítmény, amit nyújtottunk. Csapatként nem úgy működünk, ahogy kellene. A második félidőben a Szeged védekezést váltott, és ugyan azt próbálták, mint a Körmend. Készültünk erremegbeszéltük, hogy mit kellene csinálni ez ellen, sajnos megint nem azt csináltuk. A felelősség az enyém, de így nagyon nehéz, ha nem akarunk hinni abbaabba a szisztémába, amit nem én találtam ki, hanem nálam sokkal okosabb kosárlabda szakemberek. Mégis valami mást szeretnénk. Napról-napra ebben is előre tudunk lépni, de jelen helyzetben az a legfontosabb, hogy a játékosok elhigyjék, hogy mi az ami szükséges. Ez nem egy óriási nagy dolog, de ezt mindenkinek el kell fogadni és ez alapján kell kosárlabdázni. Amiatt, hogy ez nem működött az önbizalmunkat is elvesztettük. Olyan szituációkban hibáztunk, ami elvárható lenne, hogy kosarat szerezzünk belőle. Hiába védekeztünk jól, 51 ponttal nem lehet mérkőzést nyerni.

Szrecsko Szekulovics: – Büszke vagyok a csapatomra. Igazán nem nyújtottunk ezen az estén bravúros játékot, mégis meg tudtuk fordítani a meccset és nyertünk. Az első félidőben aludtunk, nem volt ritmusunk. Nem olyan energiával játszottunk, mint az első pár mérkőzésen. Az utolsó Falco elleni találkozó – ahol nagyon jól játszottunk – sok energiát kivett a csapatból. A második félidőben fordítottunk és nagyon jól védekeztünk. Tizennégy pontot dobtak csak a kaposváriak. Mi kicsit jobban teljesítettünk támadásban. Az első játékrészben kilenc eladott labdánk mellett kilenc támadólepattanót engedtünk a hazaiaknak, ezen változtattunk a szünet után. Örülök nagyon, mert Kaposváron nehéz nyerni. Jó érzés volt találkozni újra az itteni barátaimmal és ismerőseimmel. Sok sikert kívánok a Kaposvárnak a folytatásban.

Demetre Rivers: Nagyon harcos mérkőzés volt. A védekezésben jobbakj voltunk, mint legutóbb a körmendi találkozón. Támadásban viszont nem ment a játék. A második félidőben nem tudtunk válaszolni azokra a kosarakra, melyeket a Szeged szerzett. Amik az első félidőben sikerültek, azok akkor már nem. Nem szabad csüggednünk, jól ki kell elemezni a hibáinkat és a következő mérkőzésen nem szabad elkövetni ugyanazokat.

Kerpel-Fronius Gáspár:A védekezés volt a kulcs a mai meccsen. A támadásunk nem működött jól, kicsit bealustunk az elején. Szrecsko is mondta, a kilenc eladott labda és a kilnc támadó lepattanó az nagyon sok volt. Ezen javítottunk és csapatszinten jobb lett a védekezés. Kicsit talán fáradtak voltunk a Falco-meccs után, de most lesz időnk keddre összeszedni magunkat és reméljük, hogy ott is győzelmet tudunk aratni. Sok sikert kívánok a Kaposvárnak!