Első diadalát aratta csapatunk a bajnokságban

2020.10.14.

Végig vezetve, magabiztos teljesítménnyel aratta első győzelmét a bajnokságban csapatunk, amely a Kaposvár Arénában, végre a szurkolók előtt léphetett pályára.

Kaposvári KK–Jászberényi KSE 78–64 (21–13, 25–22, 19–17, 14–12)

Kaposvár, Kaposvár Aréna, 500 néző. Vezette: Praksch P., Tözsér D., Boros T.

Kaposvári KK: M. Curry (17/9), Krnjajszki (10), Rivers (10/3), Hendlein (9/3), Jukic (12). Csere: Sinovec (-), Miliszavljevics (15/6), Hock (-), Bogdán (2), Baki (4). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Szőke Balázs, Filipovics Gordan.

Jászberényi KSE: Penn (12/3), Donaldson (30/9), Katona (-), Radukics (6), Milicsevics (9/6). Csere: Filipovics (7), Brbaklics (-), Ruják B. (-), Füzi (-). Vezetőedző: Miljan Csurovics. Edző: Lo Elhadji Malick.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 8–1, 8. perc: 13–8, 12. perc: 25–13, 17. perc: 36–30, 23. perc: 47–31, 28. perc: 62–48, 32. perc: 67–54, 37. perc: 76–61. Kipontozódott: Curry (a 37. percben), illetve Penn (a 38. percben). Jók: Curry, Miliszavljevics, Jukic, Krnjajszki, Hendlein, illetve Donaldson, Penn, Milicsevics.

A hazaiaknál Révész Ádám még nem lehett ott társaival a pályán, de a kispadról szurkolhatott csapatának. A szezon első hazai pontjait Curry jegyezte, majd Rivers zsákolt egy óriásit az ő felívelt passzából. Jól védekeztek a somogyiak és három perc elteltével 8–1-es vezetést szereztek. A támadásokba azonban több hiba csúszott, így felzárkótak a vendégek. A második negyed elején Curry duplájával alakult ki a tíz pontos különbség 23–13-nál és egy 8–0-ás szakasszal lépett meg a Kaposvár. Donaldson pontjaival maradt meccsben a Jászberény, Sinovec pedig ujjsérülése miatt kivált a játékból. A szünetig Miliszavljevics igazolta, hogy érdemes volt leigazolni a somogyiaknak. Frissebben kezdték a harmadik negyedet a vendégek, akik folyamatosan zárkóztak a sokat hibázó kaposváriakkal szemben. Négy perc elteltével rendezte sorait a somogyi alakulat, amely a zónavédekezés ellen pontos triplákkal növelte újra az előnyt. A záró szakaszt az édesapaként első meccsét játszó Baki Gergely duplája nyitotta, majd Krnjajszki szerzett harcos 2+1-es akció után újabb pontokat. A végjátékban már csak a különbség mértéke volt kérdésés, a végig előnyben lévő somogyiak győzelmét nem fenyegette veszély.

Fekete Ádám: Nagyon zaklatott volt a felkészülésünk és az első mérkőzésünk. Mostanra állt rendelkezésünkre egy olyan keret, amely esélyesként lépett pályára. Egy olyan csapattal szerepeltünk, amelytől elvárható volt a győzelem. Sinovec betegen is vállalta a játékot, ráadásul lehet, hogy eltörött az ujja is. Tizenegy kosárlabdázóval játszottunk és ez sok mindent elmond. Nyilván voltak hibák, de azt hiszem magabiztosan húztuk be a meccset és fizikálisan abszolút domináltunk a mérkőzésen.

Miljan Csurovics:Ez megint nagyon gyenge teljesítmény volt tőlünk. Ugyanakkor minden meccsen egy kicsit fejlődünk és próbáltunk máshogy játszani, mint az előző találkozón. Az első negyedben volt energia a játékunkban, utána azonban jobbára csak szenvedtünk. Hiába jöttünk vissza a mérkőzésbe, a kulcspillanatokban több üres dobást is elhibáztunk. A Kaposvár élt a lehetőségekkel és megérdemelten nyert.

Morris Curry: Nem volt könnyű az első hazai meccsünk, kemény csatát vívtunk. Tudtuk, hogy a Jászberény hazai vereség után érkezik és mindent elkövet majd, hogy javítson. Biztos vagyok benne, hogy leszünk mi ennél jobbak is, most azonban a győzelem volt a legfontosabb számunkra.

Donovan Trevon Donaldson: Csak ugyanazt tudnám mondani, mint az edzőm. Hiába dobtam a legtöbb pontot a csapatban, ez nem számít semmit. Nagyon szívesen elcserélném a győzelemre. Kicsit gödörben vagyunk, mielőbb ki kell lábalnunk belőle.