Magabiztosan nyerte tornáját az Atomerőmű SE

2020.09.20.

A paksiak elleni összecsapáson a kisebb sérüléssel bajlódó, de a csapattal elutazó Hendlein Roland sem tudta vállalni a játékot, a tornagyőztes házigazdák pedig magabiztosan nyertek.

Mindkét meccsét elvesztette a tartalékos Kaposvár
Fölényben a paksiak
KOSÁRLABDA, férfiak
VIII. Morgen Ferdinánd Emléktorna:
Szolnoki Olaj KK–Kaposvári KK 77–66 (18–11, 21–20, 29–20, 9–15)
Paks, Atomerőmű SE Sportcsarnok, 100 néző. Vezette: Benczur, Földházi, Győrffy.
Szolnoki Olajbányász: Warner (22/3), Badzim (18/12), Rudner (-), Zsíros (9/9), Cakarun (6). Csere: Gilszki (-), Pongó M. (11/9), Subotic (8), Frank (3/3), Taiwo (-). Vezetőedző: Gasper Potocnik.
Kaposvári KK: M. Curry (20/12), Krnjajszki (5), Rivers (15/9), Hendlein (4), Aiken (11/3). Csere: Sinovec (4), Bogdán (2), Baki (2), Hock (3/3). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edzők: Szőke Balázs, Filipovics Gordan.
Az eredmény alakulása: 3. perc: 5–2, 7. perc: 13–7, 12. perc: 16–14, 17. perc: 35–23, 22. perc: 42–36, 27. perc: 63–48, 33. perc: 71–54, 37. perc: 75–59.
Már a meccs elején letámadással zavarta meg a kaposváriak akcióit a szolnoki alakulat, amely 5–0-ás vezetést szerzett. A kemény védekezésnek csak nehezen találta ellenszerét a somogyi csapat, amelynek tagjai pontatlanul is dobtak. Az első negyed ennek megfelelően 18–11-re nyerték az alföldiek. A folytatás Aiken bravúros 2+1-es akciójával indult, és a jól küzdő somogyiak faragtak is a hátrányon. Miután előkészületi mérkőzésről volt szó mindkét edző több felállásban is kipróbálta csapatát. A szünetig – a kiegyenlítettebb játéknak köszönhetően is – újra tíz pont alá csökkentette hátrányát a Kaposvári KK. A folytatásban Aiken zsákolása után tovább csökkent a különbség, de jókor jöttek a Szolnoknak Badzim és Pongó triplái. Megtorpantak a kaposváriak, az ellenfél pedig könyörtelenül kihasznált minden ajándékba kapott lehetőséget. A záró szakaszt megnyerte ugyan somogyi egylet, ám ez a szépítésre volt elegendő.
A torna harmadik mérkőzésén:
Kaposvári KK–Atomerőmű SE 64–109 (23–31, 11–35, 14–23, 16–18)
Paks, Atomerőmű SE Sportcsarnok, 200 néző. Vezette: Farkas G, Tőzsér D., Bálind A.
Atomerőmű SE: Kovács Á. (8), Capers (6), Valerio-Bodon (25/12), Lóránt (16/3), Jackson (11). Csere: Gulyás (6), Eilingsfeld (17/6), Velkey (15/15), Kis (2), Pajor (-), Verasztó (3/3), Kalmár (-). Vezetőedző: Dzunics Braniszlav.
Kaposvári KK: M. Curry (4), Krnjajszki (16/6), Sinovec (7/3), Rivers (18/3), Aiken (7). Csere: Baki (7), Hock (-), Bogdán (3/3), Takács A. (2). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edzők: Szőke Balázs, Filipovics Gordan.
A paksi torna utolsó találkozóját a Baja elleni felkészülési mérkőzés óta kisebb sérüléssel bajlódó Hendlein Roland kihagyta. A pénteki, Szolnok elleni találkozót még vállalni tudta, de a hazaiak elleni összecsapáson bár elutazott, de a biztonság kedvéért nem lépett pályára. Emiatt át kellett szervezni a vendégek kezdő együttesét és Stefan Sinovec kezdett a csapatban. Jól rajtoltak a somogyiak, akik ekkor pontosabban dobtak, mint legutóbb. A negyed végéig erősített az ASE, de Aiken szép zsákolásával még a kaposváriaknál volt az előny. A játékrész végén a szerzett labdákból rendre eredményes volt a Paks. A somogyiak pedig nagyon sok távoli kísérletet hibáztak el. A fizikai fölényt remekül használták ki a hazaiak, akik 15–0-ás rohammal húztak el. Volt mit mondania az időkérésnél Fekete Ádám vezetőedzőnek, de továbbra is rosszul céloztak a vendégek. A szünet után némiképp kiegyenlítettebbé vált a játék, de a több kiváló egyéni teljesítményt felvonultató paksiak biztosan tartották előnyüket. A záró szakaszban azok is pályára kerültek a tolnaiaknál, akik addig kevesebb lehetőséget kaptak, a meccs pedig 64–109-es eredménnyel zárult.
A VIII. Morgen Ferdinánd Emléktorna végeredménye: 1. Atomerőmű SE, 2. Szolnoki Olaj KK, 3. Kaposvári KK.

A torna harmadik mérkőzésén: Kaposvári KK–Atomerőmű SE 64–109 (23–31, 11–35, 14–23, 16–18)

2024.04.20 18:00
MarázPlastMTOKEuroProfilLa PergolaPepsiLisaesther Rendezvényház és ÉtteremCaffé PertéDorottya BistroSpekula Kft.