A kecskemétiek ellen sikerült javítani

2019.12.14.

Kiütéses győzelemmel folytatta a bajnoki alapszakaszt a kecskemétiek ellen pályára lépő csapatunk.

Kaposvári KK–Kecskeméti TE-Duna Aszfalt 87–62 (27–18, 26–13, 17–12, 17–19)
Kaposvár, Kaposvár Aréna, 800 néző. Vezette: Papp P., Mészáros B., Kulcsár T.
Kaposvári KK: Davis (9/3), Norfleet (24/9), Ponjavics (12/6), Hendlein (13/6), Lalic (12). Csere: Dramicsanyin (9/3), Baki (6/6), Krnjajszki (2), Bogdán (-), Puska (-), Horváth (-), Veilandics (-). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.
Kecskeméti TE-Duna Aszfalt: Wittmann (6/3), Thomas (2), Djeraszimovics (21/3), Djuraszovics (-), Karahodzsics (14). Csere: Révész (4), Lewis (4), Kucsera (5), Vukcsevics (2), Molnár D. (2), Plézer (2), Fülöp (-). Vezetőedző: Forray Gábor.

Kipontozódott: Hendlein (38. p.)
Az eredmény alakulása: 3. perc: 9–6, 7. perc: 17–8, 12. perc: 30–20, 17. perc: 44–26, 22. perc: 56–33, 27. perc: 64–36, 32. perc: 73–43, 37. perc: 81–54. Jók: Davis, Ponjavics, Lalic, Dramicsanyin, Hendlein, illetve Djeraszimovics, Karahodzsics.

dunkHazai mérkőzéssel folytatta szereplését a Kaposvári KK együttese a bajnoki alapszakaszban. A somogyiak mindenképp szerettek volna javítani, a múlt heti, Jászberénytől elszenvedett vereség után. A hazaiaknál a térdsérülést szenvedő Rashun Davis végül vállalta a játékot, így rá is számíthatott Fekete Ádám vezetőedző. A találkozó előtt a kaposvári szurkolók molinóval köszöntötték a nyári sajnálatos autóbalaesete után a csarnokba visszatérő Turáni Tivadart, aki a hosszú éveken át időmérőként segítette a zsűriasztal személyzetét.

Az első kecskeméti találatra Davis válaszolt triplával, de a hibátlanul dobó Djeraszimovicsot nem tudták tartani a hazaiak. Lalic két duplája után aztán hamar jött Forray első időkérése, ám a csereként érkező Dramicsanyin is triplával köszönt be volt csapatának. A Thomas ellen megítélt sportszerűtlen hiba után is tartotta előnyét a korábban látottaknál sokkal energikusabban és fegyelmezettebben kosárlabdázó kaposvári együttes. A negyed kilenc pontos vezetéssel zárult. A folytatásban is a kaposváriak irányították a meccset, Ponjavics zsákolása után 37–22 állt az eredményjelzőn, tripláját követően pedig húsz fölé nőtt a különbség. Ezen faragott némiképp Thomas és Kucsera, ám Baki a legjobbkor jelentkezett újabb hármassal. A nagyszünet után Hendlein volt eredményes távolról, lalic pedig egy 2+1-es akcióval villant. A vendégek Djeraszimovicsra számíthattak ugyan, de egyedül ő jutott el tíz pontig a 26 perc alatt. Davis ziccere a harminc pontos különbséget jelentette 66–36-nál. A tetemes előny birtokában végre nyugodtan fordulhattak a záró szakaszra a hazaiak. Ekkor már csak a különbség mértéke volt kérdéses, a vendégek láthatóan beletörődtek a megmásíthatatlanba. Az utolsó percekben a fiatalok is bekapcsolódhattak a játékba, s végül nyertek a hazaiak, akik így sikeres csata után utazhatnak december 20-án Székesfehérvárra a következő bajnoki fordulóban.

Fekete Ádám: – Nagyon örülök, hogy nyerni tudtunk, megérdemlik a dicséretet a játékosaink. Most az volt célunk, hogy teljesen más felfogásban játsszunk, mint az a legutóbbi mérkőzésen sajnos nem sikerült. Akkor két győztes meccsből jöttünk és nem tudtunk úgy felpörögni és olyan ritmusban játszani, ami elegendő lett volna a magyar bajnokságba, hogy bárkit is legyőzzünk. Az is fontos volt, hogy valamit adjunk vissza a szurkolóknak abból, ami a múltkor elmaradt.  Tudtuk, hogy a Kecskemétnek nagyon nehéz menete kezdődik, hiszen szerdán már játszanak a Péccsel, lehetett arra számítani, hogy nagyobb rotációval játszanak, mivel kulcsmeccsük következik. Azt gondolom ezt ki tudtuk használni.

Forray Gábor: – Gratulálok a Kaposvárnak, jól felkészültek, jól játszottak ezen a mérkőzésen. Tipikusan az az este volt, hogy ha ezt a meccset reggelig játsszuk, akkor sem tudtunk volna nyerni. Amibe belefogtunk, az minden balul sült el és a Kaposvárnak pedig minden sikerült. Ez nem azt jelenti, hogy kisebbítem az érdemeiket egyszerűen a sport az ilyen. Vannak olyan napok. Mi két hármast tudtunk bedobni, a kaposváriak tizenegyet. Nem jó ritmusban kezdtük el a meccset, amikor kicsit feljebb zárkóztunk, mindig jött egy extra kosár, ami visszanyomott bennünket. Van ilyen nap, igyekszünk tanulni ebből, át fogjuk beszélni, de holnaptól arccal a Pécs felé.

Révész Ádám: – Gratulálok a Kaposvárnak! Nagyon jól játszottak és nem kell kifogásokat keresni, ezen a napon sokkal jobbak voltak, mint mi. Azt vártuk, hogy a Jászberény elleni vereséget követően fel fognak pörögni, sajnos nem tudtunk ez ellen mit tenni. Nagyon rosszul kezdtünk a mérkőzést és nem tudtunk visszatalálni a helyes útra. Azért sem akarok ennél többet mondani erről a mecsről, mert ezt minél hamarabb el kell felejtenünk, hiszen szerdán már a Pécs ellen játszunk.

Alekszandar Ponjavics: – A múltkori vereség után nagyon fontos volt, hogy újra győzzünk. Úgy érzem, hogy teljesen más intenzitással játszottunk, így kellene a folytatásban is. Ezzel a hozzáállással, ezzel a mentalitással bármelyik csapatot megverhetjük a magyar bajnokságban.