Pantelics találata győzelmet jelentett a Jászberénynek

2019.12.08.

Hazai vereséggel folytatta a bajnokságot csapatunk, amely egy ponttal kapott ki a vendég Jászberényi KSE együttesétől.

Kaposvári KK–Jászberényi KSE 68–69 (18–13, 17–19, 19–23, 14–14)

Kaposvár, Kaposvár Aréna, 1300 néző. Vezette: Cziffra Cs., Ádám J., Hervay T.

Kaposvári KK: Davis (14/3), Norfleet (17/3), Ponjavics (3/3), Hendlein (12/6), Lalic (13). Csere: Dramicsanyin (9/3), Baki (-), Krnjajski (-), Bogdán (-),

Jászberényi KSE: Nelson (9/6), Miller (14/6), Mészáros M. (12/6), Alekszandrov (13/6), Pantelics (16/3). Csere: Ruják B. (2), Brbaklics (3), Peringer (-), Buzás (-). Megbízott vezetőedző Lo Elhadji Malick.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 2–0, 7. perc: 10–10, 12. perc: 18–15, 17. perc: 28–21, 22. perc: 38–32, 27. perc: 48–50, 32. perc: 56–57, 37. perc: 63–63. Jók: Hendlein, illetve Pantelics, Miller, Mészáros M.

Újabb hazai találkozóval folytatta az NB I./A csoportos férfikosárlabda-bajnokság alapszakaszát a Kaposvári KK együttese. A sereghajtó jászberényiek játékoskeretében történt változások, valamint a sérültek felépülése miatt első győzelmük megszerzésében bíztak és gyakorlatilag különösebb teher nélkül, minden mindegy alapon várhatták az összecsapást. A kaposváriaknak azonban az eddig elszenvedett két hazai vereség miatt is rendkívül fontos volt az újabb győzelem megszerzése.

Rengeteg kihagyott helyzettel indult a meccs, végül Davis talált be először. Mészáros pontjaival tartották magukat a vendégek, akik jól használták ki a hazaiak támadásban elkövetett pontatlanságait. Norfleet villant többször is, el is jutott tíz pontig a negyed végére. A vendégek Pantelics erejét próbálták kihasználni, aki azért okozott gondot a kaposváriaknak. Fekete Ádámnak 30–29-nél időt kellett kérnie, mert nagyon nem az történt a pályán, amit előre elterveztek a hazaiak. Alekszandrov büntetőjével a vezetést is átvette a sereghajtó, a félidő pedig Davis utolsó másodperces triplája miatt 35–32-es hazai előnnyel zárult.

doboversenyA félidőben ismét megrendezésre került az ünnepi dobóverseny a Spirit Auto és a Spekula Kft. jóvoltából, amelyen hamar gazdára talált a főnyeremény, már a második próbálkozásra kosár született félpályáról. A szerencsés nyertes szponzorainknak köszönhetően 300 000 forinttal gazdagabban térhetett haza a mérkőzésről.

Dramicsanyin pontjai nyitották a harmadik játékrészt és végre Lalic is megunta, hogy nem minden szabálytalanságot fújnak be ellen. Nagy zsákolása újabb pontokat jelentett a kaposváriaknak. A túloldalon Miller aktivizálta magát, így maradt ellenfele nyakán a Jászberény. Mészáros egyenlített triplával, Pantelics pedig ugyancsak távolról talált be. A triplákkal hadilábon álltak a somogyiak, de a legjobbkor javított Ponjavics és a negyed utolsó másodpercében Hendlein is. A záró szakaszban is fej-fej mellett haladtak a csapatok, egyik alakulat sem tudott elszakadni a riválistól. Hendlein óriásit harcolt mind a védő mind a támadó oldalon a lepattanókért, Öt perc volt vissza, amikor 60–60-at mutatott az eredményjelző, erről azt állásról Dramicsanyin büntetőivel sikerült elmozdulni. A végjátékban Davis szenvedett sérülést a kaposváriaknál, a hátra lévő egy percben pedig Alekszandrov 2+1-es akciójával fordítottak a vendégek. Norfleet hozta vissza a reményt egy hármassal, de Pantelics ziccerével 68–69-re a vendégek vezettek. Időkérés után Norfleet vitte gyűrűre a labdát, de kihagyta dobást és ezzel – nagy meglepetésre – egy ponttal a sereghajtó aratott diadalt a Kaposvár Arénában.

Fekete Ádám: – Gratulálok a Jászberénynek! Nehéz ilyenkor, nyilván mindenki győzelmet várt. Jó formában voltunk, a két hetes szünet után más ritmusban érkeztünk vissza erről az időszakról, mint ahogy befejeztük. Ugyan olyan komolyan felkészültünk a Jászberényből, mint az összes többi csapatból. A védekezésünkkel többnyire nem is volt olyan nagy probléma, hazai pályán azonban a kapott 69 pontnál illett volna többet dobni. Sajnos támadásban nagyon nagyon sok hibát vétettünk. Bár a támadó lepattanókból készültünk, de úgy gondolom ez mégis döntő faktor volt. Megmutatta ez a mérkőzés is, hogy ha idegenben megérzi egy csapat a lehetőséget, akkor ebben a magyar bajnokságban onnantól kezdve ki-ki mérkőzés lehet. Nagyon fontos lett volna, hogy az első félidőben úgy játsszunk, hogy ezt ne érezze meg a Jászberény. Úgy kezdtünk, de utána kicsit elkényelmesedtünk. Csináltunk hibákat, amivel folyamatosan meccsben tartottuk őket és a végén az egylabdás meccsből nem jöttünk ki jól.

Lo Elhadji Malick: – Nagyon jó érzés nyerni, eléggé nyomasztó volt a helyzet, hogy futunk az eredmény után. Ez a győzelem a fiúk sikere, ezt a meccset a játékosok nyerték meg, ők tették oda magukat. Akartak nyerni. Én csak egyetlen dolgot kértem, hogy védekezzenek. Ne kapjunk 70 pontnál többet. Ezt remekül megcsinálták, nagyon boldog vagyok és gratulálok nekik!

Baki Gergely: – Gratulálok a Jászberénynek, megérdemelten nyertek! Sokszor fegyelmezetlenek voltunk taktikilag, nem tartottuk be, amit előre megbeszéltünk. Tudtuk, hogy keményen játszanak és támadják a lepattanókat. Sokszor elaludtunk, nem zártunk ki, ezzel adtunk nekik rengeteg második esélyt. Az elején nem kezdtünk rosszul, mindig egy kicsit el tudtunk húzni, de valahogy éreztem, hogy nem nyugszik a csapat és nem a saját ritmusát játssza. Bebe-bele hibáztunk, mindenki úgy érezte belefér egy dobás, ami nem volt helyzet. Ezzel sikerült őket végig a meccsben tartani. Persze megdolgoztak érte, teljesen megérdemlik. Többet kell nyújtanunk, főleg a jövő héten.

Remon Nelson: – Egész héten erre a találkozóra hangoltunk és Malick jól felkészített minket. Felhívta a figyelmet arra, hogy nagyon fizikális meccs lesz és egymásért, csapatként kell küzdenünk. Jól védekeztünk és ez volt a kulcsa a győzelmünknek. Személy szerint 14 hónapja nem játszottam és nagyon örülök, hogy az első meccsemen mindjárt győzelmet ünnepelhettünk.

2024.03.30 18:00