A Szeged is vereséggel távozott a Kaposvár Arénából

2019.11.24.

Magabiztos teljesítménnyel, szinte végig vezetve verte csapatunk hazai pályán a vendég Szegedet.

Kaposvári KK–Naturtex SZTE-Szedeák 82–69 (27–24, 23–14, 13–12, 19–19)

Kaposvár, Kaposvár Aréna, 1300 néző. Vezette: Földházi T., Boros T., Major Á.

NorfleetKaposvári KK: Davis (20/9), Norfleet (17/9), Ponjavics (4), Hendlein (10), Dramicsanyin (12/6). Csere: Lalic (11), Baki (3/3), Krnjajski (5), Bogdán (-), Horváth H. (2). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.

Naturtex SZTE-Szedeák: Miliszavljevics (15/6), Wirth (17/9), Vágvölgyi (3/3), Krapic (10/6), Asbury (12). Csere: Balmazovics (10/3), Olasz (-), Kerpel-Fronius B. (2), Polányi (-), Mayer (-), Balogh S. (-), Traser (-). Vezetőedző: Andjelko Mandics. Edző: Kiss Zsolt.

Az eredmény alakulása: 2. perc: 5–7, 7. perc: 17–18, 12. perc: 35–29, 17. perc: 41–32, 22. perc: 54–42, 27. perc: 59–50, 32. perc: 63–54, 37. perc: 74–60. Kipontózódott: Norfleet (a 33. percben). Jók: Hendlein, Norfleet, Lalic, Davis, Kranjajski, illetve Wirth, Miliszavljevics, Balmazovics, Ashbury.

A Pécsen aratott bravúros győzelem után érthetően jó hangulatban vára a Szeged ellen mérkőzést a Kaposvári KK alakulat, amely ezzel a találkozóval kezdett egy három meccses hazai sorozatot. A vendégeknél kéztörés miatt műtött Kerpel-Fronius Gáspár, míg a hazaiaknál a hónapok óta rehabilitációját töltő Hock Gergő hiányzott.

A kaposvári klubért és a somogyi kosárlabdáért is sokat dolgozó Sárdi Péter családi gyásza miatt egy perces gyászszünettel kezdődött a találkozó.

A szegedieknél taktikai okokból Vágvölgyi kezdett Balmazovics helyén, míg a somogyiak a szokott ötössel rajtoltak. A vendégek próbálták tartani a lépést a kaposváriakkal, de Dramicsanyin, Norfleet kettős ott folytatta a tripla-gyártást, ahol Pécsen abbahagyta. A túloldalon sem sokat hibáztak távolról, így kiegyenlített volt az állás. Krapic hármasa után vezettek is a szegediek, de Baki hamar válaszolt és a hazaiak zárták előnnyel a játékrészt. A folytatásban Davis triplája után egy 6–0-ás szakaszt követően 33–26-nál kért időt Mandics edző. Balmazovics lopta a távolságot, de Norfleetet nem tudták tartani az alföldiek. Hendlein zsákolása után 41–32-nél jött az újabb vendég időkérés, de Lalic jó centermunkája azonban rendre kamatozott a hazai oldalon. A félidőt Davis bravúros triplája zárta, így 50–38-al fejeződött be a játék. Ponjavics szép ziccere vezette fel a harmadik negyedet, ám Balmazovics és Ashbury versenyben tartották csapatukat. A legjobbkor jött Hendlein újabb nagy zsákolása, de Wirth ziccere után már Fekete Ádámnak kellett megállíttatni a játékot 59–50-nél. Hamar fordult a kocka, ezzel pedig tíz pont feletti előnnyel kezdhette a záró negyedet a somogyi alakulat. A meccs legszebb jelenete volt, amikor Ponjavics elemi erővel zsákolt vissza egy lepattanó labdát, Krnjajski 2+1-es akciójával pedig már 72–54 állt a táblán. Az utolsó percek már érdemben nem változtattak a helyzeten, magabiztos győzelemmel folytatta szereplést a Kaposvári KK a bajnoki alapszakaszban.

Fekete Ádám: – Gratulálok a csapatnak, főleg úgy, hogy fontos meccs volt mert Pécsen nyertünk, és így lehet értékes az a győzelem, ha a hazaiakat is nyerjük. Látszott, hogy a két itthoni vereségünk alkalmával olyan szintű nyomás nehezedett a csapatra, ami részben érthetetlen. Az, hogy egy negyedben két pontot dobjunk, az nem csak azért van, mert mondjuk, mert az ellenfél nagyon jó. Ez a csapat még messze nincs úgy kész, mint ahogy biztos vagyok benn, hogy pár hónap múlva kész lesz. Most tényleg a győzelem volt a legfontosabb. Voltak jó periódusok, de összességében nem játszottunk extrán, illetve annyira jól, mint amennyire már tudunk már most. Nagyon szeretném, ha ki tudnánk szolgálni a szurkolóinkat, Sajnálom, hogy nem mindenkinek tetszik ez, de mi azért dolgozunk nap, mint nap, hogy ez tetszen. A körülményeinkhez képest azt gondolom, nagyon sokat megteszünk, mind a játékosok, mind az edzők és a szakmai stáb. Ezt is szeretnénk a továbbiakban erősíteni.

Andjelko Mandics: – Jobbak voltak a kaposváriak, főleg az első félidőben. A második félidő csak egy ponttal nyerték a hazaiak. Az első félidőben dőlt el a meccs, amikor nagyon rosszul védekeztünk. Akkor a Kaposvár dobott ötven pontot, ebből tizenötöt második esélyből. Nem volt elég energia, nem volt elég küzdés. A második félidőben küzdöttünk, próbálkoztunk sokkal jobban védekeztünk. Kicsit akadozott a támadó játékunk. Jobban kell védekeznünk a jövőben.

Vágvölgyi Ákos: – Gratulálok a Kaposvárnak a győzelemhez! Az első félidőben ugyanazzal a gyenge védekezéssel kezdtünk, mint az elmúlt meccseken. Ötven pontot kapni egy félidőben az kritikán aluli. Ez már nem először fordul elő velünk. A második félidő harminckét pontos félidő volt, mármint a kapott pontok szempontjából. Az már egy jobb eredmény. Végig futottunk az eredmény után. Nyerni jöttünk, de nem gondolnám, hogy tragédia Kaposváron kikapni, mert ez egy jó csapat. Próbálunk minél több győzelmet szerezni a jövőben.

Hendlein Roland: – A meccs előtt Sárdi Péterrel beszéltem, ő annyit kért, hogy mindenképp nyerjük meg a mérkőzést. Szeretném felajánlani a mai mérkőzésünket az ő kérésére. Szeretnénk kifejezni őszinte részvétünket a családi gyásza miatt. Ez a legfontosabb, a másik pedig az, hogy nyertünk. A hazai meccsek nagyon fontosak lesznek a végelszámolásnál. Úgy játszottunk, ahogy kellett. Védekezésben és támadásban is van még mit csiszolnunk, de ha össze kell foglalnom a történteket, akkor azt mondom, hogy jó meccset játszottunk, a tíz pont körüli előnyünk végig megvolt és ezt tartva behúztuk a találkozót.