Két ponttal volt jobb a Debrecen a nyitányon

2019.09.28.

Harcolt, küzdött csapatunk Debrecenben az első bajnoki mérkőzésen, két negyedet sikerült is megnyerni, ám végük a hazaiak örülhettek a győzelemnek.

Debreceni EAC–Kaposvári KK 81–79 (17–19, 22–20, 25–15, 17–25)

Debrecen, Oláh Gábor utcai sportcsarnok, 800 néző. Vezette: Győrffy P., Fodor A., Sallai I.

Debreceni EAC: Costa (4), Manigat (22/12), Borisov (17/3), Armwood (9), Tóth Á. (16). Csere: Harrison (2), Bognár (7/3), Polyák (4), Tóth B. (-). Vezetőedző: Kovács Adrián. Edző: Justinas Spokas.

Kaposvári KK: Davis (16/3), Norfleet (4), Ponjavics (10/6), Dramicsanyin (24/9), Hendlein (12/3). Csere: Lalic (10), Krnjajski (3), Baki (-). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 4–3, 7. perc: 13–11, 12. perc: 25–21, 17. perc: 33–28, 23. perc: 50–42, 27. perc: 60–49, 32. perc: 66–59, 37. perc: 71–72. Kipontozódott: Lalic (a 39. percben). Jók: Manigat, Boriszov, Tóth Á., Armwood, illetve Dramicsanyin, Davis.

A nyáron alaposan megerősített Debreceni EAC otthonában kezdte meg szereplést az NB I./A csoportos férfikosárlabda-bajnokság 2019/2020-as szezonjában a Kaposvári KK együttese. A somogyiak kerete is több helyen átalakult, s a szurkolók a jól sikerült felkészülés után bíztak abban, hogy idegenben is sikeres rajtot vesznek Hendleinék. Nem sok hiányzott mindehhez...

A hazaiak szerezték az első pontokat, majd Ponjavics válaszolt egy triplával a túloldalon. A védekezéssel akadtak gondok a kaposvári oldalon, a debreceniek könnyű kosarakat értek el az első percekben. Elég volt azonban két szerzett labda, s máris somogyi előnyt mutatott az eredményjelző. Óriási adok-kapok ment a palánkok alatt, Tóth Ádám zsákolásával pedig megint a DEAC vezetett. A vendégek minden szabad labdáért vetődtek, Ponjavics pedig hiba nélkül dobott. A második negyed eleje jobban sikerült a Manigat által vezetett hazaiaknak, így Fekete Ádám már a 12. percben időt kért. A legjobbkor jött Dramicsanyin triplája, ám minden vendég hibát azonnal pontokkal büntettek Boriszovék. A nagyszünet előtt Hendlein egyenlített 35–35-nél, majd Davis ismételte meg ugyanezt csaknem a dudaszóval egy időben. A pihenőt követően több rontott kaposvári dobást is újabb kosarakkal kontráztak a debreceniek, így három perc után újabb időkérés következett. Boriszov duplája után már 50–42 állt az eredményjelzőn. Ponjavics ellen ítéltek sportszerűtlen hibát, ráadásul az újabb eladott labdák miatt állandósult a tíz pont körüli különbség. A záró szakasz 64–54-nél kezdődött, és egy 5–0-ás szakasszal kerültek közelebb a somogyiak. Óriási csata zajlott a pályán, ekkor pedig már jobban védekeztek a vendégek. Három perccel a vége előtt Hendlein triplájával 72–71-re vette át a vezetést a Kaposvár, de időkérés után Manigat megint fordított. A hazai győzelmet pedig Tóth Ádám duplája és Manigat büntetői biztosították be a Debrecennek.

2024.04.27 18:00
Pek-SnackOros GumiszervizL Altro ÉtteremLa PergolaDreher Sörgyárak Zrt.Azúr DrogériaLisaesther Rendezvényház és ÉtteremSpekula Kft.EuroProfil