Egy pont döntött a kecskemétiek javára

2019.09.14.

A harmadik helyért léphet pályára csapatunk vasárnap délután a paksi VII. Morgen Ferdinánd Emléktornán, miután az első meccsen 70-69-re nyert ellenünk a Kecskeméti TE-Duna Aszfalt együttese.

Kecskeméti TE Duna Aszfalt–Kaposvári KK 70–69 (16–14, 19–18, 17–18, 18–19)

Paks, Atomerőmű Sportcsarnok, 100 néző: Vezette: Cziffra, Maár, Lőrincz.

Kecskeméti TE Duna Aszfalt: Wittmann (5/3), Vukcsevics (11/6), Djeraszimovics (2), Djuraszovics (20/12), Karahodzsics (14). Csere: Williams (12/6), Révész (4), Molnár (-), Kucsera (2). Vezetőedző: Forray Gábor.

Kaposvári KK: Davis (16/3), Norfleet (3/3), Baki (3/3), Hendlein (10), Dramicsanyin (15/9). Csere: Krnjajski (4), Lalic (9), Bogdán (-), Ponjavics (9/3). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 5–4, 8. perc: 12–11, 12. perc: 18–19, 18. perc: 29–25, 22. perc: 35–35, 28. perc: 48–44, 33. perc: 55–54, 37. perc: 63–63. Jók: Djuraszovics, Karahodzsics, Williams, illetve Dramicsanyin, Hendlein, Davis.

A paksi kupa első összecsapását vívta a kecskemétiekkel a Kaposvári KK alakulata. A sérült Hock Gergőn kívül valamennyi játékosára számíthatott Fekete Ádám vezetőedző. A kecskemétiek Karahodzics révén szereztek vezetést és néhány percig vezettek. Ponjavics is megszerezte első pontjait a kaposvári együttesben. Hendlein zsákolásával és Davis találatával fordított a somogyi alakulat, de a negyedet minimális különbséggel az alföldiek nyerték. A folytatásban is nagyon szoros csatát láthattak a kilátogató szurkolók. Egyik csapat sem tudott elszakadni riválisától. A félidő végén Vukcsevics duplájával, majd Karahodzics pontjaival alakult ki a 35–32-es eredmény. A nagyszünet után Dramicsanyin éppen volt csapata ellen szerzett triplát, így 35–35-ra egyenlített a somogyi egylet. A záró negyed előtt sem változott a játék képe, az alföldiek leginkább Djuraszovics ponterősségére számíthattak, a kaposváriak pedig Dramicsanyin tripláival tartották versenyben magukat. Kétpontos alföldi előnynél kezdődött a negyedik etap, ráadásul a kecskemétiek voltak ekkor pontosabbak. A legjobbkor jött Davis hármasa, 55–57-nél pedig azonnal időt kért Forray Gábor vezetőedző. Karahodzics lendített nagyot a Kecskeméten, ám Davis is jelezte, hogy korai lenne végeredményt hirdetni. Az utolsó percben Wittmann átadását Karahodzics értékesítette, a háta lévő időben pedig már nem sikerült válaszolni erre. Vasárnap délután a harmadik helyért játszhat a Kaposvári KK együttese.

2024.04.27 18:00
KVGYMarázPlastEuroProfilPepsiTrattoria La PrimaDreher Sörgyárak Zrt.Győri Kft.Dorottya BistroL Altro Étterem