Megnyerte csapatunk az MTOK IX. Orosz László Emléktornát

2019.09.07.

Kiélezett, küzdelmes találkozón nyert csapatunk az Atomerőmű SE együttese ellen szombaton este az MTOK IX. Orosz László Emléktorna döntőjében. A harmadik helyen a pécsiek zártak.

A harmadik helyért:

Naturtex SZTE Szedeák–Pécsi VSK-VEOLIA 80–100 (21–32, 26–27, 21–17, 12–24)

Kaposvár, Kaposvár Aréna, 300 néző. Vezette: Söjtöry, Farkas, Koncsek.

Naturtex SZTE Szedeák: Miliszavljevics (12), Wirth (13/3), Balmazovics (14/9), Krapic (17), Asbury (13). Csere: Kerpel-Fronius B. (-), Vágvölgyi (9/9), Olasz (2), Kerpel-Fronius G. (-), Mayer (-), Balogh (-). Vezetőedző: Andjelko Mandics. Edző: Simándi Árpád.

Pécsi VSK-VEOLIA: Pongó (5), Smith (15/12), Diggs (17/6), Csirics (8/3), Horti (24). Csere: Budimir (14/6), Aiken (11/3) Ruják (3), Antóni (3/3), Bíró (-). Vezetőedző: Csirke Ferenc. Edző: Szentendrei Áron.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 0–7, 7. perc: 11–21, 12. perc: 24–37, 17. perc: 38–42, 22. perc: 49–61, 27. perc: 62–68, 32. perc: 68–78, 38. perc: 80–94. Jók: Krapic, Balmazovics, illetve Horti, Budimir, Smith.

Végig vezetve szerezte meg a torna harmadik helyét a pécsi együttes. A szegediek hiába zárkóztak fel többször is néhány pontnyira a baranyaiak a jól játszó Horti mellett a légiós különítménynek is köszönhetően nyertek.

A döntőben:

Kaposvári KK–Atomerőmű SE 74–72 (17–12, 22–20, 16–23, 19–17)

Kaposvár, Kaposvár Aréna, 600 néző: Vezette: Kapitány, Praksch, .

Kaposvári KK: Davis (17/9), Norfleet (11/3), Krnjajski (4/3), Hendlein (12), Dramicsanyin (16/12). Csere: Lalic (9), Bogdán (5/3). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.

Atomerőmű SE: Evans (23/15), Harris (3/3), Early (17/6), Lóránt (6), Porter (2). Csere: Coleman (15/6), Kis R. (2), Kovács Á. (4), Kalmár (-), Szalai (-). Vezetőedző: Dzunics Braniszlav.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 3–5, 7. perc: 10–7, 12. perc: 19–20, 17. perc: 29–24, 22. perc: 43–39, 27. perc: 48–48, 32. perc: 58–58, 37. perc: 68–66. Jók: Davis, Norfleet, Bogdán, Hendlein, Dramicsanyin, illetve Evans, Early, Coleman.

A torna döntőjében a sérült Hock, valamint Ponjavics mellett Baki sem tudta vállalni a játékot, aki bevérzett a lábujja. A délelőtti röntgenvizsgálat szerencsére törést nem mutatott ki, ám néhány napot ki kell hagynia. A finálé Norfleet triplájával kezdődött, majd egy sajnálatos sérülést is feljegyezhettünk, a paksi Trey Portert kellett letámogatni a pályáról. A hazaiak nem engedték, hogy a paksiak gyorsan játszanak, a csereként érkezők pedig jól szálltak be a meccsbe. A saját nevelésű Bogdán például több fontos lepattanót is begyűjtött. A második negyed elején gyorsabb játékra váltott az ASE és a kihagyott kaposvári lehetőségek után egy 9–2-es etappal 19–21-re fordítottak. Hiába léptek el azonban a vendégek, a somogyiak újra felülkerekedtek. A félidő vége előtt Norfleet kígyózott át a vendégek védelmén, majd Krnjajszki szerelt remekül. Evans nem hibázott távolról, de egy triplával Dranicsanyin alakította ki a 39–32-es állást. A nagyszünet után Davis lendítette tovább a Kaposvári KK-t, amely így tartani tudta néhány pontos vezetését. Egészen Coleman hármasáig. A záró szakasz 54–54-ről indult, Evans kihagyott zsákolására pedig Hendlein pontokkal válaszolt a túloldalon. A szűkett rotáció miatt a végjátékra már fáradt a ahazi alakulat, de a legjobbkor jöttek Dranicsanyin újabb triplái. A végén Evans hibázott dobást, ez pedig a kaposváriak tornagyőzelmét jelentette.

A IX. MTOK Orosz László Emléktorna végeredménye: 1. Kaposvári KK, 2. Atomerőmű SE, 3. Pécsi VSK-Veolia, 4. Naturtex-SZTE Szedeák.

A torna legjobb játékosa: Rashun Davis (Kaposvári KK). A torna legjobb fiatal kaposvári játékosa: Bogdán Benedek.

2024.04.20 18:00
TT Ablakrendszer Kft.Trattoria La PrimaL Altro ÉtteremPek-SnackLa PergolaKVGYOros GumiszervizTOTI SportGyőri Kft.