Derekesan helytállt csapatunk Székesfehérváron

2019.04.20.

Tisztes vereséggel távozott csapatunk Székesfehérvárról, az immár tét nélküli összecsapás után.

Alba Fehérvár–Kaposvári KK 79–68 (17–21, 20–11, 17–16, 25–20)

Székesfehérvár, Alba Regia Sportcsarnok, 400 néző. V.: Papp P., Goda L., Lengyel Á.

Alba Fehérvár: Takács Milán (6), Zeno (4), Keller I. (11/3), Freeman (12/6), Peterson (17). Csere: Peringer (5), Takács Martin (-), Seyi (1), Lukács (7/3), Cabezas (6/6), Tóth P. (10). Vezetőedző: Jesus Ramirez Corbacho. Edzők: Joan Albert Cuadrat és Góbi Henrik.

Kaposvári KK: Halász (13/3), Hock (7/3), Baki (5/3), Pustahvar (21/3), Bogdán (12/6). Csere: Kocsis Z. (6), Puska B. (4). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.

A mérkőzés alakulása.: 3. perc: 6–5. 7. perc: 13–15. 12. perc: 19–25. 17. perc: 33–30. 23. perc: 56–52. 27. perc: 61–56. 32. perc: 54–50. 37. perc: 68–60. Jók: Peterson, Tóth P., Freeman, illetve Pustahvar, Bogdán.

http://kosarsport.webpont.com/upload/photos/x1819/hun_2phl/45_hun_2phl_17.jpgA presztízsen kívül már nem volt tétje a találkozónak, hiszen mindkét alakulat biztosította tagságát az élvonalban, így azok a csapattagok nagyobb szerephez juthattak, akik eddig kevesebb lehetőséget kaptak és a fiatalok is többet voltak a pályán. A kaposváriaknál Marko Spica és Markovics Luka már hazautazott sérüléseik kezelése miatt. A legutóbbi meccset kihagyó Harazin Tamás nyaka még nem jött rendbe. A többiek közül eddig is volt, aki egészségügyi problémái ellenére is vállalta a játékot. Johnsonnak a keze sérült, Ubillának és Hendleinnek a lába fáj. Elutaznak a csapattal Székesfehérvárra, de játékuk kérdéses volt a kezdésig. A szakvezetés szeretné, ha az utolsó hazai találkozón minél többen bevethetők lennének, így inkább nem kockáztatták, hogy rásérüljenek. A hazaiaknál Filipovity, Lóránt és Heath hiányzott a korábbi kezdőcsapatból.

A vendégek Hock és Pustahvar találataival tartották magukat az első percekben. A mezőnyből hiba nélkül dobó Hock újabb pontjaival, valamint Halász triplájával már a somogyiak vezettek 15 –13-ra. Az első negyed végén Puska állította be a 17–21-es eredményt. A folytatásban Peterson zsákolásával, majd 2+1-es akciójával zárkóztak, majd 27–27-re egyenlítettek a székesfehérváriak. A vezetést a kaposváriak kihagyott távoli kísérletei után vették vissza, de Pustahvar pontos találata után már 31–30 állt az eredményjelzőn. A játékrész vége az Albának sikerült jobban, Zeno duplájával állította be a félidő 37–32-es eredményét. A harmadik negyedtől is kiválóan tartották magukat a több junior korú kosárlabdázóval felálló kaposváriak, Bogdán Benedek is tíz pont fölé jutott úgy, hogy két triplát is beemelt. A záró szakasz előtti negyedben mindössze egyetlen ponttal szereztek kevesebbet a somogyiak, mint az ellenfél. Ez azt is jelentette egyben, hogy teljesen nyílt volt a meccs a záró szakaszban. Négy perccel a vége előtt Pustahvar duplájával egészen 61–60-ig sikerült felzárkózni. Innen azonban a vendégek hibáit kihasználva egy 11–0-ás szakaszt futottak a székesfehérváriak, amivel el is döntötték a találkozó sorsát. Az utolsó kettő percben próbálta faragni a tíz pont körüli különbséget a Kaposvári KK, ám ez az eladott labdák miatt sem volt lehetséges. Végül 79–68-ra győzött az Alba Fehérvár, ám a mindössze két cserével felálló vendég somogyiak derekasan helytálltak és tisztes vereséggel távoztak a Fejér megyeiek otthonából.

A Kaposvári KK együttese legközelebb április 28-án, vasárnap 16 órakor lép pályára. Akkor a Serco TF Budapest otthonába látogatnak a somogyiak. A 2018/2019-es bajnokság utolsó hazai találkozóját április 30-án, kedden rendezik, 18 órakor az Alba Fehérvár alakulata ellen lépnek pályára Bakiék a Kaposvári Városi Sportcsarnokban.

2024.04.20 18:00
GrosbasketMTOKTT Ablakrendszer Kft.EuroProfilGyőri Kft.Stier PincészetLa PergolaAlfaGumi KaposvárOptiCost Security Kft.