Kiváló második félidővel nyert a Pécs ellen csapatunk

2019.03.20.

Igazi szomszédvári rangadót nyert meg a Pécs ellen csapatunk, amely egymás elleni összevatésben is jobb lett a baranyaiaknál. Ezzel továbbra is él az remény a középházi középszakasz elérésére.

Kaposvári KK–Pécsi VSK-Veolia 89–72 (17–16, 20–17, 28–20, 24–19)

Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 1000 néző: Vezette: Papp P., Kulcsár T., Hervay T.
Kaposvári KK: Ubilla (16/9), Johnson (20/6), Markovics (8), Hendlein (14), Spica (4). Csere: Pustahvar (18/9), Harazin (4), Baki (-), Halász (5/3). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.

Pécsi VSK-VEOLIA: Pongó (8/6), Taylor (13/3), Budimir (14), Csirics (12/6), Horti (13). Csere: Wright (8), Demeter (4), Bíró L. (-). Vezetőedző: Csirke Ferenc. Edző: Szentendrei Áron.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 4–4, 8. perc: 11–14, 12. perc: 17–18, 18. perc: 33–29, 22. perc: 39–35, 27. perc: 58–49, 32. perc: 67–55, 37. perc: 83–66. Jók: Ubilla, Johnson, Hendlein, Pustahvar, Halász Á., illetve Horti, Budimir.

Reginald Johnson most is szárnyaltMindkét alakulat számára komoly téttel bírt a találkozó, ennek megfelelően nagy elánnal kezdtek a felek. A hazai első pontjait Johnson jegyezte, és Spica is hamar betalált. Horti zsákolása jelentette az első pécsi pontokat, Csirics triplájával pedig már a vendégek vezettek. Több hazai ziccer is kihasználatlanul maradt, a baranyai pedig éltek a lehetőségekkel. Markovics pazar blokkja után Spica faragott a hátrányon, de csakhamar cserét kért, mert fájlalta a derekát. A második játékrész elején Csirics vezérletével ismét fordítottak a baranyaiak, de Pustahvar nem hagyta, hogy el is lépjenek. Öt pontja után Csirke Ferenc kért azonnal időt. A negyed második felében Wright nagy zsákolása után Hendlein kapott a palánk alatt, de szerencsére nem vált ki a játékból. Spica nélkül sokkal nehezebb helyzetben volt a Kaposvár, de Pustahvar és Harazin felváltva ellátta az ötös poszt teendőit. A deréksérülést szenvedő Spica kezelését már a meccsen megkezdték, de bizonyossá vált, hogy nem tud visszatérni. A folytatásban is ádáz csata zajlott a pályán, egyik csapat sem tudta leszakítani riválisát. Johnson triplája, majd Hendlein két ziccere a somogyiakat juttatta előrébb, de Pongó triplája a legjobbkor jött a Pécsnek. Ubilla nem maradt adós a túloldalon és négy pontos akcióval válaszolt. A záró szakasz előtt Pustahvar triplájával lett 63–53, Halász pedig még tovább is növelte a különbséget. Az utolsó negyed elején Harazin megkapta negyedik hibáját, így le is cserélte Fekete Ádám. Markovics zsákolása után Pustahvar triplája robbantotta fel a csarnokot, ahol végig tombolt a kitartó, lelkes szurkolótábor. A feszült hangulatot jellemezte, hogy a 35. percben Ubilla és Horti kapott technikait kakaskodásért. A Pécs elsősorban büntetőkkel maradt versenyben, de Ubilla és Halász sem hibázott távolról. A végjátékban már csak a különbség mértéke volt kérdéses. A 89–72-es diadal pedig azt is jelentette egyben, hogy az egymás elleni mérlege is jobb lett a pécsiekkel szemben a kaposváriaknak.

Fekete Ádám: – Köszönöm a szurkolóinknak ezt a biztatást és kiváló hangulatot, amelyre immár nem csak hazai pályán, de idegenben is számíthatunk! Nagyon kemény meccset vívtunk, védekezésben pedig sikerült megvalósítani, amire készültünk. Kevesebb gyors indítás gólt kaptunk a Pécstől, mint legutóbb. Amivel nem számoltunk, az Spica kiválása volt az első negyedben. Bízunk benne, hogy össze tudja szedni magát a sérülés után és számíthatunk rá.

Csirke Ferenc– Gratulálok a Kaposvárnak a győzelemhez! Minden elismerést megérdemel mindkét szurkoló tábor, sokkal több ilyen hangulatú meccs nincs ebben a bajnokságban. A kevés kulcsemberünk hullámzó teljesítményt nyújtott és hoztuk a szokásos tripla dobószázalékunkat. Ezzel nem lehet meccset nyerni. Látszott a fáradtság a játékosaimon, nem tudom mi lesz szombaton a sokkal pihentebb Paks ellen. Hazai pályán azonban ha a fáradunk pótolhatja a szívünk.

Horti Bálint: Parázs hangulat uralkodott a pályán és azon kívül is, igazi rangadó volt. Jól kezdünk az első két negyedet, de a szünet után nagyon szétesett a védekezésünk. A 89 kapott pont nagyon sok, ha ennyit kapunk, akkor nem tudunk nyerni.

Harazin Tamás: Jó hangulatú rangadó volt, amit sikerült megnyerni. Amikor elléptünk tíz ponttal beesett pár extra dobás és ezzel leszakítottuk a Pécset. Nem gondolom, hogy a közel húsz pont reális különbség a két csapat közt, de ezúttal így jött ki.

2024.04.17 18:00