Zsinórban negyedik diadalát aratta csapatunk

2019.03.09.

Zsinórban negyedik meccsét is megnyerte csapatunk az NB I./A csoportos férfikosárlabda-bajnokság alapszakaszában. Ezúttal a bajnoki tabellán hatodik debreceni EAC együttese volt a szenvedő fél.

Kaposvári KK–Debreceni EAC 103–79 (20–23, 25–17, 26–21, 32–18)

Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 1000 néző. Vezette: Tőzsér D., Török R., Fodor A.

Kaposvári KK: Ubilla (11/6)), Johnson (25/6), Markovics (12), Hendlein (15/3), Spica (22). Csere: Pustahvar (13/6), Harazin (-), Halász (5/3), Hock (-). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.

Debreceni EAC: Dugat (4), Manigat (18/9), Borisov (13/6), Ivosev (28/9), Amigo (3). Csere: Bognár K. (1), Polyák (10), Omenaka (2), Tóth B. (-). Vezetőedző: Berényi Sándor. Edző: Kovács Adrián.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 5–7, 7. perc: 20–14, 12. perc: 24–23, 18. perc: 39–35, 22. perc: 51–43, 27. perc: 59–47, 32. perc: 75–63, 37. perc: 89–73. Kipontozódott: Ivosev (a 37. percben), Dugat (a 38. percben). Jók: Ubilla, Johnson, Hendlein, Spica, Halász, Pustahvar, illetve Ivosev, Manigat, Borisov.

A Nőnap alkalmából kedves figyelmességgel köszöntötték a csarnokba nőnapi köszöntésérkező hölgy szurkolókat. A találkozó előtt pedig dr. Néber Árpád csapatorvos, valamint Horváth Tamás gyúró több évtizedes eddigi munkáját is elismerték. Előbbi 35, utóbbi 20 éve áll a kaposvári csapat szolgálatában. A hazai együttesből a héten lázas betegséggel küzdő Baki Gergely hiányzott.

Hendlein szép szerelésével kezdődött a meccs, de Ivosev triplájával mégis a debreceniek szereztek vezetést. Az első kaposvári pontok Spica nevéhez fűződtek, de kezdeti a szellősebb védekezés miatt ekkor még nem sikerült az egyenlítés. A harmadik percben aztán Spica ziccere már meghozta ezt, Markovics büntetőivel pedig a somogyiak tartottak előrébb. Johnson kiváló befejezései miatt sikerült tartani a vezetést a negyed utolsó percéig. Ez a vendégeknek sikerült jobban, akik Manigat triplájával ismét előnyhöz jutottak. A folytatásban Hendlein közelijével fordult a kocka, de Ivosev szinte hiba nélkül dobott. A negyed első felében több helyzet is kihasználatlanul maradt a hazai oldalon, Ivosev pedig könyörtelen volt a túloldalon. Két gyors hazai akció után Berényi Sándor azonnal időt kért, de Ubilla hat pontjával visszavette a vezetést a Kaposvár. A félidő vége előtt a remekül védekező Halász lopott labdát, majd Hendlein szolgálta ki remekül, így 45–43-al zárult a negyed. A nagyszünetet követően is Hendlein szerezte az első pontokat, majd Johnson növelte az előnyt. Pustahvar duplája után 53–43 állt az eredményjelzőn. Johnson saját testi épségét sem kímélve kosárlabdázott, többször is nagyot esett, amikor szerelni próbálták. Amigo kapott technikait reklamálásért, majd Johnson ért el újabb triplát. Johnson megint jó napot fogott kiA debreceniek Ivosevre mindig számíthattak, egyik büntetőjénél még a somogyi szurkolótábor is éltette az elmúlt szezonban még Kaposváron játszó kosárlabdázót. A záró szakasz előtt közelebb lopakodott a vendégcsapat, de Halász újabb hármasával így tíz ponttal vezettek a hazaiak. Több szerkezeti felállásban is jól működött a csapatjáték a kaposváriaknál, így továbbra is az üldöző szerepében volt a Debrecen. Időkérés után próbáltak zónát védekezni a vendégek, de ez sem állította meg a szurkolók fergeteges biztatása mellett kosárlabdázó kaposváriakat. Az utolsó három percben már csak a különbség mértéke volt kérdéses, így teljesen megérdemelt győzelmet ünnepelhetett a kitartó publikum. Markovics szerezte a 100. hazai pontot és a végeredményt is ő állította be.

Fekete Ádám: – Mindenki láthatta, hogy milyen energiákat mozgósítottunk a győzelem érdekében. Kellő önbizalommal érkeztünk az előző meccsek miatt, az utóbbi nyolc meccsünkből hatot megnyertünk. A védekezésben eljutottunk egy olyan szintre, hogy tovább tudtunk lépni. Van egy működő hierarchia a csapatunk belül, ezt pedig mindenki elfogadta. Ezzel a győzelemmel bizonyítottuk, hogy most ott vagyunk a legjobb csapatok közt. A szurkolóink, akik ráadásul idegenbe is rendre elkísérnek bennünket, ezúttal is fantasztikusak voltak.

Berényi Sándor: – Az első félidőben teljesen más volt a játékunk, mint a folytatásban. Akkor már nem csapatként kosárlabdáztunk, így alakult ki a nagyobb különbség. Kaposváron nagyon nehéz nyerni, ha valaki akkor mi tudjuk ezt. Teljesen megérdemelten nyertek a hazaiak. Tragédia ugyanakkor nem történt, ahhoz azonban, hogy előre tudjunk lépni, szükségünk van idegenbeli győzelemre is. Gratulálok a Kaposvárnak, teljesen megérdemelt a sikerük, a szurkolók pedig fantasztikus hangulatot teremtettek!

Reggie Johnson: – Nagyon nehéz, fizikális mérkőzés volt. Keményen meg kellett küzdenünk a sikerért, de igazi csapatként harcoltunk és így tudtunk nyerni.

Ivosev Tamás: – Nagyon harcos meccs volt. Gratulálok a Kaposvárnak, igazi csapatmunkával, megérdemelten szerezték meg a győzelmet. Az első félidőben még kontrolláltunk a kaposváriak gyors indításait, ez a másodikban már a figyelmetlenségünk miatt nem sikerült. Vissza kell találnunk oda, ahol a meccs előtt voltunk és fontos, hogy idegenben is tudjunk meccset nyerni a folytatásban.

2024.03.30 18:00
Stier PincészetGyőri Kft.Spekula Kft.L Altro ÉtteremDorottya BistroLisaesther Rendezvényház és ÉtteremTT Ablakrendszer Kft.La PergolaMTOK