Fegyelmezett csapatteljesítménnyel aratott bravúros idegenbeli diadalt csapatunk, amely a lelkes szurkolók támogatásával 96–85-re verte a Zalakerámia-ZTE KK együttesét.

Zalakerámia ZTE KK–Kaposvári KK 85–96 (33–36, 14–26, 13–13, 25–21)

Zalaegerszeg, Zalakerámia Sport- és Rendezvénycsarnok, 1800 néző. Vezette: Kapitány G., Boros T., Kovács N.

Zalakerámia ZTE KK: Ware (26/18), Thompson (23/6), Green (13/3), Szabó Zs. (8), Agafonov (11). Csere: Durázi (4), Gulyás (-), Doktor (-). Vezetőedző: Bencze Tamás. Edző: Heinrich Róbert.

Kaposvári KK: Ubilla (19/9), Johnson (28/12), Markovics (9/3), Hendlein (17/3), Spica (8). Csere: Pustahvar (9/3), Baki (-), Halász (2), Harazin (4). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 5–7, 8. perc: 25–25, 12. perc: 33–38, 17. perc: 39–50, 22. perc: 49–64, 27. perc: 53–66, 32. perc: 61–81, 37. perc: 76–85. Jók: Ware, Thompson, illetve Ubilla, Hendlein, Johnson, Pustahvar.

Az előzetes várakozásoknak megfelelően közel kettőszázan kísérték el a somogyiakat a zalai megyeszékhelyre. Nagy dobóversennyel indult a meccs, mindkét oldalon pontosan céloztak a játékosok, a harmadik perc végén aztán a hazaiak tartottak előrébb. Hendlein és Thompson öt-öt ponttal voltak a legeredményesebbek. Johnson triplája után Ware is betalált, így nem sikerült közelebb férkőzni. A zalaiak közül Ware és Thompson okozták a legtöbb gondot a somogyiaknak. Ubilla triplával egyenlített 25–25-nél, majd ugyanígy a vezetést is megszerezte csapatának. A negyedet Durázi utolsó pillanatban szerzett duplája zárta. A második negyed jobb kaposvári védekezéssel kezdődött, a 33–40-es állás pedig Bencze Tamás vezetőedzőt kényszerítette időkérésre. A folytatásban Johnson érte el tizedik pontját, majd Markovics triplája után 35–46 volt az állás. A negyed derekán újabb hazai időkérés következett, hiszen a jól védekező kaposváriak ellen többször is elakadtak a zalaiak akciói. Okosan játszották ki a figurákat a somogyiak, akik a tomboló vendégszurkolók legnagyobb örömére tovább növelték előnyüket. A kaposváriak tizenkét ponttal nyerték ezt a játékrészt. A nagyszünetet követően faragott ugyan hátrányán a zalai alakulat, de tízen belülre nem sikerült kerülniük. A negyed derekán kissé megakadt a vendégek támadójátéka, ezt kihasználva Agafonov és Thompson találataival jött közelebb a ZTE. Ubilla törte meg a rossz sorozatot, de Thompson 2+1-ével a tízes határra értek a zalaiak. Időt is kért Fekete Ádám vezetőedző, mert öt perc alatt csak hat pontra tellett a vendégektől. A legjobbkor jött Johnson negyedik triplája, ezzel 60–75-el kezdődhetett a záró szakasz. A negyedik negyed elején a kipontozódás szélére kerülő Spicát kellett lecserélni, ráadásul Harazin is megkapta negyedik hibáját. Pustahvar nemcsak remekül fogta Szabót, de duplájával 81–61-es előnyhöz is juttatta a kaposváriakat. Próbálta minél hosszabban kijátszani akcióit a somogyi alakulat, Johnson pedig tarthatatlan volt. Öt perccel a vége előtt Szabó duplája után ismét idők kért Fekete Ádám, de nyílttá tette a hazai alakulat a meccset. Óriási izgalmak közt kezdődött az utolsó kettő perc. Johnson találata után Pustahvar nagyon fontos triplát szerzett a sarokból, de Ware hatodik hármasát is gyűrűbe küldte a túloldalon. A vége előtt Hendlein volt eredményes, majd a 85–96-os végeredményt egy elemi erejű zsákolással állította be.

Teljesen megérdemelt győzelmet aratott a kaposvári alakulat, amely ezzel továbbra is versenyben van a középházi rájátszásért vívott harcban.

2024.04.27 18:00
Caffé PertéTrattoria La PrimaEuroProfilOros GumiszervizTOTI SportAzúr DrogériaAlfaGumi KaposvárGrosbasketDorottya Bistro