Ennél sokkal több kell a folytatásban!

2018.10.06.

Két bajnoki ponttal gazdagodott a Szeged, miután megérdemelt győzelmet aratott a somogyi megyeszékhelyen.

Kaposvári KK–Naturtex SZTE Szedeák 63–82 (21–27, 13–22, 18–10, 11–23)

Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 950 néző, vezette: Földházi T., Balog Gy., Győrfy R.

Kaposvári KK: Johnson (16/3), Lilov (11/6), McCray (9), Hendlein (11/3), Spica (6). Csere: Halász (3/3), Harazin (-), Baki (3/3), Markovic (4), Bogdán (-). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.

Naturtex SZTE Szedeák: Boltics (14/3), Davis (8/6), Wirth (3/3), Juhos (11/3), Sulovics (14/3). Csere: Green (27/21), Vágvölgyi (5/3). Vezetőedző: Andjelko Mandics. Edző: Kiss Zsolt.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 4–6, 8. perc: 21–22, 12. perc: 23–30, 17. perc: 29–41, 22. perc: 38–53, 27. perc: 48–57, 32. perc: 57–66, 37. perc: 61–77. Kipontozódott: Harazin (a 38. percben). Jók: nem akadt kiemelkedő teljesítmény, illetve Green, Sulovics, Boltics.

A kaposvári csapat statisztikáival foglalkozó Mihályfalvi Péter adatai szerint Fekete Ádám háromszázadik tétmérkőzésén ülhetett vezetőedzőként a somogyi együttes kispadján. A klub vezetésétől emléktárgyat, míg a szurkolóktól az arcképére formált, 300 című, spártai hősökről szóló film plakáját ábrázoló molinót kapott ajándékba.

Mindkét alakulat elszántan készülődött a bajnokság második fordulós találkozójára, a hazaiak az újon budapestien legyőzése, a szegediek pedig a szolnokiak elleni otthoni vereség után léptek ismét pályára. A kezdésre megteltek a csarnok lelátói, remek hangulat fogadta a csapatokat. McCray kosarára Boltics válaszolt hamar, majd Juhos zsákolásának örülhettek a vendégek. Davis és Wirth tripláival megléptek a szegediek, akik jól használták ki a hazai védekezési hibákat. Hendlein öt pontja mellé jól jött Halász triplája is, de a vendégek szinte hiba nélkül dobtak távolról. A negyedet Green sarokból elengedett triplája zárta, ami csapata ötödik ilyen találata volt. A második negyed elején a közelmúltban az Alba Fehérvártól érkező Markovic is megszerezte első kaposvári pontjait. A higgadtan kosárlabdázó Szeged Green újabb hármasával már 36–26-ra vezetett, így Fekete Ádám újabb időkérésre kényszerült. A szünetig folytatódott a szegedi fölény, így nem véletlenül állt 34–49-es eredmény a táblán.

Alaposan feladta a leckét magának a somogyi alakulat, amely a tizenöt pontos hátrányt szerette volna eltüntetni a folytatásban. A derekát fájlaló Spica nélkül, alacsonyabb szerkezetű csapattal álltak fel a kaposváriak, de a védekezés csak nem akart összeállni. Aztán Lilov, valamint Hendlein kosaraival 45–55-nél legalább a tízes határig elért a hazai egylet, a szurkolók pedig érezték, hogy támogatni kell csapatukat. Ekkor már jobban ment a védekezés is, ennek köszönhetően 52–59-nél indult a záró szakasz. Greent nem tudták tartani a hazaiak, így a legjobbkor jött Baki triplája. A negyedik negyedben Green ötödik hármasával lendült tovább a Tisza-parti alakulat, amely ismét rendre kegyetlenül kihasználta a hazai hibákat. Az utolsó percek előtt visszaállt a tizenöt pontos különbség, innen pedig már nem volt visszaút.

Fekete Ádám: – Elismerésen a Szegednek, mert jól játszottak és megérdemelt győzelmet arattak. Elnézést kérünk a szurkolóinktól a mutatott teljesítményünk miatt. Az első félidőben a kilenc játékosunkból egy volt olyan agresszivitással a pályán, ahogy kellett volna játszani a kezdetektől. Tizennégy hárompontost kaptunk, ezért elsősorban magamat kell szégyellnem, mert nem tudtam elérni, hogy játékosaim kitegyék a szívüket-lelküket a pályára. A szünet után aztán volt egy olyan ötösünk, amely megtette ezt, de akkor újabb demoralizáló hármasokat kaptunk. Spica teljesítménye nem véletlen, mert fájdalomcsillapítókkal játszott. Vele és nélküle sem tudtuk azt a teljesítményt nyújtani, amit korábban.

Andjelko Mandics: – Jó meccset játszottunk, azt láttam viszont a pályán, amit korábban elterveztünk. Hatvanhárom pontot kaptunk, ami nagyon kemény, komoly munka eredménye volt. Támadásban türelmesek voltunk, így jó helyzetekből eredményesen fejeztük be akcióinkat. Ugyanakkor a győzelmünk kulcsa egyértelműen a védekezésünk volt, amely lehetővé tette, hogy így támadhassunk. Sajnálom, hogy Ádámnak nem jött össze a háromszázadik mérkőzésén a győzelem, de ilyen a sport. Sok sikert kívánok a Kaposvárnak a folytatásban!

2024.04.17 18:00