Kilenc ponttal volt jobb az ASE

2018.05.01.

Nem tudott javítani mérlegén csapatunk, amely Pakson elszenvedett vereséggel kezdte a középszakasz végi, három meccsből álló idegenbeli sorozatát.

Atomerőmű SE–Kaposvári KK 82–73 (25–16, 21–20, 20–13, 16–24)

Paks, Atomerőmű Sportcsarnok, 700 néző. vezette: Földházi T., Fodor A., Balogh Gy.

Atomerőmű SE: Ruják (2), Hinds (24/9), Barnies (10/6), Eilingsfeld (13/3), Guinn (7/3). Csere: Tarrant (10), Ogunyemi (-), Medve (13/12), Garamvölgyi (-), Gulyás (3). Vezetőedző: Schmidt Béla.

Kaposvári KK: Gibbs (18/6), Baki (2), Ivosev (12/6), Hendlein (4), Spica (17), Csere: Dunn (18/3), Tóth P. (2), Papp P. (-). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 3–4, 7. perc: 17–11, 12. perc: 32–18, 17. perc: 41–27, 22. perc: 49–40, 27. perc: 58–42, 32. perc: 66–53, 37. perc: 74–65. Kipontozódott: Tarrant (a 40. percben), illetve Ivosev (a 33. percben). Jók: Hinds, Eilingsfeld, Medve, illetve Spica.

Mindkét alakulat számára létfontosságú volt a találkozó a legjobb nyolc közé jutás szempontjából. Ennek megfelelően elszántan készülődtek a felek, hogy az elmúlt fordulóban elszenvedett vereséget feledtessék szurkolóikkal.

Kaposvári pontokkal indult a meccs, elsőként Gibbs volt eredményes. Hinds triplájával, majd Eilingsfeld 2+1-es akciójával fordított az Atomerőmű SE, Több dobást is elrontottak a vendégek, így fokozatosan nőtt a paksiak előnye. A negyed közepén csereként érkezett Dunn a somogyiaknál, akik Ivosev öt pontjával zárkóztak fel. A nyolcadik percben Hendlein sérült térdét kellett kezelni Horváth Tamás gyúrónak, a pályán pedig Spica csökkentette három pontosra a hátrányt. A játékrész végén távolról is betaláltak a paksiak, így 25–16-al zárult a negyed. A folytatás sem alakult jobban, a gyengén védekező vendégekkel szemben csakhamar tíz pont feletti lett a paksiak előnye. Amíg a közeli helyzeteket is elrontották a kaposváriak, addig a tolnaiak tizennégy perc alatt hét triplát jegyezhettek. Gibbs két hármassal átmenetileg javított csapata helyzetén, Ivosev távolija pedig beállította a félidő 46–36-os eredményét.

A nagyszünetet követően is három pontot érő találattal indított a Paks, s ha hibáztak is a lepattanókat megszerezték. Fekete Ádám 58–40-nél kért időt, ám csapata nem tudott faragni a különbségen. Gibbsnek nagyon nem ment a játék, Hinds ziccerével pedig már húsz pont fölé nőtt a különbség. A záró szakaszt megnyugtató előnnyel kezdhette a hazai alakulat, de a somogyiak próbáltak újra faragni a hátrányon. A 33. percben Ivosev kipontozódott, ami tovább rontotta a kaposváriak esélyeit. Öt perccel a vége előtt Hendlein közelijével aztán 73–61-ig jött fel a somogyi együttes, de ekkor Schmidt Béla azonnal időt kért. Spica hozta tízen belülre a vendégeket, akik nagy izgalmak közepette legalább ezt meg különbséget meg tudták tartani. Az újabb kaposvári vereséggel tovább csökkent az esély a legjobb nyolc közé jutásra, ám legalább az egymás elleni mérlegben jobbak a somogyiak. Ez azt jelenti, hogy ha a középszakasz végén azonos mérleggel végeznének a paksiakkal, akkor ők jutnának a rájátszásba.

2024.03.30 18:00
KVGYEuroProfilLa PergolaL Altro ÉtteremPek-SnackMarázPlastStier PincészetOptiCost Security Kft.Caffé Perté