A Szegedet is megverte csapatunk

2018.04.24.

Harmadik meccsét is megnyerte hazai pályán a középszakaszban csapatunk, amely a Szegedet győzte le kiváló első félideji játékkal.

Kaposvári KK–Naturtex-SZTE-Szedeák 94–78 (27–16, 31–23, 18–17, 18–22)

Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 650 néző. Vezette: Kapitány G., Pálla Z., Kulcsár T.

Kaposvári KK: Gibbs (31/18), Baki (3/3), Ivosev (20), Hendlein (18), Spica (14). Csere: Papp P. (-), Tóth P. (2), Bogdán B. (2), Blaskovits (2), Filipovity P. (2), Kocsis Z. (2). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.

Naturtex-SZTE-Szedeák: Boltics (1), Wirth (35/18), Kovács Ádám (10), Juhos (8), Sulovics (8). Csere: Vágvölgyi (-), Kerpel-Fronius G. (5/3), Révész (9), Bonifert (-), Meleg (-), Mike (-), Kovács J. (-). Vezetőedző: Andjelko Mandics. Edző: Kiss Zsolt.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 6–3, 7. perc: 23–14, 12. perc: 32–18, 17. perc: 49–32, 22. perc: 58–42, 27. perc: 69–51, 33. perc: 78–67, 37. perc: 85–74. Kipontozódott: Ivosev (a 39. percben), illetve Juhos (a 30. percben). Jók: Gibbs, Hendlein, Ivosev, Spica, illetve Wirth (a mezőny legjobbja), Révész.

Harmadik hazai mérkőzését játszotta a Kaposvári KK együttese a bajnoki középszakaszban. A somogyiak eddig az Atomerőmű és a ZTE alakulatait is verték, és a Szegedet ellen is a két bajnoki pont begyűjtése volt az elsődleges cél. A vendégeknél a közelmúltban edzésen kéztörést szenvedő Csirics, valamint a térdproblémákkal küzdő Fortune sem állhatott Andjelko Mandics vezetőedző rendelkezésére. A hazai oldalon az amerikai Dunn és Hock Gergő is elkezdte már az edzéséket sérülésük után, ám még nem léphettek pályára.

Hendlein büntetőivel rajtolt a Kaposvár, de Wirth ponterős játéka miatt nem szakadt le a Szeged. A negyed végére Ivosev, Baki és Spica pontjaival sikerült előnyt kicsikarni. Az első szakaszt követően 27–16 állt az eredményjelzőn. A folytatásban sem sokat változott a játék képe. A hazaiak több vendégakciót meghiúsítottak, és ezúttal pontosabban céloztak távolról is, mint a legutóbbi találkozón. Ebben a játékelemben Gibbs járt elöl, aki a félidő végéig öt alkalommal szerzett triplát. Wirth egymaga tartotta a lelket a szegediekben, őt nem tudták tartani a hazaiak. A nagyszünet után frissebben kezdett a Szeged, 7–0-ás rohamuk után Fekete Ádámnak kellett időt kérni. Gibbs és Ivosev újabb pontjaival lendültek tovább a hazaiak, de a remek napot kifogó Wirth hibátlanul dobott a túloldalon.

A 30. percben aztán „robbant” a csarnok. Hendlein zsákolása ugyanis egyben a Kaposváron elért ötezredik pontját is jelentette egyben. Néhány pillanatra félbeszakadt a meccs is, hiszen a szurkolók az erre az alkalomra csináltatott emlékpénzt szórták a pályára. Egy díszes plakettet pedig Szita Károly polgármester adott át az ünnepelt kosárlabdázónak.

A húsz pontos hátrány ellenére is becsülettel harcolt a záró szakaszra csak magyar játékosokkal felálló Szeged. A nagy előny tudatában kiengedő kaposváriak ellen tízen belülre kerültek a vendégek. Az utolsó perceket az eddig kevesebb lehetőséghez jutó fiatalok vívták egymás közt, akik közül többen is feliratkoztak a pontszerzők közé. Így Filipovity Péter is, aki első pontjait érte el a felnőtt mezőnyben.

A meccset végül biztosan nyerte a Kaposvári KK, begyűjtve ezzel a nagyon fontos bajnoki pontokat.

PÉNTEKEN MINDENKI F E H É R B E N!

Sajtótájékoztató VIDEO Hendlein Rolival

Hendlein Roli 5000

Fekete Ádám: – Az első félidőben eldőlt a mérkőzés. Utána a volt több hullámvölgyünk is, de a végső sikert nem fenyegette veszély. Gratulálok Hendlein Roland ötezredik kaposvári pontjához, de elismerés jár Filipovity Péter első felnőtt meccsen elért találatáért is. Vigyáznunk kell rá, mert óriási tehetsége a kaposvári kosárlabdának.

Andjelko Mandics: – Jobban játszott nálunk a Kaposvár, ezért jár a gratuláció! Sok szerencsét kívánok nekik a bajnokság további részében. Örülök, hogy fiatal kosárlabdázóink jól szálltak be a mérkőzésbe és megmutatták mire képesek.

2024.04.24 18:00