A ZTE ellen is Ivosev találata döntött

2018.04.18.

Óriási csata után a hosszabbításban, Ivosev kosarával sikerült kiharcolni a ZTE elleni nagyon fontos győzelmet a középszakasz harmadik mérkőzésén.

Kaposvári KK–Zalakerámia-ZTE KK 94–92 (14–22, 20–16, 26–20, 25–27, 9–7)

Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 900 néző. Vezette: Papp P., Balogh Gy., Mészáros B.

Kaposvári KK: Gibbs (24/3), Baki (4), Ivosev (24/3), Hendlein (14), Spica (16). Csere: Papp P. (8), Tóth P. (4), Blaskovits (-), Bogdán (-). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.

Zalakerámia ZTE KK: Vaughn (15), Benke (4), Mohácsi (2), Szabó Zs. (23/18), Radic (28). Csere: Mikovic (4), Horváth Á. (9/3), Doktor (7). Vezetőedző: Bencze Tamás. Edző: Heinrich Róbert.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 0–8, 7. perc: 6–18, 12. perc: 16–24, 17. perc: 30–33, 22. perc: 41–40, 27. perc: 52–51, 32. perc: 62–58, 37. perc: 75–71, 42. perc: 88–87. Kipontozódott: Spica (a 40. percben), illetve Szabó Zs. (a 43. percben). Jók: Ivosev, Hendlein, Gibbs, Spica, illetve Radic, Szabó Zs., Vaughn, R

A hazaiak és a vendégek is nélkülözték az első számú irányító játékost csapatukban. A somogyiaknál Dunn, a zalaiaknál Kinney hagyta ki a meccset sérülése miatt. A kaposvári alakulatban még Hock Gergő sem teljesen egészséges, így az ő visszatérésére is várni kell még.

Szabó Zsolt triplájával rajtolt a ZTE, és a kimaradó hazai akciók miatt el is húztak a vendégek. Spica ziccerével kezdte meg a felzárkózást a somogyi alakulat, de Szabó Zsolt negyedik triplája hamar lehűtötte a kedélyeket. Fekete Ádámnak kellett időt kérni, mert a védekezés csak nem akart összeállni a hazai oldalon. Egészen a nyolcadik percig, ami után némiképp kozmetikázták az eredményt a kaposváriak. A második negyedben Szabó Zsolt sportszerűtlen hibája után zárkóztak Hendleinék, így 28–29-nél már Bencze Tamás edző állíttatta meg a játékot. Nem sikerült egyenlíteni mert a szünetig rettenetesen gyengén dobták a triplákat a hazaiak, akik – nem először – mind a tíz távoli kísérletüket elrontották. Ráadásul a vendégek több lepattanót is gyűjtöttek, így négy pont előnnyel térhettek pihenőre. A 22. percben Ivosev büntetőivel vette át a vezetést a somogyi alakulat, így rövidesen ismét jött Bencze időkérése. Ivosev óriásit javulva sorra szerezte pontjait, s ekkor végre jobb ritmusban is kosárlabdáztak a kaposváriak. A vendégeknél Szabót, a hazaiaknál Spicát kellett pihentetni negyedik faultja miatt. A negyed végén pedig erősítettek a zalaiak és Doktor ziccerével 60–58-ig zárkóztak fel. Benke pazar blokkja vezette be a negyedik játékrészt, amely továbbra is kiélezett csatát hozott. Benke újabb légi mutatványa ismét megakadályozott egy kaposvári kosarat, de Hendlein és a csapat tizenharmadik triplakísérletét végre pontokra váltó Ivosev révén mégis a hazaiak tartottak előrébb. Radic tartotta a ZTE együttesét, aki pontjai mellett mindkét palánk alatt remekül szedte a lepattanókat is. Az utolsó perc 81–80-al kezdődött, majd Spica szerzett közeli kosarat. A zalai időkérés után Spica pontozódott ki, Radics pedig zsákolhatott. Papp Péter két büntetője azonban nem volt elegendő, mert Horváth Ákos sarokból szerzett triplával 85–85-re alakította az eredményt. Következett a hosszabbítás melyet Gibbs triplája vezetett fel. Az utolsó erőtartalékait mozgósító kaposváriak nem ismertek elveszett labdát és 92–90-re vezettek. Tizennégy másodperccel az idő lejárta előtt támadhatott a ZTE, ám Vaughn hiába egyenlített Ivosev újabb győztes duplát szerzett a kaposváriaknak. Óriási ünneplés vette kezdetét, a szurkolók sokáig éltették kedvenceiket, akik újabb értékes győzelmet harcoltak ki és továbbra is versenyben vannak a legjobb nyolc közé jutásért.

Sajtótájékoztató VIDEO

Teljes mérkőzés - kapos.hu

Az utolsó kosár

Fekete Ádám: – Nagyon örülök annak, hogy hosszabbítás után végre nyertünk. Egylabdás meccs volt, ahol a hosszabbítást is és a győzelmet is extrakosár döntötte el. A ritmusunk ezúttal nem olyan volt, mint korábban és távolról is gyengén dobtunk. Igaz ezt más játékelemmel próbáltuk pótolni. A szurkolóink óriási hangulatot teremtettek, de végül is ez a legfontosabb. Remélem a ZTE-nek is sikerül a rájátszást kiharcolni, sok sikert kívánok nekik a továbbiakban.

Bencze Tamás: – Egylabdás meccsen a második félidőben már nem védekeztünk olyan jól, mint korábban. A kulcsszituációkban hibáztunk. Küszködtünk, hajtottunk az egész mérkőzésen. Szerencsénk volt a hosszabbítás kiharcolásakor, utána már nem. A döntő momentum mégis a sok büntető elhibázása volt. Szomorú vagyok, mert a sokadik meccs, amit megnyerhettünk volna. Harcolunk tovább, mert szeretnénk bejutni a rájátszásba.

2024.03.30 18:00
Caffé PertéTT Ablakrendszer Kft.La PergolaOptiCost Security Kft.Azúr DrogériaSpekula Kft.KVGYOros GumiszervizAlfaGumi Kaposvár