Csattanóval zárta az alapszakaszt csapatunk

2018.04.04.

Bravúros diadalt aratott csapatunk az alapszakasz zárásán a sorozatot megnyerő, Magyar Kupa-győztes Szolnoki Olaj KK ellen.

Kaposvári KK–Szolnoki Olaj KK 97–89 (22–26, 18–19, 35–16, 22–28)

Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 800 néző. Vezette: Papp P., Jakab L., Kovács N.

Kaposvári KK: Gibbs (30/18), Baki (8/6), Ivosev (26/9), Hendlein (15/3), Spica (16). Csere: Tóth P. (2), Papp P. (-), Blaskovits (-). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.

Szolnoki Olaj KK: Perry (7), Vojvoda (24/12), Ford (9/6), Milosevics (19/6), Andric (2). Csere: Tóth Á. (4), Kovács P. (15/15), Browning (9/9). Vezetőedző: Dragan Alekszics.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 10–0, 7. perc: 18–15, 12. perc: 24–26, 17. perc: 29–39, 23. perc: 52–51, 28. perc: 64–58, 32. perc: 77–63, 38. perc: 82–76. Kipontozódott: S (a 32. percben). Jók: Gibbs, Ivosev, Hendlein, Spica, illetve Vojvoda, Kovács P., Milosevics.

Az utolsó alapszakasz találkozót találkozót ketten is kihagyták a kaposváriaknál. Dunn kezéről ugyan már levették a gipszet, ám még egy rögzítőt kapott és két hétig nem bevethető. Hock Gergő pedig szintén lábadozik sérüléséből. A listavezető, alapszakasz-győztes Szolnoki Olaj KK teljes csapattal vehette fel a harcot a kaposváriak ellen.

Ivosev duplájával indult a meccs, s kezdetben könnyű kosarakat szereztek a hazaiak. Alekszics edző 10–0-nál időt is kért, mert biztosan nem ilyen rajtra számított csapatától. Ford triplájával szerezték első pontjaikat a szolnokiak akik csakhamar ledolgozták hátrányukat. Vojvoda újabb hármasa után már 14–15 állt a táblán. Browning két távoli találatával növelte az előnyét a vendég csapat, amely nyerte a negyedet is. A folytatásban is gondot jelentett a szolnoki támadások védése, elsősorban a kaposvári nevelésű Vojvoda villogott volt csapata ellen. Hendlein és Gibbs két triplája segített a somogyiak helyzetén, így ismét Alekszics edzőnek akadt mondani valója. A nagyszünet után Gibbs pontjaival előbb egyenlített, majd Ivosev távolijával 52–51-re már vezetett a Kaposvár. Nagyot harcoltak a somogyiak, akiket a szurkolóik is űztek-hajtottak. Gibbs pedig egymás után szórta a hármasokat. Remek hangulatú meccs kerekedett, Gibbs pedig nem tudott hibázni. A záró szakasz Ivosev újabb két triplája miatt 75–61-el kezdődhetett. A hazaiak 35–16-os harmadik negyedet produkáltak. A folytatásban Kovács Péter gondoskodott arról, hogy ismét tíz ponton belülre kerüljön az Olaj, az utolsó öt percre pedig 82–75-ös állással fordultak a felek. Utolsó tartalékaikat mozgósították a kaposváriak, de Vojvoda és Kovács Péter révén egyre jobban közelített a Szolnok. Két perccel a vége előtt Gibbs hármasa lendített a hazaiakon, akik egymást felülmúlva vetődtek minden labdáért. Az utolsó percben Hendlein büntetői és óriási zsákolása pedig már a bravúros somogyi diadalt jelentették egyben.

Sajtótájékoztató VIDEO

Statisztika

GALÉRIA

Teljes mérkőzés a Kapos.hu-n VIDEO

Fekete Ádám:  Nagyon örülök az újabb győzelemnek. Sokáig voltunk gödörben, de a kitartó szurkolóink támogatásával úgy érzem sikerült kilábalnunk ebből a rossz szériából. Nagyon fizikális, sok ponttal járó, színvonalas mérkőzést vívtunk a Szolnokkal. Jó ritmusban tudtunk, eredményesen kosárlabdázni egy ilyen jó csapat ellen, mint az alapszakasz és Magyar Kupa-győztes együttes.

Dragan Alekszics:  Nagyon rosszul kezdtük a mérkőzést. A hazaiak 10–0-ás előnyét azonban sikerült ledolgozni és visszajöttünk a meccsbe. Az egyik legjobban védekező csapat vagyunk és nem engedhetünk meg magunknak, hogy egy ilyen harmadik negyedet produkáljunk. Elismerés jár a győzelmet arató Kaposvárnak, egységes csapatjátékot játszottak.

2024.03.30 18:00