Ivosev duplája döntötte el az ASE elleni csatát

2018.03.24.

Kiélezett végjáték után Ivosev kosarával két ponttal verte az Atomerőmű SE együttesét csapatunk az NB I./A csoportos férfikosárlabda-bajnokság 25. fordulójában.

Kaposvári KK–Atomerőmű SE 74–72 (13–16, 19–18, 21–12, 21–26)

Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 900 néző. vezette: Földházi T., Kulcsár T., Goda L.

Kaposvári KK: Gibbs (17/6), Baki (8/6), Ivosev (15/3), Hendlein (10), Spica (18), Csere: Papp P. (3/3), Tóth P. (-), Blaskovits (3/3). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.

Atomerőmű SE: Hinds (12/6), Tarrant (18/12), Barnies (10), Eilingsfeld (8), Guinn (6/6). Csere: Ogunyemi (7), Ruják (11/6), Medve (-). Vezetőedző: Teo Cizmic. Edző: Schmidt Béla.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 2–4, 7. perc: 7–14, 12. perc: 18–22, 17. perc: 23–29, 22. perc: 40–36, 29. perc: 53–43, 32. perc: 57–49, 37. perc: 63–54. Kipontozódott: Guinn (a 35. percben). Jók: Spica, Ivosev, Gibbs, Hendlein, illetve Tarrant, Ruják.

A két együttes tavaly őszi mérkőzésén kerek harminc ponttal nyert az Atomerőmű SE, volt tehát miért visszavágni a paksiaknak. A hazai alakulat továbbra is a sérült Dunn és Hock nélkül volt kénytelen felállni.

Barnies büntetőivel rajtolt az ASE, de Spica mesteri lefordulása után hamar volt ok az örömre a kaposvári oldalon is. Mindkét oldalon maradtak ki tiszta dobóhelyzetek, így percekig nem változott az eredmény. A vendégek tudtak előbb elmozdulni a holtpontról és Hinds büntetőivel mentek tovább. Jól jött ugyan Ivosev triplája, de két paksi hármas volt a válasz. A negyed vége előtt javult a hazai védekezés, így sikerült faragni a hátrányon. A folytatásban Ruják és Tarrant két triplájára Papp Péter válaszolt a sarokból, és Spicára is lehetett számítani. A negyed derekán aztán ismét az ASE szerzett néhány pontos előnyt, így nagy szükség volt Gibbs triplájára. A játékrész vége előtt Baki hármasával vette át a vezetést a Kaposvár, ám Ogunyemi 2+1-es akciója visszaállította a korábbi rendet. A nagyszünet után Gibbs hat pontjával kezdtek a somogyiak, 40–36-nál pedig már Teo Cizmic kért időt. Hatottak is szavai, mert Tarrant vezérletével újra beérték a hazaiakat a paksiak. Óriási elánnal küzdöttek a kaposváriak, Spica pedig ismét remek formában kosárlabdázott. Oroszlánrészt vállalt abban, hogy a hazaiak 53–43-ra léptek el Cizmic következő időkéréséig. A záró szakaszt Ivosev ziccere vezette be, Spicát pedig nem tudták tartani a vendégek. A 35. percben Guinn kipontozódott, így egyik magas emberét elvesztette a tolnai alakulat. Egymást segítve védekeztek a kaposváriak, a támadások pedig ekkor rendre újabb pontokkal végződtek. Az utolsó három percre 63–54-el fordultak a csapatok, de Tarrant triplája még meccsben tartotta az ASE együttesét. Hinds hármasával már 69–68 állt a táblán, Fekete Ádám időkérése után Baki triplája, majd Hinds közelije jelentette a 72–72-őt, aztán Ivosev feltartóztathatatlanul tört gyűrűre és az utolsó pillanatban megszerezte a győzelmet jelentő duplát.

Sajtótájékoztató VIDEO

Mérkőzés - kapos.hu

Fekete Ádám: – Annak örülök, hogy a kaposvári meccsünk után is végre újra látni mosolygós arcokat, végül is ezért dolgozunk. A támadójátékunkon nem volt az igazi, de többen is sérülten vállalják a játékot. Ugyanakkor védekezésben az utóbbi meccseken szintet léptünk. Remélhetőleg a hiányzó sérültjeink visszatérésével tovább erősödünk majd.

Teo Cizmic: – Nagyon fizikális és érzelemdús mérkőzés volt. A találkozó végén a szerencse döntött a kaposvári együttes javára.