Bravúros győzelmet aratott csapatunk Szegeden

2018.03.21.

Nagyon küzdelmes, kiélezett csatát nyert meg Szegeden csapatunk az NB I./A csoportos férfikosárlabda-bajnokság 25. fordulójában.

Naturtex-SZTE-Szedeák–Kaposvári KK 72–73 (25–25, 13–12, 18–14, 16–22)

Szeged, Újszegedi Sportcsarnok, 800 néző, vezette: Benczur T., Minár L., Rácz Zs.

Naturtex-SZTE-Szedeák: Boltics (10/3), Fortune (21/6), Kovács Á. (4), Csirics (12/3), Sulovics (9). Csere: Vágvölgyi (-), Wirth (7), Juhos (9/3), Révész (-). Vezetőedző: Andjelko Mandics. Edző: Kiss Zsolt.

Kaposvári KK: Gibbs (7/3), Baki (13/9), Ivosev (18/3), Hendlein (12/3), Spica (20). Csere: Tóth P. (-), Papp P. (-), Blaskovits (3/3). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 3–6, 8. perc: 21–18, 12. perc: 25–25, 17. perc: 32–32, 22. perc: 42–39, 28. perc: 52–49, 33. perc: 61–55, 38. perc: 69–71. Kipontozódott: Boltics (a 35. percben), Sulovics (a 40. percben). Jók: Sulovics, Fortune, illetve Hendlein, Spica, Ivosev, Baki.

Jól kezdtek a vendégek, akiknél Gibbs végül tudta vállalni a játékot. Az első percek vezetése után aztán Fortune és Boltics vezérletével fordítottak a szegediek. Az első negyed végjátékát kiegyenlített játék jellemezte, végül 25–25-el zárult a nyitó szakasz. A folytatásban sikerült jó védekezéssel meghiúsítani néhány hazai pontszerzési lehetőséget, ám mivel kimaradtak a dobások a túloldalon, így nem változott az eredmény. A szegediek mozdultak el előbb a holtpontról, de tartotta a lépést a Kaposvári KK. A 15. percben Hendlein büntetőjével lett 29–30 az eredmény. A sérüléséből visszatérő Juhos is pályára lépett a Szegedben, amely épp az ő duplájával fordított. A félidő végén Spica szép lefordulása nyomán született az utolsó kaposvári találat, ezzel alakult 38–37-re az eredmény. A nagyszünet után sok hibával kosárlabdázott mindkét csapat, ám a vendégek öt perc alatt mindössze kettő pontot tudtak elérni. Igaz a hazaiak sem vitték túlzásba, de ők legalább hat pontig jutottak. A legjobbkor jött Blaskovits és Baki egy-egy triplája, ezzel legalább a nagyobb hátrányt sikerült ledolgozni. Spica egyenlített 47–47-nél, de a negyed végjátékában pontosabb volt a Szeged. A záró játékrészt 56–51-es hátrányban kezdhették a somogyiak, akik folyamatosan harcoltak az újabb egyenlítésért. Fortune szerzett újabb triplát a hazaiaknak, ráadásul ekkor már Gibbs, Ivosev és Papp Péter is a kispadon pihent négy faultja miatt. A 33. percben Wirth zsákolása után lett 64–55, amikor Fekete Ádám kért időt. Nem adták fel a vendégek és ledolgozva hét pontos hátrányukat 64–64-nél újra beérték a Szegedet. Gibbs triplájával már a somogyiak vezettek. Az utolsó percben Sulovics hagyott ki egy büntetőt, Ivosev kettőt bedobott a túloldalon. Ezért hiába zsákolt Fortune a meccs végén, egyetlen pont így is megmaradt a kaposvári előnyből, ami a bravúros idegenbeli sikert jelentette.