Hosszabbításban csikarta ki a győzelmet a Kecskemét

2017.12.16.

Hetedik vereségét szenvedte el csapatunk, amely hosszabbítás után, nagy csatában kapott ki a Kecskeméttől. A találkozó után Fekete Ádám vezetőedző felajánlotta lemondását.

Kaposvári KK–Kecskeméti TE Duna Aszfalt 64–66 (13–22, 17–9, 22–22, 9–8, 3–5)

Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 800 néző, vezette: Kapitány G., Tőzsér D., Balogh Gy.

Kaposvári KK: Dunn (13/3), Tóth P. (-), Ivosev (10), Hendlein (8), Spica (20). Csere: Evans (8/6), Baki (5/3). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.

Kecskeméti TE Duna Aszfalt: Pongó (10), Thompson (15/3), Djeraszimovics (13/3), Dramicsanyin (4), Karahodzsics (13). Csere: Molnár M. (2), Wittmann (7), Horváth K. (2), Fülöp (-). Vezetőedző: Forray Gábor. Edző: Guóth Ádám.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 4–7, 7. perc: 10–22, 12. perc: 17–24, 17. perc: 25–30, 22. perc: 32–36, 27. perc: 49–48, 32. perc: 52–55, 37. perc: 55–60, 43. perc: 63–63. Kipontozódott: Ivosev (a 40. percben). Jók: Ivosev, Spica, illetve Karahodzsics.

A kaposváriak ezúttal is a sérült Papp Péter és Blaskovits nélkül vették fel a harcot. A kecskemétiek ellen nem lehetett más cél, mint a hat zsinórban elvesztett összecsapás után ismét nyerni. A hazaiaknál Tóth Péter a kezdőcsapatban rajtolt, az első találat pedig Thompson nevéhez fűződött. Kezdetben nem tudta kivédekezni az ellenfél akcióit a hazai együttes, így néhány ponttal ellépett a Kecskemét. Karahodzics duplájával már 8–18 állt az eredményjelzőn, Fekete Ádám időkérése után pedig sikerült ismét tíz pont alá csökkenteni a különbséget. A triplákkal továbbra is hadilábon álltak a kaposváriak, a négy kísérletből egy sem ért célt, ráadásul csaknem háromszor annyi lepattanót gyűjtöttek az alföldiek, mint a hazaiak. A folytatásban Hendlein duplájával lett 19–24, Forray azonnal időt is kért csapatának. Jobban védekeztek ekkor a somogyiak, akik néhány szerzett labda után azonban támadásban elkövettek egy-két hibát, így elúszott az egyenlítés. A legjobbkor jött Ivosev zsákolása, de a triplakísérletek továbbra is elképesztően gyengén sikerültek. A tizedik próbálkozást végül siker koronázta, ekkor Evans talált a gyűrűbe. Igaz a vendégek sem voltak jobbak ebben a műfajban, náluk 1/13 volt a mutató a félidőig. Thompson öt pontjával vett villámrajtot a Kecskemét a harmadik negyedben, de nagyot küzdve 40–38-nál Evans hármasával sikerült átvenni a vezetést. A záró szakasz előtt felváltva volt az előny a csapatoknál, 52–53-nál kezdődött a negyedik szakasz. Elkeseredetten harcoltak az újabb egyenlítésért a kaposváriak, Spica pedig védővel a nyakán is újabb pontokat szerezve alakította 55–55-re az állást. Innen ismét a vendégek lendültek tovább, és az újabb triplákat rontó hazaiak 59–60-al fordultak az utolsó alig több, mint egy percre. Dunn óriási ziccert rontott, Djeraszimovics egy büntetőt értékesített, az időkérés után pedig Spica duplája a hosszabbítást jelentette. A ráadásban mindkét fél nagyon idegesen, sok hibával kosárlabdázott, végül pedig Wittmann büntetője a kecskeméti győzelmet jelentette.

Sajtótájékoztató VIDEO

Fekete Ádám: – Kemény mérkőzés volt. Sokat dolgoztunk a csapat összerakásán, de ez csak a védekezés terén sikerült, a támadásban nem. Minden összeesküdött ellenünk, kulcspillanatban maradt ki ziccer, s bár a hosszabbítást sikerült kiharcolni végül kikaptunk. Sok éve itt dolgozom már, korábban is voltak hullámvölgyeink, de most már valami változás kell a csapatnál, ezért felajánlom a lemondásom.

Forray Gábor: – Azt gondolom, hogy ez a meccs jó propagandája volt a kosárlabdának, hiszen izgalmas, változatos, küzdelmes játékot hozott, akkor is, ha a színvonal nem volt magas. Amit elterveztünk, azt sikerült megvalósítani. A belső posztokon meg tudtuk szorítani a hazaiakat és 64 ponton tartottuk őket. Némi szerencsével sikerült nyerni, de tiszta szívemből kívánom a kaposváriaknak, hogy törjön meg a rossz sorozatuk.

2024.03.30 18:00
Győri Kft.Dreher Sörgyárak Zrt.GrosbasketSpekula Kft.L Altro ÉtteremLisaesther Rendezvényház és ÉtteremEuroProfilTOTI SportCaffé Perté