Kikapott csapatunk Székesfehérváron

2017.12.12.

Az első és az utolsó negyedet ugyan döntetlennel zárta csapatunk Székesfehérváron, ám végül érvényesült a papírforma.

Alba Fehérvár–Kaposvári KK 73–64 (19–19, 23–17, 15–12, 16–16)

Székesfehérvár, Alba Regia Sportcsarnok, 1400 néző, vezette: Földházi T., Ádám J., Mészáros B.

Alba Fehérvár: Hill (15/6), Simpson (18/12), Harris (7), Lóránt (7), Keller Á. (6). Csere: Mohammed (9/3), Horton (11), Filipovity M. (-), Keller I. (-). Vezetőedző: Dzunics Braniszlav. Edző: Góbi Henrik.

Kaposvári KK: Dunn (17), Evans (9/3), Ivosev (12/3), Hendlein (4), Spica (15). Csere: Tóth P. (5/3), Baki (2), Hock (-), Bogdán B. (-). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 0–2, 7. perc: 14–12, 12. perc: 23–24, 17. perc: 33–31, 22. perc: 44–38, 27. perc: 51–42, 33. perc: 59–50, 38. perc: 67–60. Jók: Keller Á. Hill, Horton, illetve Dunn.

Mindkét oldalon akadtak sérültek, így a hazaiaknál Luka Markovics, valamint Kovács Ákos, míg a vendégeknél Blaskovits és Papp Péter is kihagyta a találkozót. Az első fordulóból a fehérváriak kérésére elhalasztott összecsapáson azok is szerepelhettek, akik az eredeti időpontban nem voltak leigazolva, vagy éppen a másik fél együttesében álltak alkalmazásban. Kihagyott hazai lehetőségekkel kezdődött a találkozó, melynek első pontjait Dunn szerezte a kaposváriak részéről. Ivosev öt egységnyit termelt, így már 0–10 állt az eredményjelzőn, és a lepattanókat is jól szedték a vendégek. Keller Ákos és Lóránt dupláival kezdte meg a felzárkózást az Alba, amely pillanatok alatt kiegyenlített. Ezt követően fej-fej mellett haladtak a csapatok, és 19–19-el zárult a negyed. A folytatásban is kemény küzdelmet vívtak a somogyiak, a negyed feléig Dunn szinte hibátlanul dobott. Sajnos távolról ezúttal is elmaradtak az eredményes kísérletek, emiatt pedig előnyt szerzett az Alba. Az épp tőlük Kaposvárra igazoló Tóth Péter triplájával sikerült 36–36-ra egyenlíteni, de Hill két triplája a hazaiakat lendítette tovább. A nagyszünet után Spica, Evans és Ivosev duplái hozták közelebb a somogyiakat, de néhány figyelmetlenséget ismét azonnal megbüntettek a fehérváriak. Percekig nem született újabb kaposvári pont, így a záró szakaszt 57–48-al kezdhette az Alba. Hendlein a negyedik tripla-kísérletét is elhibázta, míg a túloldalon Trevis pontosan célzott a hasonló szituációban. Öt perccel a vége előtt 65–55 volt az eredmény, a végjátékban pedig 67–60-ig jöttek fel a somogyiak. Dzunics edző időkérését követően azonban Mohammed kosara végleg eldöntötte a csatát.