Tizenegy pontos vereség Szolnokon

2017.12.09.

A félidőig jól tartotta magát csapatunk a listavezető Szolnok otthonában, ám végül Vojvodáék akarata érvényesült.

Szolnoki Olaj KK–Kaposvári KK 76–65 (21–13, 20–26, 24–10, 11–16)

Szolnok, Tiszaligeti Sportcsarnok, 1800 nézó. Vezette: Cziffra Cs., Minár L., Kulcsár T.

Szolnoki Olaj KK: Perry (17), Vojvoda (13/6), Ford (9/3), Milosevics (6/3), Tóth Á. (11). Csere: Andric (12), Phillip (2), Kovács P. (2), Tóth Z. (4). Vezetőedző: Dragan Alekszics.

Kaposvári KK: Dunn (6/6), Evans (11/9), Ivosev (17/3), Hendlein (9/6), Spica (12). Csere: Tóth P. (2), Baki (6/6), Grebenár (-), Bogdán (2). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 11–0, 7. perc: 16–7, 12. perc: 23–17, 17. perc: 34–30, 22. perc: 41–41, 28. perc: 61–43, 32. perc: 65–51, 38. perc: 74–62. Kipontozódott: Spica (a 32. percben). Jók: Perry, Ford, Tóth Á., illetve nem akadt kiemelkedő teljesítmény.

Az elmúlt szezonban 80–65-re nyertek a Tisza-partiak hazai meccsükön és ezúttal is az egyébként a tabella első helyén álló Vojvodáék voltak a találkozó esélyesei.

Rosszul rajtoltak a somogyiak, akik három perc alatt 10–0-ás hátrányba kerültek. Amíg a vendégeknél valamennyi mezőnydobás kimaradt, addig a szolnokiak szinte hibátlanul dobtak. A negyed végéig sem sokat változott a játék nyolc perc elteltével is őrizte tíz pont körüli előnyt Alekszics csapata. Feltűnú volt, hogy a kaposváriak a közeli kísérletek döntő többségét, az alföldiek pedig mind a négy tripladobásukat elhibázták. A vendégek öt labdát eladtak, míg a hazaiaknál nem volt ilyen vétség. A folytatásban Tóth Péter és Hendlein dupláival sikerült közelebb férkőzni, de csak Perry zsákolásáig. A legjobbkor jött Baki triplája, ám mivel a védekezés nem volt elég hatékony, csak a különbség tartásához volt elegendő. A negyed közepén aztán Spica és Evans kosarait követően 31–27-nél már időt kért Alekszics edző. Dunn négy kihagyott dobás után triplával szállt meccsbe, Evans két hármasa pedig a 39–39-es egyenlő állást jelentette. A szünet után az addig nyolc mezőnykísérletet rontó Vojvoda is betalált, ráadásul rögtön három pontot ért dobása. Perrynek köszönhetően újabb előnyt kovácsolt a Szolnok, a kipontozódás határára sodródó Spicát pedig hamar le kellett cserélni Fekete Ádámnak. A rontott kaposvári dobások után Vojvoda és Perry gondoskodtak arról, hogy a szolnokiak 65–49-el kezdhessék az utolsó negyedet. A 32. percben Spica kipontozódott, így Ivosevnek kellett visszatérni a pályára. A találkozó hátra lévő részében már csak a különbség mértéke volt kérdéses. Perry zsákolásával már húsz pont volt a somogyiak hátránya, végül pedig 76–65-re nyert az Olaj KK.

2024.04.27 18:00